Gazete Vatan Logo
Hatay SporChristian Atsu için Gana hükumetine çağrı!

Christian Atsu için Gana hükumetine çağrı!

Depremde enkaz altında kalan Atakaş Hataysporlu Christian Atsu'nun durumu ülkesinde yakından izlenmeye devam ediyor. İnsan hakları ve yardım kuruluşu olarak ülkede hizmet veren Crime Check Foundation, Gana hükümetinin Christian Atsu için kurtarma çalışmalarına katılması yönünde çağrıda bulundu.

Christian Atsu için Gana hükumetine çağrı!

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen 7.7 ve 7.6 depremler birçok ilde olduğu gibi Hatay'da da büyük yıkıma sebebiyet verdi. Hatayspor forması giyen Atsu da enkaz altında kalanlar arasında. Ganalı futbolcu için ülkesinden çağrı geldi.

GANA HÜKÜMETİNE ÇAĞRI

İnsan hakları ve yardım kuruluşu olarak ülkede hizmet veren Crime Check Foundation, Gana hükümetine bir çağrıda bulunarak, milli futbolcunun Hatay'daki arama-kurtarma çalışmalarına hükümetin katılmasını talep etti. Afrika ülkesinden basın mensupları ve futbolcunun bazı yakınlarının da Hatay'a gelme hazırlıkları içerisinde oldukları öğrenildi.

Öte yandan Gana Milli Takımı kaptanı Andre Ayew, yakın arkadaşı olduğunu belirttiği Christian Atsu'nun durumundan duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Ayew, "Tüm Gana kendisinin iyi olması için dua ediyor" ifadelerini kullandı.

Dünyaca ünlü Ganalı eski futbolcu Michael Essien de Christian Atsu'nun hayatta olduğunu umduğunu ifade etti.

Sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunan Essien, "Arkadaşım Christian Atsu'nun hayatta olduğunu umuyor ve dua ediyorum. Kalbim, başta bu trajedinin kurbanlarının aileleri olmak üzere tüm Türkiye ve Suriye halklarıyla birlikte" dedi.

Haberin Devamı