Geri Dön
MagazinÜnlü oyuncu Cindy Williams hayatını kaybetti!

Ünlü oyuncu Cindy Williams hayatını kaybetti!

ABD'de 1970'li yıllarda şöhret olan ve çok sayıda dizide oynayan ünlü oyuncu Cindy Williams, 75 yaşında hayata veda etti. 1976'dan başlayıp 8 sezon süren "Laverne & Shirley" dizisindeki rolüyle parlayan Williams, George Lucas'ın yönettiği "American Graffiti" ve Francis Ford Coppola imzalı "The Conversation" filmlerindeki rolüyle de tanınmıştı.

Ünlü oyuncu Cindy Williams hayatını kaybetti!

'Laverne & Shirley' dizisinde canlandırdığı 'Shirley' karakteriyle hafızalara kazınan oyuncu Cindy Williams'tan acı haber geldi. Williams'ın 75 yaşında hayata veda ettiği belirtildi.

Bir süredir hasta olduğu öğrenilen Cindy Williams'ın vefat haberini, Bill Hudson ile evliliğinden dünyaya gelen çocukları Emily ile Zachary adına aile sözcüsü Liza Cranis duyurdu.

Ünlü oyuncu Cindy Williams hayatını kaybetti

"HERKESİN SEVDİĞİ IŞILTILI BİR RUHA SAHİPTİ"

Yapılan açıklamada, "Nazik, komik annemiz Cindy Williams’ın vefatı bize asla tam anlamıyla ifade edilemeyecek aşılmaz bir üzüntü yaşattı. Onu tanımak ve sevmek bizim neşemiz ve ayrıcalığımız oldu. Türünün tek örneğiydi. Güzeldi, cömertti ve parlak bir mizah anlayışına ve herkesin sevdiği ışıltılı bir ruha sahipti..." ifadelerine yer verildi.

'LAVERNE & SHHIRLEY' İLE ŞÖHRETE ULAŞMIŞTI

Birçok yapımda rol alan Cindy Williams, George Cukor'un 'Travels With My Aunt', George Lucas'ın 'American Graffiti' ve Francis Ford Coppola'nın 'The Conversation' filmlerinde oynamıştı. Williams, 'Laverne & Shirley' dizisi ile şöhrete ulaşmıştı. Dizi, ABC'de 1976 yılından 1983'e kadar yayınlanmıştı.

Dizi, o zamanlar televizyondaki en popüler diziler arasındaydı ve Shirley Feeney’i rolüyle Williams’a en iyi kadın oyuncu dalında Altın Küre adaylığı kazandırdı.

150'DEN FAZLA BÖLÜMDE YER ALDI

Williams, 150’den fazla bölümde yer aldı ancak gösterinin son sezonunda, kendisi ve Marshall arasında yaşanan gerilimin ardından ayrıldı.

Penny Marshall ise 2018 yılında 75 yaşında hayatını kaybetmişti.