Gazete Vatan Logo
Beşiktaş 'Matematiksel olarak şansı var ama Beşiktaş şampiyonluk yarışından koptu'

'Matematiksel olarak şansı var ama Beşiktaş şampiyonluk yarışından koptu'

Galatasaray'ın eski futbolcularından Necati Ateş, Beşiktaş-Antalyaspor maçından sonra Siyah Beyazlı ekibin şampiyonluk yarışında havlu attığını söyledi.

'Matematiksel olarak şansı var ama Beşiktaş şampiyonluk yarışından koptu'

Spor Toto Süper Lig'in 14'üncü haftasında ertelenen Beşiktaş - Antalyaspor maç 0-0'lık skorla sona erdi. Siyah-beyazlıların aldığı bu sonucu eski futbolcu Necati Ateş, TRT Spor'da değerlendirdi. Bunun yanı sıra Ateş, Beşiktaş'ın performansı hakkında çarpıcı sözler kullanıldı.

Yapılan organizasyonu değerlendiren Necati Ateş, "Beşiktaş yönetimini ve taraftarlarını kutluyorum. Muhteşem görüntüler izledik. Bir nebze de olsa çocuklarımızın yüzünü güldürebilir bu hediyeler. Böyle durumlarda biz tek bir camia oluyoruz. Ancak bundan sonra da bunun böyle bir şekilde devam etmesi gerekiyor. Futbol birleştirici bir unsur" ifadelerini kullandı.

Beşiktaş'ın şampiyonluğu bıraktığını dile getiren eski futbolcu, "Beşiktaş bence bugün şampiyonluğu bıraktı. Matematiksel olarak şansı hala var ancak oynanan oyun bana bir şey vadetmiyor. Antalyaspor'un 7 tane ilk 11 oyuncusu yok bugün. Oyun üstünlüğünü alamadı Beşiktaş" dedi.

Maçı değerlendiren Ateş, "Böyle bir felaketin ardından sahaya çıkmak zordur ancak oynadığın oyunla ne kadar ileri gidebileceğini görebiliyorsun. Bugünün en güzel iki olayı; genç kardeşimiz Semih'in oyuna girmesi ve Ataberk'in penaltı kurtarması" sözlerini kullandı.

Haberin Devamı

Yapılan transferleri ve alınan kararlar hakkında konuşan Necati Ateş, "Beşiktaş kazanırken bile şampiyonluk hissini vermiyordu. Anadolu takımlarından çok iyi oyuncular aldılar. Ondan önce de gayet iyi oyuncular vardı. 3-4 tane ayakta kalan oyuncu var, o kadar. 5 tane oyuncu sayamıyorsun. Yönetim her transferi yaptı ancak sezon başında doğru hoca tercihi yapılmadı" dedi.

Matematiksel olarak şansı var ama Beşiktaş şampiyonluk yarışından koptu