Geri Dön

Grip aşısı sorgulama ekranı ve Sağlık Bakanlığı randevu alma! E-nabız TC kimlik NO ile grip aşısı sorulama nasıl yapılır, randevusu nasıl alınır, grip aşısı kimlere yapılacak?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca grip aşısı için randevu sisteminin açıldığını duyurdu. Riskli gruplara ücretsiz olarak mevsimsel grip için uygulanan grip aşısı hakkında Bakan Koca, daha önce yaptığı açıklamada da "Mevsimsel grip sebebiyle yapılacak olan grip aşıları ülkemize ulaştı ve aşı dağıtımına başlandı. Bu konuda da hazırlığımız tam. Yeterli miktarda grip aşımız mevcut." sözlerini kullanmıştı. Peki, E-nabız TC kimlik NO ile girip aşısı sorgulama nasıl yapılır, randevu nasıl ve nereden alınır? İşte Grip aşısı sorgulama ve randevu alma…

Grip aşısı sorgulama ekranı ve Sağlık Bakanlığı randevu alma! E-nabız TC kimlik NO ile grip aşısı sorulama nasıl yapılır, randevusu nasıl alınır, grip aşısı kimlere yapılacak?

Sağlık Bakanlığı girip aşısı için e-Nabız randevu sistemini aktif hale geldiğini duyurdu. 65 yaş üstü ve yüksek riskli kronik hastalığı olan kişiler sistem üzerinden randevu alarak grip aşısı olabilecek. Aşı yaptıracak olanlar, e Nabız üzerinden sorgulamalarını gerçekleştirecekler. Peki, TC kimlik NO ile girip aşısı sorgulama nasıl yapılır? İşte Grip aşısı sorgulama ve randevu alma ekranı…

e-nabız TC kimlik NO ile girip aşısı sorgulama nasıl yapılır?

GRİP AŞILARI e-Nabız’a tanımlandı. Grip aşıları sisteme tanımlanmış vatandaşlar, aşılarını DOKTOR REÇETESİ ile eczanelerden alabilir.

İlk kez e-Nabız kullanıcısı olacak kişiler e-Devlet (www.turkiye.gov.tr) üzerinden e-Nabız’a giriş yaparak profil ayarları üzerinden e-Nabız şifresi oluşturmalı ya da kendi Aile Hekimine başvurarak e-Nabız için geçici şifre edinmelidir.

Grip aşısı randevusu nasıl alınır?

Aşının uygulanabilmesi için geçen yıl olduğu gibi reçete gerekecek. Doktorlar, aşı tanımlanan kişilere reçete yazacak, hastalar bu reçeteyle aşıyı eczanelerden temin edebilecek. Grip aşıları henüz eczanelerde yok, reçeteye tabi olarak depolardan sayıyla istenecek. Riskli grupta olmayıp ücretli olarak grip aşısı yaptırmak ise şu anda mümkün değil.

GRİP AŞISI RANDEVU AL

Grip aşısı ne kadar 2022?

Grip aşılarının fiyatı 243 lira olarak belirlenmişti. SGK’nın ödeme listesinde yer almayan bu aşıyı yaptırmak herkes ücretini ödeyerek yaptırabiliyor.