Gazete Vatan Logo
Galatasaray Yılın transfer bombası! Fenerbahçe altyapısındaydı, Erden Timur Galatasaray'a getiriyor

Yılın transfer bombası! Fenerbahçe altyapısındaydı, Erden Timur Galatasaray'a getiriyor

Galatasaray'da son dakika transfer gelişmeleri yaşanıyor. Galatasaray'da ara transfer çalışmaları dört bir koldan devam ediyor. Teknik Direktör Okan Buruk'un raporu doğrultusunda temaslarını hızlandıran sarı kırmızılılardan sürpriz bir hamle geldi. Devre arasında flaş isimleri kadrosuna katacak olan Cimbom, Fenerbahçe altyapısında yetişmiş o yıldız için devreye girdi...

Yılın transfer bombası! Fenerbahçe altyapısındaydı, Erden Timur Galatasaray'a getiriyor

Süper Lig'de ve Şampiyonlar Ligi'nde bu sezon önemli hedefleri bulunan Galatasaray'da flaş transfer gelişmeleri yaşanıyor.

Geçen sezonu şampiyon olarak tamamlayan Cimbom, yaz transfer döneminde iddialı hamleler yaparak kadrosunu güçlendirmişti. Bu takviyelerin meyvesini şu ana kadar alan sarı kırmızılılar, ligde 13 maçta 11 galibiyet aldı.

Şampiyonlar Ligi'nde de yoluna doludizgin devam eden Aslan, ara transferde nokta atışı hamleler yaparak ikinci yarıya daha güçlü bir kadroyla girmeyi planlıyor.

Bu doğrultuda Dursun Özbek ve kurmayları transfer çalışmalarını hızlandırdı.

Teknik Direktör Okan Buruk, geçtiğimiz günlerde transferle ilgili düşüncelerini yönetimle paylaşmıştı.

Başarılı çalıştırıcı ara transfer dönemi için en az 3 takviye istediğini bildirmişti. Okan Buruk'un özellikle defans ve orta sahaya transfer talebi olduğu kaydedildi.

Scout ekibiyle birlikte geniş kapsamlı bir çalışma içinde olan sarı kırmızılı idareciler, transferdeki hedeflerini belirledi.

Hatta transfer listesinde bulunan futbolcular teknik direktör Okan Buruk'un onayına sunuldu.

Haberin Devamı

Okan Buruk bazı isimlere onay verirken bazı oyuncular için de olumsuz rapor verdi.

Galatasaray Kulübü de Okan Buruk'un onayından geçen futbolcular için resmi görüşmelere başladı. Bu doğrultuda Cimbom'un gündemine flaş bir yıldızın geldiği belirtildi.

Sarı kırmızılıların, Fenerbahçe altyapısından yetişen o ismi kadrosuna katmak istediği öne sürüldü. Bu transferi Okan Buruk'un da çok istediği iddia edildi.

Yaşanan gelişmelerin ardından yönetimin temaslarını hızlandırdığı ve transfer için yoğun uğraş verdiği aktarıldı.

Galatasaray bu takviyeyi gerçekleştirmesi durumunda devre arasının en çok konuşulan transferine imza atabilir.

Sarı kırmızılılar hem önemli bir yıldızı kadrosuna katmış olacak hem de Fenerbahçe'ye önemli bir psikolojik üstünlük sağlamış olacak.

Galatasaray'ın, milli futbolcu Merih Demiral'ı kadrosuna katmak için çalışmalara başladığı öne sürüldü. Ara transferde Victor Nelsson'un ayrılık ihtimaline karşın adaylarını belirleyen Aslan, 25 yaşındaki stoperi gündemine aldı.

Haberin Devamı

Fenerbahçe altyapısından yetişen Merih Demiral'ın da bu transfere sıcak baktığı iddia edildi. Sezon başında Suudi Arabistan Ligi takımlarından Al-Ahli'ye transfer olan Merih, yeni takımında sakatlıklar nedeniyle fazla forma şansı bulamadı.

Al-Ahli'de mutsuz olduğu öne sürülen Merih'in, devre arasında takımdan ayrılmayı planladığı vurgulandı. Bu gelişme sonrası harekete geçen Galatasaray'ın, milli yıldızı 6 aylığına kiralamak istediği aktarıldı.

Al-Ahli cephesinin ise Merih'i kiralık olarak göndermeye olumlu yaklaştığı ifade edildi. Sarı kırmızılıların Merih için kiralama bedeli ödemeden transfere nokta koymayı planladığı belirtildi.

Galatasaray Kulübü, başarılı savunmacının yalnızca 6 aylık maaşını ödemeyi hedefliyor. Transferin birkaç hafta sonra netliğe kavuşması bekleniyor.