Gazete Vatan Logo
MagazinErdal Bakkal'dan fatura mesajı

Erdal Bakkal'dan fatura mesajı

Leyla ile Mecnun, dün akşam yayınlanan bölümüyle izleyicilerini ikiye böldü

Leyla ile Mecnun bu kez şaşırttı TRT ekranlarının sevilen dizisi Leyla ile Mecnun dün akşam yayınlanan bölümüyle izleyicilerini ikiye böldü. Kamuoyunda yıllardır eleştiri konusu olan elektrik faturalarındaki TRT payı, dünkü dizinin tamamına yayılmış bir şekilde gündeme getirildi.

Ancak verilmek istenen mesaj dizinin hayranlarını ikiye böldü. Bir kısımı faturalardaki TRT payının eleştirildiğini düşünürken, bir kısım ise yüzde 2’lik TRT payı’nın cuzzi bir rakama denk geldiği, 20 yıldır alındığı ve TRT’yi severek izleyenlerin bu payı ödemekten imtina etmemesi gerektiği mesajını çıkardı.

Dizinin en paragöz ve çıkarcı karakteri Eral Bakkal’ın, elektrik faturasındaki TRT payının ne olduğunu soruşturması ve itiraz etmek için TRT’nin yolunu tutmasıyla mesaj yüklü bölüm başlayınca, izleyenler de ikiye bölündü.

TRT’nin sansür kurulu, hantallığı ve büyük yapısına getirilen eleştiriler olumlu karşılanırken, TRT binasında gezen Erdal Bakkal’ın ‘Ama ben TRT izlemiyorum ki’ bahanesi ilerleyen sahnelerle çürütülmeye çalışıldı.

İzleyenlerin aklında Leyla ile Mecnun’un TRT payını övdü mü yerdi mi sorusu kaldı.

Haberin Devamı