Gazete Vatan Logo
Süper LigPaul Onuachu kararını verdi! Galatasaray, Fenerbahçe derken imzayı atıyor

Paul Onuachu kararını verdi! Galatasaray, Fenerbahçe derken imzayı atıyor

Kısa süre önce Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe’nin ilgilendiği Paul Onuachu’nun, menajeriyle yaptığı görüşmede “Türkiye’de sadece Trabzonspor’da oynarım” dediği öğrenildi. Southampton’dan kolaylık isteyen 2.01’lik dev forvet, Trabzon’daki evini de boşaltmış değil. Onuachu, Bordo Mavili formayı giymek için her şeyi yapıyor, yönetim de bu transferde imkanları zorluyor.

Paul Onuachu kararını verdi! Galatasaray, Fenerbahçe derken imzayı atıyor

Forvet transferinde yoğun mesai harcayan Trabzonspor Yönetimi, 1 Temmuz’da Macaristan’da başlayacak kampa kadar bu işi netleştirmek istiyor. Listenin 1 numarasında Paul Onuachu var. Geçen sezon sergilediği performansla fark yaratan 2.01’lik dev forvet konusunda kısa süre önce hem Galatasaray hem de Beşiktaş nabız yoklaması yapmıştı. Fenerbahçe’nin de alternatif forvet olarak Onuachu ile ilgilendiği biliniyor.

'Türkiye’de sadece Trabzonspor’da oynarım'

Nijeryalı yıldızın ise kararı net. Menajeriyle yaptığı görüşmede “Türkiye’de sadece Trabzonspor’da oynarım. Orada çok mutluyum” dediği öğrenildi. Önceki gün sosyal medyadan Trabzonspor logolu pasta fotoğrafını paylaşan Onuachu, kulübü Southampton’dan bu transferde kolaylık istemişti. Bordo-Mavili formayı giymek için her şeyi yapan 30 yaşındaki santrfor, Trabzon’daki evini de henüz boşaltmış değil.

Farklı formüller masada

İlk başta kapıyı 15 milyon Euro’dan açan İngiliz ekibinin, beklentisini 10 milyon Euro seviyelerine çektiği belirtilirken, Trabzonspor kiralama teklifini yükseltmiş; ayrıca satın alma opsiyonu da önermişti. Southampton’ın Türkiye’deki kulübü Göztepe’ye takasta oyuncu gönderilmesi de gündemde. Yönetim, bu transferde imkanları sonuna kadar zorluyor.

Haberin Devamı

Paul Onuachu kararını verdi Galatasaray, Fenerbahçe derken imzayı atıyor