Gazete Vatan Logo
Beşiktaş Cenk, 28 milyon euroya Everton'da!

Cenk, 28 milyon euroya Everton'da!

İngiliz ekibi, Beşiktaş'ın sunduğu şartları dün kabul etti ve transfer gerçekleşti.

Cenk, 28 milyon euroya Everton'da!

Premier Lig temsilcisi, siyah-beyazlılara 24 milyon Euro garanti ve 4 milyon Euro bonuslarla toplam 28 milyon Euro verecek. Garanti ücretin 10 milyon Euro’luk bölümü hemen, 14 milyon Euro’su da yarım yarım Ağustos 2018 ve Ağustos 2019’da ödenecek. Kartal, Cenk’in sonraki satışından yüzde 5 pay alacak...

BEKLENEN oldu ve Beşiktaş, Cenk Tosun’u transfer etmek isteyen Everton ile anlaşmaya vardı. Beşiktaş Başkanı Fikret Orman önceki gün transferden sorumlu yönetici Umut Güner ile birlikte İngiltere’ye gitmişti. İngiliz kulübünün yetkilileri ile masaya oturuldu ve Everton, Kartal’ın sunduğu şartları kabul etti.
CENK ile daha önce yıllık 4 milyon pounddan 4.5 senelik anlaşma üzerinde anlaşan Premier Lig ekibi, siyah-beyazlılara bu transfer için 24 milyon Euro garanti ve 4 milyon Euro da performans bonuslarıyla toplamda 28 milyon Euro ödeyecek. Garanti paranın 10 milyon Euro’su hemen ödenecek. Kalan 14 milyon Euro’nun 7 milyon Euro’su Ağustos 2018, diğer 7 milyon Euro’su da Ağustos 2019’da yatırılacak. Ayrıca Kartal, Cenk’in bir sonraki satışından yüzde 5 pay alacak.

Haberin Devamı