Geri Dön
GalatasarayDerbi daha oynanmadan dünyanın geliri elde edildi!

Derbi daha oynanmadan dünyanın geliri elde edildi!

52.500 bilet satan ve mağaza ürünleri satışlarından da büyük bir gelir elde eden Galatasaray'da 10-15 milyon liralık ciro yapıldı.

Derbi daha oynanmadan dünyanın geliri elde edildi!

Galatasaray ile Fenerbahçe arasındaki dev karşılaşmada kimin galip geleceğini kimse bilemez ama Cim-Bom daha maç düdüğü çalmadan kazandı!

Sarı-kırmızılılar, Türkiye Futbol Federasyonu’nun 9 Kasım’da aldığı, karşılaşmaların tam kapasite seyirciyle oynanması kararıyla birlikte derbiyi paraya tahvil etti. Taraftarının büyük ilgisiyle karşılaşan sarı-kırmızılılar, 52 bin 500 biletin tamamını satarak, Ali Sami Yen Kompleksi Nef Stadyumu’nun rekorunu kırdı. Karşılaşmaya konuk takımdan hiç taraftar alınmaması nedeniyle tüm koltuklar sarı-kırmızılılara ayrıldı.

Aslan, 52 bin 500 biletin satılmasının ardından 31 milyon liradan fazla bir parayı da şimdiden kasasına koydu. Gerek koronavirüs gerekse ekonomik koşullar nedeniyle mali anlamda sıkıntı yaşayan Galatasaray’a bu para ilaç gibi geldi. Ancak sarı-kırmızılıların geliri bununla da bitmeyecek.

Galatasaray’da Mağazacılık AŞ Başkanvekili Vahap Tanrıverdi, Milliyet’e yaptığı açıklamada, derbiye çok iyi hazırlandıklarını söyledi.

Yeni ürünler piyasada

Yeni ürünlerin ve çeşitlerin olacağını belirten Tanrıverdi, “Kadın, erkek ve çocuklara yönelik çok güzel ürünlerimiz olacak. Ciddi bir gelir bekliyoruz” dedi. Sarı-kırmızılıların özellikle stadın yanındaki Galatasaray Store’da maç için rekor satış beklediği öğrenildi. Galatasaray Yönetimi, bu satışlardan 10 ile 15 milyon lira arasında bir ciro bekliyor. (Skorer)

Derbi daha oynanmadan dünyanın geliri elde edildi

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber