Gazete Vatan Logo

Corona virüsü ne zaman bitecek? Salgın bitiyor mu? DSÖ Covid 19’un biteceği tarihi açıkladı!

İki yılı aşkın bir süredir tüm dünyayı etkisi altına alan Covid 19 salgınıyla ilgili Dünya Sağlık Örgütü’nden (DSÖ) sevindiren açıklama geldi. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Bölge Direktörü Dr. Hans Kluge katıldığı bir televizyon programında salgının bitiş çizgisinde olduğunu belirtti. Peki, Corona virüsü ne zaman bitecek? Salgın bitiyor mu? İşte o açıklamalar…

Corona virüsü ne zaman bitecek? Salgın bitiyor mu? DSÖ Covid 19’un biteceği tarihi açıkladı!

Tüm dünyayı etkisi altına alan, sosyal hayatı durma noktasına getirip, kapanmalara neden olan Covid 19 salgını ile ilgili sevindiren gelişmeler geliyor. İki yılı aşkın süredir devam eden salgın ile ilgili tüm dünya virüsün ne zaman biteceğini merak ediyordu. Beklenen açıklama Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Bölge Direktörü Dr. Hans Kluge’dan geldi. Dr. Hans Kluge salgının biteceği tarihi açıkladı.

CORONA VİRÜSÜ NE ZAMAN BİTECEK?

İzlanda'da yayın yapan RUV Televizyonuna konuşan Kluge, DSÖ Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus'un "Covid-19 salgınında bitiş çizgisinin görüldüğüne" dair açıklamalarını değerlendirdi. NTV’nin haberine göre, Ghebreyesus'un açıklamalarına katıldığını belirten Kluge, "Yeni bir varyant görülmezse salgın yakın zamanda bitebilir. Bu konuda umutlu olmalıyız." dedi.

KIŞ ÖNCESİ GÜÇLENDİRİCİ DOZ TAVSİYESİ!

Kluge, yaklaşan kış öncesi herkese yeni bir güçlendirici doz Covid-19 aşısı yapması tavsiyesinde bulunarak, "Yeni varyantları çabucak tanımlayabilmek için güçlü bir takip de önemli." diye konuştu.

Haberin Devamı

“YENİ BİR VARYANTI ORTAYA ÇIKMAZSA SALGIN BİTER”

DSÖ Genel Direktörü Ghebreyesus, 14 Eylül'deki açıklamasında, "Salgını bitirmek için hiç bu kadar iyi bir durumda olmamıştık. Sonu görüyoruz fakat orada değiliz" ifadelerini kullanmıştı. Kovid-19 ile mücadelede bitiş çizgisine gelindiği görüşünü savunan Ghebreyesus, "Bu durumda yapacağımız en kötü şey durmaktır. Daha hızlı koşmalı ve bitiş çizgisini geçmeliyiz. Bu fırsatı şimdi değerlendirmezsek daha fazla varyant, ölüm ve belirsizlik risklerine yol açarız." diye konuşmuştu.