Geri Dön
OtomobilMercedes-Benz'in amiral gemisi yeni GLC son çeyrekte yollara inecek

Mercedes-Benz'in amiral gemisi yeni GLC son çeyrekte yollara inecek

Son 2 yılın dünyada en çok satılan Mercedes modeli olan GLC, tamamen yenilendi. Türkiye’ye yılın son çeyreğinde GLC 220 d 4MATIC olarak gelmesi planlanan yeni GLC’nin hibrit olması dikkat çekiyor.

Mercedes-Benz'in amiral gemisi yeni GLC son çeyrekte yollara inecek

Türkiye’ye yılın son çeyreğinde GLC 220 d 4MATIC olarak gelmesi planlanan yeni GLC’nin motor seçeneklerinde hibrit özellikler dikkat çekiyor. GLC, 48 Volt beslemeli yarı hibrit veya şarj edilebilir hibrit olarak üretiliyor. “Hey Mercedes” sesli komut sisteminin diyalog ve öğrenme yeteneği, gelişmiş teknolojik algoritmalara dayanıyor. Sistem, kullanıcının istek ve tercihlerine göre kendini sürekli olarak uyarlıyor.

2,6 MİLYON SATTI

Mercedes-Benz Group AG Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Britta Seeger; “Yeni GLC ile geleceğe yönelik başarı hikayemizi sürdürüyoruz. Satışa sunulduğu günden bu yana 2,6 milyon kullanıcı tercihini GLC’den yana kullandı. Son iki yılda en çok satan Mercedes-Benz modeli olarak ürün gamımızdaki en önemli araçlardan biri. Dinamik sürüş keyfi, modern tasarımı ve off-road kokpit ile MBUX Artırılmış Gerçeklik navigasyon gibi özellikleriyle yeni GLC’nin hem maceracıları hem de aileleri heyecanlandıracağından eminim.” dedi.