Gazete Vatan Logo
Şampiy10Arda Turan futbolu bıraktı mı? Arda Turan kimdir, kaç yaşında, nereli, futbola ne zaman başladı?

Arda Turan futbolu bıraktı mı? Arda Turan kimdir, kaç yaşında, nereli, futbola ne zaman başladı?

Arda Turan futbolu bıraktı mı? 35 yaşındaki Arda Turan, futbolu bıraktığını açıkladı. Galatasaray altyapısından profesyonel olan Arda Turan, sırasıyla Manisaspor, Atletico Madrid, Barcelona, Başakşehir ve Galatasaray formalarını giymişti. Peki, Arda Turan kimdir, kaç yaşında, nereli, futbola ne zaman başladı?

Arda Turan futbolu bıraktı mı? Arda Turan kimdir, kaç yaşında, nereli, futbola ne zaman başladı?

Arda Turan futbolu bıraktığını açıkladı. Arda Turan, hazırlanan özel video ile sosyal medyadan yaptığı duyuruda futbolu bıraktığını açıkladı. Videoda, "Artık gözyaşları içerisinde ama cesaretle kramponları asma vakti. Tüm yolculuğum boyunca elimden geldiğince en iyisini yapmaya çalıştım. Ve bence fena da bir iş çıkarmadım. Yeniden hazırım. Futbolun içinde, saha kenarında yeniden görüşünceye dek..." ifadeleri yer aldı.  Galatasaray altyapısından profesyonel olan Arda Turan, sırasıyla Manisaspor, Atletico Madrid, Barcelona, Başakşehir ve Galatasaray formalarını giymişti.

ARDA TURAN FUTBOLU BIRAKTI MI?

Arda Turan futbolu bıraktığını açıkladı.

ARDA TURAN KİMDİR, KAÇ YAŞINDA, NERELİ, FUTBOLA NE ZAMAN BAŞLADI?

30 Ocak 1987 tarihinde Bayrampaşa’da dünyaya gelmiştir. Futbola Altıntepsi Makelspor’da başlayan Turan, 2000 senesinde Galatasaray altyapısında yer almıştır.

2004-2005 sezonunda as kadroda yer bulan futbolcu, tecrübe kazanması için Manisaspor’a kiralanmış, Manisaspor’da yeterince tecrübe kazandığı zaman Galatasaray, Arda’yı kadroya almıştır.

2011 senesinde İspanyol Atletico Madrid’e 13 Milyon EURO bonservis ücretiyle kiralanan Arda, bu takımında toplam 127 maça çıkmış ve 13 gol bulmuştur.

2015’te dünyanın en iyi kulüplerinden Barcelona’ya transfer olan Arda Turan 2017-18 sezonuna kadar toplam 35 maça çıkmış ve 5 gol bulmuştur.

Arda Turan, 11 Mart 2018 tarihinde  Aslıhan Doğan ile evlendi. Arda Turan'ın nikâh şahitliğini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan üstlendi. Çiftin Hamza Arda adında bir çoçukları oldu.

MİLLİ TAKIM KARİYERİ

2002 senesinde Türkiye U-16 takımı ile Milli Takım kariyerine başlayan Turan, 2006 senesinden bu yana A Milli Futbol Takımı’nda forma giymektedir.

6 Haziran 2017 Makedonya maçından dönerken uçakta gazeteci Bilal Meşe ile yaşadığı tartışma sonucu eleştirilerin odağında olan Arda Turan, Milli Takım kariyerini sonlandırdığını açıklamıştı.

Teknik Direktör Fatih Terim’in Milli Takım’dan ayrılması sonucu Teknik Direktörlük koltuğuna oturan Lucescu Arda ile görüşmüş ve onu takıma geri çağırmıştı.