Gazete Vatan Logo
MagazinYeliz Yeşilmen kimdir, kaç yaşında? Yeliz Yeşilmen’in biyografisi!

Yeliz Yeşilmen kimdir, kaç yaşında? Yeliz Yeşilmen’in biyografisi!

Çarkıfelek, Aşkım Aşkım ve Çarli İş Başında yapımları ile adını duyuran, çıkardığı albümlerle çokça konuşulan Yeliz Yeşilmen, 2010 yılında iş insanı Ali Uğur Akbaş ile evliliğinin ardından sahnelere bir süre ara vermişti. Önceki günlerde ise bir mekanda sahne alan ve o anları sosyal medya hesabından paylaşan Yeşilmen, sosyal medyada eleştirilerin hedefinde olmuştu. Yeliz Yeşilmen katıldığı televizyon programları ile gündeme geldi. Peki, Yeliz Yeşilmen kimdir, kaç yaşında? Yeliz Yeşilmen boşandı mı? İşte Yeliz Yeşilmen’in biyografisi!

Yeliz Yeşilmen kimdir, kaç yaşında? Yeliz Yeşilmen’in biyografisi!

Yeliz Yeşilmen sosyal medya paylaşımları ile geçtiğimiz günlerde sosyal medyada çokça konuşulan Yeliz Yeşilmen, katıldığı televizyon programlarıyla gündeme geliyor. Çarkıfelek yarışması ile Aşkım Aşkım ve Çarli İş Başında dizleri ile tanınan Yeliz Yeşilmen, en son eski eşi Ali Uğur Akbaş ile olaylı bir şekilde boşanmıştı. Geçtiğimiz günlerde de Bodrum'da bir mekanda sahne aldığı görüntüler sosyal medyanın gündemine düşmüştü. Yeliz Yeşilmen ile ilgili bilgiler merak ediliyor.

YELİZ YEŞİLMEN KİMDİR?

Yeliz Yeşilmen, 17 Aralık 1978 tarihinde Adana'da dünyaya geldi. İlk olarak Mehmet Ali Erbil'in sunduğu Çarkıfelek programıyla adını duyurdu. Daha sonra rol aldığı Aşkım Aşkım dizisindeki "aptal sarışın" karakteriyle hafızalara kazındı Foto modellik ve mankenlik de yapmaktadır. Ayrıca Cumhurbaşkanı Öteki Türkiye'de (2007) ve Dansöz (2001) adlı Sinema filmlerinde rol aldı. Amerikan yapımı realite şovu The Simple Life'ın, Türk versiyonu olan Her Şey Yolunda adlı televizyon programında manken Tuğba Özay ile birlikte rol aldı.

Haberin Devamı

Şarkıcılık deneyimi de olup, Tat Beni(2004) adlı albüm, Yeliz Yeşilmen'in ilk stüdyo albümü olmuştur. Daha sonra Elemtere Fiş (2006) ve Fıstık Çıkı Çıkı (2009) albümlerini çıkardı. Oynadığı dizilerde daha çok aptal sarışın tiplemeleriyle rol aldı.2010 yılında Ali Uğur Akbaş ile nikah masasına oturdu. Çiftin Asya Tuana ve Birbey adında iki çocuğu var.

Yeliz Yeşilmen, iş insanı Ali Uğur Akbaş ile 2010 yılından beri inişli çıkışlı devam eden evliliğini geçtiğimiz yıl anlaşmalı olarak sonlandırdı.