Geri Dön
Sivas Spor'Beşiktaş'tan teklif gelirse serbest kalır' açıklaması! 'Eğer böyle bir şey olursa...'

'Beşiktaş'tan teklif gelirse serbest kalır' açıklaması! 'Eğer böyle bir şey olursa...'

Sivasspor'un teknik direktörü Rıza Çalımbay ve Başkan Mecnun Otyakmaz Beşiktaş iddiaları hakkında çok net açıklamalarda bulundular.

'Beşiktaş'tan teklif gelirse serbest kalır' açıklaması! 'Eğer böyle bir şey olursa...'

Beşiktaş'ın adının Rıza Çalımbay ile anılmasının ardından açıklamalar geldi.

Rıza Çalımbay konuyla ilgili açıklamasında "Şunu söyleyebilirim, ben Beşiktaş ile hiçbir görüşme yapmadım. Öyle bir şey gelirse zaten Sivasspor Yönetimi ile görüşürüm. Ondan sonra ona göre konuşulur. Şu anda öyle bir şey yok."

Başkan Mecnun Otyakmaz, Sivasspor teknik direktörü Rıza Çalımbay'ın mukavelesinde "Beşiktaş'a giderse serbest kalır" şeklinde bir madde olup olmadığı yönündeki soruya ise "Öyle bir mukavele yok ama Rıza hocanın Beşiktaş için çok özel olduğunu biliyoruz. Böyle bir fırsat gelirse ben kendisine yardım olacağımın sözünü verdim. Herhangi bir yazılı söz yok ama bizim sözümüz söz. Eğer öyle bir şey olursa kolaylık sağlar, yardımcı oluruz. Ama böyle şartlarda kendi memleketinin takımını bırakıp gideceğini sanmıyorum." ifadelerini kullandı.

MECNUN ORYAKMAZ: BIRAKIP GİDECEĞİNİ SANMIYORUM

Süper Lig'in 16'ncı hafta maçında kendi sahasında Galatasaray'ı 1-0 yenen Demir Grup Sivasspor'da başkan Mecnun Otyakmaz, maç sonu basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Son haftalarda iyi oynadıklarını söyleyen Otyakmaz, "Bugün de iç sahada olmanın avantajını değerlendirmek istedik. Çok şükür oynadığımız futbolla hak ettiğimiz galibiyeti aldık, taraftarımıza armağan etmek istiyoruz. Yine geçen seneki gibi maçların yoğunuğu ve sakatlıklardan kurtulunca takımımız kendi kimliğine bürünüyor ve iyi sonuçlar almaya başlıyoruz. İnşallah geçen seneki gibi yenilmezlik serimiz devam eder" ifadelerini kullandı.

Gol öncesi Muslera'nın pozisyonu hakkında sorulan soruya Otyakmaz, "Pozisyon çok seri gelişti. Burak başkanla da konuştuk. Ayıp oldu mu diye baktığımda herkesi olağan akışında görmek de beni mutlu etti" diye konuştu.

"MEMLETİNİN TAKIMINI BIRAKIP GİDECEĞİNİ SANMIYORUM"

Beşiktaş ile adı anılan teknik direktörleri Rıza Çalımbay hakkında da konuşan Otyakmaz, "Beşiktaş'a giderse serbest kalır' diye bir mukavele yok. Ama Rıza hoca için Beşiktaş'ın çok özel olduğunu biliyorum. Öyle bir fırsat gelirse ben kendisine yardımcı olma sözü verdim. Yazılı bir şey yok ama bizim sözümüz söz. Ama böyle şartlarda da kendi memleketinin takımını bırakıp gideceğini de sanmıyorum" dedi.