Geri Dön
OtomobilYeni KODİAQ 2022'de yollara çıkacak

Yeni KODİAQ 2022'de yollara çıkacak

İlk tanıtılmasının ardından dört yıl geçen KAROQ modeli yenilendi.

Yeni KODİAQ 2022'de yollara çıkacak

Çek markanın KODIAQ’ın ardından SUV atağının ikinci modeli olan KAROQ, yenilendi. . Skoda KAROQ modeli, Türkiye’de 2022 yılının ikinci çeyreğinde satışa sunulacak. Markanın tasarım dilini evrimleştiren marka, yeni sürdürülebilir materyaller kullanıyor. Otomoil aynı zamanda yeni teknolojileri ve daha verimli motorlarıyla öne çıkıyor.

Markanın en çok tercih edilen modellerinden biri olan model, yarım milyondan daha fazla satış adedi elde ederek markanın büyümesine önemli katkılar sağladı.

Yeni KODİAQ 2022de yollara çıkacak

Daha aerodinamik tasarım
Yeni tasarım unsuları arasında daha geniş altıgen ön panjur, daha ince ön-arka far grubu, aerodinamik olarak optimize edilen alaşım jantlar, ön tamponda hava girişleri ve yeni arka spoyler yer alıyor. Bu sayede KAROQ daha şık görünürken, rüzgar direnç katsayısında da yüzde 9’luk bir iyileşme sağlandı. KAROQ Full-LED Matrix farlar ve daha geliştirilmiş asistan sistemleriyle birlikte yeni teknolojiler de sunuyor. Aracın kabininde ise daha fazla sürdürülebilir materyal ve konfor bulunuyor. Yeni opsiyonel Eco paketi, vegan ve geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılmış koltuk döşemelerine sahip. Bununla birlikte LED ambiyans ışıklandırmaları ve araç içerisindeki yeni dekoratif detaylar görselliği daha ileriye taşıyor. Yenilenen KAROQ’da artık sürücü koltuğunun yanı sıra ön yolcu koltuğu da elektrikli olarak ayarlanabiliyor. 10.25 inç’lik Sanal Kokpit ile tercih edilebilen araçta merkezi dokunmatik ekran, araç içi yolcuların otomobilde sunulan tüm sistem opsiyonlarına hükmedebilmesi sağlanıyor. Arka koltuklar normal konumdayken 521 litre bagaj hacmi sunan KAROQ, koltuklar katlandığında 1,630 litre hacme sahip oluyor. Ülkemizde Aktif Silindir Teknolojisine sahip 1,5 TSI 150 PS motor ve DSG Otomatik Şanzıman ile sunulacak yenilenen KAROQ, geniş iç hacmi ile dikkat çekmeyi hedefliyor.

Yeni KODİAQ 2022de yollara çıkacak