Geri Dön
OtomobilToyota'nın minik elektriklisi satışta!

Toyota'nın minik elektriklisi satışta!

Toyota 2 kişilik C+pod aracının satışlarına başlıyor...

Toyota'nın minik elektriklisi satışta!

Toyota, C +pod kompakt elektrikli aracını Japonya’da kurumsal müşteriler ve belediyelerin yanı sıra artık bireysel müşterilerine de sunmaya başladı. Geçtiğimiz yıl sınırlı sayıda kullanıcılara sunulan C +pod, şimdi daha geniş müşteri kitlesine sunularak mobilite ihtiyaçlarına yanıt vermeyi hedefliyor. 2 kişilik bir elektrikli araç olan C +pod, küçük bir otomobilden daha kompakt boyutlara sahip ve günlük kısa mesafelerle seyahat eden kullanıcılar için bir mobilite seçeneği olarak tasarlandı.

5 saatte doluyor

2.490 mm uzunluğu, 1.290 mm genişliği ve 1.550 mm yüksekliğiyle aracın dönüş çapı sadece 3.9 metre. Bu sayede dar alanda rahatça manevra yapabilen C +pod, tek şarjla 150 km menzile sahip. 2 kişilik C+pod’un 9.06 kWs’lık lityum iyon bataryası 5 saatte tamamen doldurulabiliyor.

Toyotanın minik elektriklisi satışta

 

Ayrıca C+pod önünde yer alan girişle 10 saate kadar güç kaynağı olarak da kullanılabiliyor. Maksimum 60 km/s hıza ulaşabilen C+pod’un ağırlığı ise sadece 670 kg. Japonya’da leasing anlaşmasıyla sunulan C +pod’un bataryaları için proaktif 3R girişimini de içeriyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler