Geri Dön
MagazinEsra Ruşen: Deneme çekiminde cesaret çok önemli oluyor

Esra Ruşen: Deneme çekiminde cesaret çok önemli oluyor

Meriç Aral ve Efe Tunçer’in sunumuyla Zorlu PSM YouTube kanalında yayınlanan 'Teras Noir' programının bu haftaki konuğu Esra Ruşan oldu. ‘Masumlar Apartmanı’ dizisiyle son zamanlarda çok konuşulan Ruşan, "Oyuncunun cesareti deneme çekiminde başlıyor" dedi.

Esra Ruşen: Deneme çekiminde cesaret çok önemli oluyor

Esra Ruşan, “Bir oyuncunun cesur olması ne demek?” sorusuna, "Bence deneme çekiminde başlıyor, en büyük cesaret bu öncelikle. Birçok insanın önüne giden kayıt hakkında söz hakkı olduğu bir süreç olduğundan başlangıcı beni çok geriyor. Bu sebeple gösterebileceğimin çok alt seviyesinden başlıyorum tüm deneme çekimlerine. Ama mesela sahneye at beni, çok rahatım. Çünkü aylarca çalışmışım, herkesten onayımı almışım kısaca günahıyla sevabıyla o karakter, o oyun bana ait artık. Ama deneme çekimi çok daha farklı, o anlarda işte cesaret çok önemli oluyor” cevabını verdi.

"VAY BE BUNU YAPABİLDİ"


Ünlü oyuncu, "Son zamanlarda size kim ilham veriyor?” sorusu üzerine, "Aslında dönem dönem değişiyor ama Semiha Berksoy, bana hayatımda her zaman çok ilham veren bir kadın oldu. Mesela Elisabeth Moss’un da yaptığı bir iş ve sonrasında yaptığı açıklamaları bana ilham verebiliyor ya da atıyorum Meriç’in söylediği bir şey veya çok yakın bir arkadaşımın yıllarca uğraştıktan sonra kendi filmini çektiğini gördüğümde ‘Vay be bunu yapabildi’ demek bana çok ilham verebiliyor" şeklinde konuştu.

"SOSYAL ANKSİYETEM YOKTUR"


"Mesela sen çok kolay sosyalleşen birisin, nasıl oluyor?" sorusunu Ruşan, “Sosyal anksiyetem yoktur. Ben arkadaş seviyorum, insan seviyorum, herkesi seviyorum. Bazı insanlar vardır ilk bakışta serindir, tanıdıkça seversin ki öyle insanlara da özenirim. Bense insanları ilk tanıdığımda tüm sevgimi gösteririm. Kimseye karşı bir duvarım yok" şeklinde cevapladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber