Gazete Vatan Logo

'Yazıdan Renge' sergisi açıldı! Ev kadınlarının ürettikleri eserler sergileniyor

Fatih Belediyesi bünyesindeki KARINCA Eğitim Birimi’nin Fatih Halk Eğitim Merkezi iş birliğinde düzenlediği eğitimlerle kadınlarımızın şefkat ve emekle ürettikleri eserler, “Yazıdan Renge” sergisiyle görücüye çıktı.

'Yazıdan Renge' sergisi açıldı! Ev kadınlarının ürettikleri eserler sergileniyor

KARINCA bünyesindeki porselen boyama, seramik biçimlendirme, cam boyama, hüsn-i hat, tezhip, ebru, kaligrafi ve yağlı boya resim branşlarındaki kursiyerlerin eserleri “Yazıdan Renge” sergisiyle sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan’ın ev sahipliğindeki açılışa Fatih İlçe Milli Eğitim Müdürü Mucip Kına, Fatih Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ali Fuat Sönmez, AK Parti İlçe Başkanı Orhan Narin ile kursiyerler ve misafirler katıldı.

Yazıdan Renge sergisi açıldı Ev kadınlarının ürettikleri eserler sergileniyorEmekleriyle Fatih’imize katkı sunuyorlar

Başkan Turan açılışta yaptığı konuşmada Fatihli kadınların el emeği göz nuru eserleriyle iftihar ettiğini söyleyerek; “Kadınlarımız şefkatleriyle, emekleriyle, birikimleriyle, üretkenlikleriyle Fatihimize her zaman, çok büyük katkılar sağlıyorlar. Biz Fatih Belediyesi olarak, kadınlarımızın üretime katılmaları onların içindeki girişimcilik ruhunu harekete geçirecek güzel ve yararlı projelere imza atmak için çalışıyoruz. Bu çalışmalarımızdan biri Kadın Aile ve Eğitim birimimizin bünyesinde sürdürülen KARINCA kurslarımız. Buradaki kurslarda edinilen bilgilerin bir beceriyle, emekle yoğrulması, bir kazanca, aile bütçesine katkıya dönüşmesi mutluluk verici bir şey. Emeği geçen herkesi can-ı gönülden kutluyorum” dedi.

Haberin Devamı

Yazıdan Renge sergisi açıldı Ev kadınlarının ürettikleri eserler sergileniyor

Konuşmaların ardından kurdele kesimiyle “Yazıdan Renge” sergisinin açılışı gerçekleştirildi. Fatih Kültür ve Sanat Merkezi’ndeki sergi 21 Ocak Cuma gününe kadar görülebilecek.

Yazıdan Renge sergisi açıldı Ev kadınlarının ürettikleri eserler sergileniyor