Gazete Vatan Logo
Futbol Fenerbahçe yeni başkanını seçti

Fenerbahçe yeni başkanını seçti

Fenerbahçe, kulübü 3 yıl yönetecek başkanını seçti. Başkanlık için Ali Koç ile Aziz Yıldırım yarıştı. Saat 10.00'da oy verme işlemi 17.00'da sona erdi. Fenerbahçe'nin başkanı yeniden Ali Koç seçildi.

Fenerbahçe yeni başkanını seçti

Fenerbahçe olağan seçimli genel kurulunda oy verme işlemi 17.00 itibari ile sona erdi. Oy sayımının ardından Fenerbahçe'nin yeni başkanı belli oldu.

Resmi olmayan sonuçlara göre oyların çoğunluğu alan Ali Koç yeniden Fenerbahçe'nin başkanı seçildi. Böylece Ali Koç, üst üste 3. kez başkan seçildi.

KESİN SONUÇLAR AÇIKLANDI

Fenerbahçe başkanlık seçimi resmi sonuçlar:

TOPLAM OY :27.489
GEÇERLİ OYLAR: 26.947 
ALİ KOÇ: 16.464 
AZİZ YILDIRIM: 10.483

ALİ KOÇ'TA MESAJ

Fenerbahçe Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı'nda resmi olmayan sonuçlara göre yeniden başkanlığa seçilen Ali Koç, sahneye gelerek kongre üyelerine konuşma yaptı. Birlik ve beraberlik mesajı veren Koç, "Güzel, demokratik, yeri geldi mi heyecanlı, yeri geldi mi gergin bir kongreyi tamamladık. Bugün yaklaşık 28 bin kongre üyesi oy kullandılar. Bu Fenerbahçe demokrasisi adına mutluluk ve yeni bir rekordur. Fenerbahçe’nin kongrede de büyüklüğünü gösterdik. Fenerbahçe’nin geleceğine sizler karar verirsiniz. Sonuçlar hepimize hayırlı uğurlu olsun. Kongrede yarıştığım Aziz Yıldırım ve ekibine, bunu demokrasi şölenine çeviren sizlere şahsım ve yönetim kurulu adına teşekkür ediyoruz. Artık Fenerbahçe çağı bugünden itibaren başlıyor. Başarılara doyacağımız dünyada Fenerbahçeli olmayan taraftarların Fenerbahçe’yi izleyeceği, hayran sayısının artacağı, marka değerimizin gelişeceği, ulusal ve uluslararası başarılarımızın elde edeceği bir dönem inşallah yarından itibaren başlıyor. Artık Fenerbahçe adı duyunca rakiplerimizin ürküleceği bir döneme giriyoruz. Kimse Fenerbahçe’den büyük değildir" ifadelerini kullandı.

Yepyeni bir sayfa açacaklarını belirten Başkan Koç, "Bütün dünyaya Fenerbahçe’nin büyüklüğünü gösterme zamanıdır. Yarından itibaren bu yeni dönemin bir parçası olalım. Bizler bugün bu camianın bütün renklerini kucaklamak için buradayız. Bizler hiçbir kulüpte olmayan bu dostluk dizilerine sahipleniriz, hem de artık sıkı sıkıya sahipleneceğiz. Size şampiyonluk yolunda kuracağımız takım yolunda belli taahhütler verdik. İnşallah kalıcı şekilde gerçekleştireceğimiz kırgınlıklar bitsin, geçmişi kapatalım geleceğe yepyeni sayfa açalım. Bu yolda samimi bir şekilde hiç düşünmeden hesap kitap yapmadan bir adım atan herkese, 10 adım atacağımızdan zerre şüpheniz olmasın. Bu kutsal renkler altında elimizden geleni yapacağız. Bu akşamki sonuçlardan memnun olmayan birileri vardır, artık değişim zamanı. Artık daha güçlü bir Fenerbahçe oluşturalım. Fenerbahçe için yeni bir dönem için başlangıç için çalışıyoruz. Şahsım ve yönetim kurulum adına söz veriyorum. Fenerbahçe’nin menfaatlerini her şeyin üzerinde tutacağız. Her türlü zorluklara göğüs gereceğiz, her türlü riski alacağız. Bize karşı güç gösterisi yapanlar çok iyi bilsinler ki, ağaçları büyüten gök gürültüleri değil, yağmurlardır. Fenerbahçe sağanak yağmurlarına herkes hazır olsun. Çünkü biz sesimizi değil, sözümüzü ve gücümüzü yükseltmek için devam ediyoruz. Gelin omuz omuza Fenerbahçe’nin başarı dolu geleceğini hep birlikte inşa edelim. Fenerbahçe için, yaşa Fenerbahçe, iyi ki Fenerbahçe. Bu seçimden en çok siz gurur duyacaksınız" diye konuştu.
Ali Koç, konuşmasının sonunda sahnede meşale yakarken, tebrikleri kabul etti.

Haberin Devamı

BAŞKANLAR EL ELE TRİBÜNDE

Haberin Devamı

Aziz Yıldırım ve Ali Koç taraftarların çağrısını geri çevirmedi. Ali Koç ile Aziz Yıldırım birlikte sahaya doğru yöneldi.

Haberin Devamı

"İNŞALLAH FENERBAHÇE'Yİ ŞAMPİYON YAPARLAR"

Aziz Yıldırım, Ali Koç'la birlikte kürsüye çıktı. Aziz Yıldırım şu ifadeleri kullandı: "Sevgili Fenerbahçeliler, Fenerbahçe'ye yakışan bir kongre yaptık. Hepinize teşekkür ediyorum. Ben ve arkadaşlarım görevimizi yaptık, inşallah sayın Ali Koç ve arkadaşları çizdiğimiz harita doğrultusunda Fenerbahçe'yi şampiyon yaparlar."

AZİZ YILDIRIM'LA BULUŞTU

Ali Koç, seçim sonuçları resmiyet kazanmadan Aziz Yıldırım'ın yanına gitti. Ali Koç, Aziz Yıldırım ve ekibini tebrik etti.

İkilinin bu görüntüsü sonrası tribünlerde "Fenerbahçe sen çok yaşa" tezahüratları başladı.