Türk

Türk

Son dakika türk haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan türk ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını türk haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Türk

haberleri sayfasında son dakika yaşanan türk gelişmeleri de dahil olmak üzere 216.094 türk haberi bulunmuştur. Tüm türk haberleri aşağıda listelenmiştir.
Ünlüler çöl safarisinde! Tam bir yıldızlar geçidi
Ünlüler çöl safarisinde! Tam bir yıldızlar geçidiAyça Ayşin Turan, Salih Bademci, İmer Özgün, Erkan Kolçak Köstendil, Cansu Tosun, İlayda Ildır, İpek Filiz Yazıcı ve Alican Okumuş, Mısır'da bulunan Şarm El Şeyh kentini ziyaret etti. Oyuncular çölde safari etkinliğinin yanı sıra Kızıldeniz'de dalış yaptı.
31.03.2023Magazin
Çiftçilere destek ödemeleri banka hesaplarına yatırılıyor
Çiftçilere destek ödemeleri banka hesaplarına yatırılıyorTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, 1 milyar 653 milyon 871 bin 696 lira tutarındaki tarımsal desteğin bugün çiftçilerin hesaplarına aktarılacağını açıkladı.
31.03.2023Ekonomi
Engelli öğretmen maaşı ne kadar 2023? Yeni atanan engelli öğretmen ne kadar maaş alınır?
Engelli öğretmen maaşı ne kadar 2023? Yeni atanan engelli öğretmen ne kadar maaş alınır?Milli Eğitim Bakanlığı, 25 Nisan'da 3 bin 500 engelli öğretmen ataması yapılacağını bildirdi.  Millî Eğitim Bakanlığınca, Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) kapsamında 3 bin 500 engelli öğretmen ataması yapılacak. Milli Eğitim Bakanlığı, 25 Nisan'da 3 bin 500 engelli öğretmen ataması yapılacağını, 2020 ve 2022 EKPSS'den 50 ve üzeri puan alanların 3-7 Nisan'da başvurabileceğini bildirdi. Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "2020 veya 2022 yıllarında yapılan EKPSS sınavından 50 ve üzeri puan alan adaylar başvuru yapabilecek. Her iki yıla ait EKPSS puanı olan adayların yüksek olan EKPSS puanı ile başvuruları alınacak." bilgisini paylaştı. Söz konusu duyurusunun ardından engelli öğretmen maaşları için yapılan aramalar arttı.
31.03.2023Memur
'Camdaki Kız'da Nalan’ı şoke eden gelişme! Hayri her şeyi itiraf edecek mi?
'Camdaki Kız'da Nalan’ı şoke eden gelişme! Hayri her şeyi itiraf edecek mi?Kanal D'nin ilgiyle izlenen dizisi 'Camdaki Kız'ın 30 Mart Perşembe günü yayınlanan 72. bölümünde; Türkan’ın dükkana kadar gelmesi ve Hayri’yi Nalan’la beraber görmesi, iyice şüphesini artırdı ama yine de onlarla yüzleşemedi. Dizinin final sahnesinde yaşananlar ise izleyicileri iyice meraklandırdı.
31.03.2023Magazin
Ev sahibi, kiracılar dikkat! Artık değişti, yeni uygulama devrede
Ev sahibi, kiracılar dikkat! Artık değişti, yeni uygulama devredeEv sahibi ve kiracılar yakından ilgilendiriyor. Konut satışlarında artık boş daire aranıyor. Alıcıların kriterleri değişti. Yeni uygulamayla daire satışlarında kiracılar ve ev sahipleri 'taahhütname' imzalaması gerekiyor. İşte haberin detayları...
31.03.2023Ekonomi
Acun Ilıcalı futbolcularla değil kulüplerle ilgileniyor bir takımda daha satın alıyor!
Acun Ilıcalı futbolcularla değil kulüplerle ilgileniyor bir takımda daha satın alıyor!Daha önce Hull City'i satın alarak İngiltere'de büyük bir dikkat çeken ünlü iş insanı Acun Ilıcalı bu sefer de 128 yıllık kulüp Shelbourne FC için görüşmelere başladı.
31.03.2023İngiltere
Emekli promosyonunda büyük rakam! Bankalar emekliler için çıtayı yükseltti
Emekli promosyonunda büyük rakam! Bankalar emekliler için çıtayı yükselttiEmekli milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor. EYT'li emekliye promosyon dev promosyon ödenecek, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı en düşük emekli maaşının 7.500 TL'ye çıkarılması ve 2.2 milyon EYT'linin nisan ayında maaş almaya hak kazanması bankaların promosyon rekabetini artırdı. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılan açıklamaya göre, anlaşma sağlanan bankalarda en düşük emekli promosyonu ödemeleri 3.500 liraya kadar olanlar için 3.000 TL, 3.500-7.500 lira arası olanlar için 3.500 TL, 7.500-10.000 lira arası olanlar için 4.500 TL ve 10.000 liradan fazla maaş alanlar için ise 5.000 TL olarak gerçekleşiyor. İşte promosyon ile ilgili bankaların kampanyaları...
31.03.2023Emekli
Seçimde ünlüler de yarışacak! İşte isim isim Meclis’in en renkli talipleri
Seçimde ünlüler de yarışacak! İşte isim isim Meclis’in en renkli talipleri28’inci dönem için milletvekili listeleri hazırlıklarına başlayan siyasi partiler, renkli aday adayları ile dikkat çekiyor. Bu isimler arasında sinema ve müzik dünyasından spor sahalarına, akademiden basına kadar çok farklı yelpazeden aday adayları bulunuyor. İşte vekilliğe talip olan renkli simalardan sadece birkaçı...
31.03.2023Gündem
Dul ve yetim maaşlarına zam var mı, dul ve yetim maaşı ne kadar 2023? Dul ve yetim aylığı 7500 TL olacak mı, dul ve yetim aylığı artacak mı?
Dul ve yetim maaşlarına zam var mı, dul ve yetim maaşı ne kadar 2023? Dul ve yetim aylığı 7500 TL olacak mı, dul ve yetim aylığı artacak mı? Emeklilere yapılan zam ve açıklanan ikramiye müjdesi sonrasında dul ve yetim aylığı için yapılan aramalar da arttı. Emekli maaşı 5 bin 500 liraya yükseldiğinde dul maaşı 4 bin 125 liraya, yetim maaşı da 2 bin 750 liraya yükselmişti. En düşük emekli aylığının 7 bin 500 liraya yükselmesi gözleri bir kez daha dul ve yetim aylıklarına çevirdi. Peki, Dul ve yetim maaşı ne kadar oldu 2023? Dul ve yetim maaşına zam var mı 2023, dul ve yetim aylığı 7500 TL olacak mı?
31.03.2023Ekonomi
DASK ödemeleri ne zaman yapılacak, başladı mı, neden yatmadı? DASK ödeme bekleniyor ne demek? DASK ödemesi nasıl alınır, DASK az hasarlı binaya ne kadar ödeme yapar?
DASK ödemeleri ne zaman yapılacak, başladı mı, neden yatmadı? DASK ödeme bekleniyor ne demek? DASK ödemesi nasıl alınır, DASK az hasarlı binaya ne kadar ödeme yapar?DASK Hasar tespit işlemleri, DASK adına görevlendirilen bağımsız hasar tespit görevlileri tarafından yerine getirilir. Bu tespitlerin sonucunda belirlenen tazminat ödemeleri de doğrudan DASK tarafından yapılır. Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK), Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından bugüne kadar 6 milyar 502 milyon 813 bin 66 TL hasar ödemesi gerçekleştirdi. Peki, DASK ödemeleri ne zaman yapılacak? DASK ödeme bekleniyor ne demek? DASK ödemesi nasıl alınır, DASK az hasarlı binaya ne kadar ödeme yapar? DASK ödemeleri neden yatmadı?
31.03.2023Ekonomi
Türkiye'ye Rus akını! İkiye katlandı
Türkiye'ye Rus akını! İkiye katlandıRusya, önümüzdeki yaz sezonu hazırlıklarına başladı. Ülkedeki havayolu şirketlerinin Türkiye’ye uçak seferi sayısını yüzde 50 artıracağı duyuruldu.
31.03.2023Ekonomi
Emekli maaşı ve bayram ikramiyesiyle ilgili flaş gelişme! Meclis'te kabul edildi
Emekli maaşı ve bayram ikramiyesiyle ilgili flaş gelişme! Meclis'te kabul edildiEn düşük emekli maaşının 7 bin 500 TL'ye, bayram ikramiyesinin 2 bin TL'ye çıkarılmasını öngören teklif TBMM’de kabul edildi.
30.03.2023Ekonomi
Guterres ve Emine Erdoğan, BM Genel Kurulunda düzenlenen Sıfır Atık Özel Oturumu’nda konuştu
Guterres ve Emine Erdoğan, BM Genel Kurulunda düzenlenen Sıfır Atık Özel Oturumu’nda konuştu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreterliğinin özel davetlisi olarak katıldığı BM Genel Kurulu'ndaki Sıfır Atık Özel Oturumu'nda, iklim ve çevre sorununda dünyada adil dağılım ilkesine dayalı hakkaniyetli bir sisteme ihtiyaç olduğunu söyledi.
30.03.2023Gündem
EYT başvurularında yoğunluk! SGK'da mesai saati uzatıldı
EYT başvurularında yoğunluk! SGK'da mesai saati uzatıldıEYT başvurularındaki yoğunluk nedeniyle SGK çalışanlarının aylık fazla mesai süresi 50 saatten 100 saate çıkarıldı. SGK çalışanları Nisan - Haziran döneminde saat başına 54 TL fazla mesai ücreti alacak.
30.03.2023Gündem
30 Mart Süper Loto çekiliş sonuçları açıklandı! Süper Loto büyük ikramiye ne kadar? Sonuçlar nasıl sorgulanır?
30 Mart Süper Loto çekiliş sonuçları açıklandı! Süper Loto büyük ikramiye ne kadar? Sonuçlar nasıl sorgulanır?Süper Loto 30 Mart 2023 çekilişi için geri sayım başladı. Sisal Şans'ın en çok kazandıran şans oyunlarından Süper Loto 30 Mart sonuçları belli oldu mu sorgusu da devam ediyor. Milli Piyango TV'den canlı olarak yayınlanan çekilişle birlikte ikramiyeler sahiplerini buluyor.
30.03.2023Ekonomi
EYT'lilere katmerli maaş için kritik tarihe dikkat!
EYT'lilere katmerli maaş için kritik tarihe dikkat!EYT'liler ilk maaşını alabilmek SGK'ya başvuruları devam ediyor. Mart ayının sonuna kadar başvuru yapan EYT'liler, nisan itibarıyla maaşlarını alabilecekler. Peki bu maaşlar ne kadar olacak? Detayları Ekonomist Muhammet Bayram CNN TÜRK'e açıkladı.
30.03.2023Emekli
YSK Başkanı Yener: Erdoğan'ın adaylığında engel yok
YSK Başkanı Yener: Erdoğan'ın adaylığında engel yokYüksek Seçim Kurulu Başkanı Ahmet Yener, "Kurulumuz, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Sayın Muharrem İnce'nin ve Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın geçici aday listesinde yapılan adaylığına yapılan itirazları reddetmiştir" dedi.
30.03.2023Gündem
Alkollü yolcu uçakta olay çıkardı: THY uçağı Hindistan'a acil iniş yaptı
Alkollü yolcu uçakta olay çıkardı: THY uçağı Hindistan'a acil iniş yaptıTürk Hava Yolları'na (THY) ait İstanbul-Singapur seferini yapan yolcu uçağında alkollü olduğu öğrenilen Ukraynalı yolcu kabin ekibine saldırdı. THY uçağı, Hindistan'daki Chennai Havalimanı'na acil iniş yaptı.
30.03.2023Yaşam
Şanlıurfa'da zincirleme kaza: 2 ölü, 4 yaralı
Şanlıurfa'da zincirleme kaza: 2 ölü, 4 yaralıŞanlıurfa'da, 3 aracın karıştığı zincirleme kazada 2 kişi öldü, 4 kişi de yaralandı. Kaza, güvenlik kamerasına yansıdı.
30.03.2023Gündem
Ev kadınlarının korkulu rüyasıyken gelir kapısı oldu! Fiyatları türüne göre değişiyor
Ev kadınlarının korkulu rüyasıyken gelir kapısı oldu! Fiyatları türüne göre değişiyorAntalya’da girişimci Selami Gökgöl, ev kadınlarının adeta korkulu rüyası haline gelen hamam böceklerini gelir kapısı haline getirdi. 10 metrekare alanda 10 bin adet üretilen böcekler, birçok ilden alıcı buluyor. İş başvurularını değerlendiren Gökgöl, “Telefonda iş arayan kişiye durumu anlatıyorum ‘Sorun değil’ diyor, sonra gelip eline hamam böceğini alan ‘Ben bu işi yapamam’ deyip gidiyor” dedi.
30.03.2023Ekonomi
Astsubaylara tazminat verilecek mi 2023? Torba yasada astsubaylara tazminat var mı, astsubayların ek göstergesi yükselecek mi, emekli astsubaylara görev tazminatı verilecek mi?
Astsubaylara tazminat verilecek mi 2023? Torba yasada astsubaylara tazminat var mı, astsubayların ek göstergesi yükselecek mi, emekli astsubaylara görev tazminatı verilecek mi?18 maddelik yeni torba yasanın detayları sorgulanıyor. Torba yasayla en düşük emekli maaşı ve bayram ikramiyelerine zam, geçici işçilere kadro konuları gündeme geldi. 2. torba yasanın maddeleri sorgulanırken “Astsubaylara tazminat verilecek mi 2023?” sorusuna yanıt aranıyor. Peki, Torba yasada astsubaylara tazminat var mı? İşte Astsubaylara tazminat hakkında son durum...
Skandal Üstüne skandal Türk bayrağını indirdiler, Ersin Tatar'a saldırı girişimde bulundular
Skandal Üstüne skandal Türk bayrağını indirdiler, Ersin Tatar'a saldırı girişimde bulundularGüney Kıbrıs'ın sahil ilçesi Baf skandal bir olaya ev sahipliği yaptı. İlçedeki uluslararası bisiklet yarışı kapsamında asılan Türk bayrağı indirildi. CNN Türk'e konuşan Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ise dün yaşanan saldırı girişimi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Tatar, 'Hiç bir İngiliz yetkili bana 'geçmiş olsun' demedi. Hukuk çevreleri gereğini yapar diye düşünüyorum biz mesajımızı ilettik. Demokrasinin beşiği olduğunu iddia ettikleri bir yerde benim söz hakkımın engellenmeye çalışılması çok yakışıksız' dedi.
30.03.2023Gündem
EPDK duyurdu: Elektrik faturasında yeni indirim kararı
EPDK duyurdu: Elektrik faturasında yeni indirim kararıEPDK elektrik tavan fiyatında yüzde 14,75 indirime gitti. Buna göre EPDK serbest piyasada elektrik tavan fiyatını 1 Nisan'dan itibaren 3050 TL/mwh'den 2600 TL/mwhy'ye düşürdü.
30.03.2023Ekonomi
Ömer Çelik: Ersin Tatar'ın konvoyunun önünü keserek slogan atan faşistlerin tavrını lanetliyoruz
Ömer Çelik: Ersin Tatar'ın konvoyunun önünü keserek slogan atan faşistlerin tavrını lanetliyoruzAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Londra'da Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ın konvoyunun önünü kesilip, slogan atılmasına tepki göstererek, "Faşistlerin tavrını lanetliyoruz" dedi.
30.03.2023Gündem
Adaylık için karar vakti! Muharrem İnce çekilecek mi?
Adaylık için karar vakti! Muharrem İnce çekilecek mi?Tüm dikkatlerin çevrildiği dünkü Kemal Kılıçdaroğlu-Muharrem İnce görüşmesinden sonra seçime dönük bir teklif üzerine görüşme yapılmadığı ifade edildi. Peki kulislerde ne konuşuluyor? İki partiden yansıyanlar neler? CNN Türk Ankara Temsilcisi Dicle Canova aktardı.
30.03.2023Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Türk ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki türk haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.