Karar

Karar

Son dakika karar haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan karar ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını karar haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Karar

haberleri sayfasında son dakika yaşanan karar gelişmeleri de dahil olmak üzere 110.930 karar haberi bulunmuştur. Tüm karar haberleri aşağıda listelenmiştir.
Eşinin ölümüne sebep olan ağabeyinden şikayetçi olmadı
Eşinin ölümüne sebep olan ağabeyinden şikayetçi olmadıZonguldak'ta 10 Eylül 2022'de kardeşiyle tartıştıkları sırada araya giren yengesinin vurularak hayatını kaybetmesi nedeniyle tutuklu yargılanan sanık tahliye edildi. Eşi ölen şahıs ise ağabeyinden şikayetçi olmadı.
1.04.2023Gündem
YouTuber Danla Bilic, 'can güvenliğim tehlikede' diyerek suç duyurusunda bulundu
YouTuber Danla Bilic, 'can güvenliğim tehlikede' diyerek suç duyurusunda bulunduÜnlü YouTuber Danla Bilic takıntılı hayranı hakkında şikâyetçi oldu. Can güvenliğinin tehlikede olduğunu öne süren Danla Bilic’i haklı bulan mahkemeden karar çıktı.
1.04.2023Magazin
Sahte tatil sitesi tuzağı! Dolandırıcılara karşı uyarı: Şahsa değil seyahat acentelerine yapın
Sahte tatil sitesi tuzağı! Dolandırıcılara karşı uyarı: Şahsa değil seyahat acentelerine yapınTatil planı yapmayı düşünen milyonları ilgilendiren son dakika uyarısı! Dolandırıcıların yeni yöntemi ortaya çıktı. Uzmanlar, internet üzerinden yapılan tatil rezervasyonlarında sahte tatil sitelerine dikkat edilmesi gerektiğini söyledi. Her yıl binlerce insanın online ödeme yöntemleri üzerinden dolandırıldığını söyleyen Avukat Oğulcan Dinçer, böyle bir duruma düşmemek için neler yapılması gerektiğini detayları ile anlattı.
1.04.2023Yaşam
Yargıtay'dan torun hasreti çeken aile büyüklerini sevindiren emsal karar
Yargıtay'dan torun hasreti çeken aile büyüklerini sevindiren emsal kararYargıtay 2. Hukuk Dairesi, torun hasreti yaşayan aile büyüklerini sevindirecek emsal bir karara imza attı. Yargıtay 2. Hukuk Dairesi, "Ayrı şehirlerde yaşayan dede ve torun arasında yatılı olacak ve uzman nezareti gerektirmeyecek şekilde kişisel ilişki tesis edilmelidir" dedi.
1.04.2023Gündem
Binalarda yeni dönem başlıyor! 3 ile öncelik verildi
Binalarda yeni dönem başlıyor! 3 ile öncelik verildiİstanbul, Bursa ve Eskişehir’de 1.5 milyon bina için harekete geçildi. Doğal gaz şebekesi 2002 öncesi illerde binalara ‘gaz stop’ sistemi kurulacak. Depremde gaz, genel değil bina bazlı kesilecek.
1.04.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bir masayı idare edemeyenlerin Türkiye'yi idare etmesi beklenemez
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bir masayı idare edemeyenlerin Türkiye'yi idare etmesi beklenemezCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kilis'te iftar programında konuştu. Erdoğan, "Milletin sıkıntısını, ikbal kapısı gören kifayetsizlere aldırmadan, biz tedbire sarılıp takdire teslim olarak afetle mücadelemizi yürüteceğiz. Bu süreçte ülkemizin hızlı karar alan, bunları başarıyla uygulayan, dirayetli ve güçlü bir yönetime ihtiyacı bulunuyor. Daha bir masa etrafında toplanmış yedi- sekiz kişiyi idare edemeyenlerin 85 milyon vatandaşıyla tüm Türkiye'yi idare etmesi beklenemez." dedi.
1.04.2023Gündem
Çarpım tablosu kolay ezberleme yöntemleri ve taktiği! Çarpım tablosu en kolay nasıl öğrenilir? Çarpım tablosunu en kolay öğrenme yolu
Çarpım tablosu kolay ezberleme yöntemleri ve taktiği! Çarpım tablosu en kolay nasıl öğrenilir? Çarpım tablosunu en kolay öğrenme yoluÇarpma işlemi, toplama işlemine göre daha kapsamlı ve derinlemesine bir matematiksel işlemdir. Çünkü çarpma işlemi, sayıların çarpımının toplamını hesaplamayı içerir. Örneğin, 4x5 işlemi, 4 sayısının 5 kez tekrarlanmasıdır ve sonuç olarak 20'dir. Yani, çarpma işlemi aslında bir toplama işlemi tekrarının yapılmasıdır. Çarpma işlemi, matematiksel problemlerin çözümünde, özellikle büyük sayılarla çalışıldığında oldukça yararlıdır. Ayrıca, geometri ve fizik gibi diğer alanlarda da sıklıkla kullanılır. Çarpım tablosu, çarpma işlemini daha hızlı ve kolay hale getirmek için özellikle çarpımın küçük sayılarla yapıldığı durumlarda kullanılır. Tipik olarak, çarpım tablosu 1'den 10'a kadar olan sayıların çarpımlarını içerir ve 10 satır ve 10 sütundan oluşur. İlkokul öğrencilerinin zaman zaman ezberlemekte sıkıntı yaşadığı çarpım tablosunu daha kolay nasıl ezberleriz sorusuna yanıt verdik. Çarpım tablosu en kolay nasıl ezberlenir? İşte çarpım tablosunu ezberlemenin en kolay yolu ve yöntemleri…
31.03.2023Eğitim
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Amacımız 1 yılda 319 bin konutu teslim etmek
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Amacımız 1 yılda 319 bin konutu teslim etmekCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Cumhur İttifakı olarak desteğinize talibiz. Cumhuriyetimizin ilk asrı, acısıyla, tatlısıyla bizleri bu noktaya kadar getirdi. Son 20 yılda ülkemize kazandırdığımız güçlü demokrasi ve kalkınma altyapısıyla önceki dönemlerin eksiğini önemli ölçüde telafi ettik. Artık asıl büyük şahlanışın eşiğindeyiz. Allah'ın izniyle önümüzde 14 Mayıs seçimleri var. Kazasız belasız bir şekilde bu seçimi de atlattıktan sonra tüm vaktimizi ve enerjimizi Türkiye Yüzyılının inşasına vereceğiz" dedi.
31.03.2023Gündem
Beşiktaş ilk yarıda oynanan maçlar geçersiz sayılsın demişti! İşte olası puan hesabı
Beşiktaş ilk yarıda oynanan maçlar geçersiz sayılsın demişti! İşte olası puan hesabıKahramanmaraş'ta yaşanan deprem faciası sebebiyle Süper Lig'den çekilen Hatayspor ve Gaziantep FK'nın haklarını donduran TFF'ye itiraz eden Beşiktaş güçlü argümanlarla geliyor...
31.03.2023Süper Lig
Ahmet Nur Çebi açıkladı: Kulüpler Birliği'nin karar alma yetkisi yok
Ahmet Nur Çebi açıkladı: Kulüpler Birliği'nin karar alma yetkisi yokGaziantep FK ve Hatayspor'un ligden çekilmesiyle birlikte var olan puan durumunun değişmesi gerektiğini açıklayan Ahmet Nur Çebi, Kulüpler Birliği hakkında 'Karar alma yetkileri' yok tepkisi gösterdi.
31.03.2023Beşiktaş
11 yaşında kaçırıldı, 18 yıl boyunca işkenceye maruz kaldı! Korku filmi gibi olay
11 yaşında kaçırıldı, 18 yıl boyunca işkenceye maruz kaldı! Korku filmi gibi olayJaycee Dugard, ABD'de okula giderken Phillip ve Nancy Garrido tarafından kaçırıldığında henüz 11 yaşındaydı. 18 yıl boyunca çiftin istismarına maruz kalan küçük kız, 2009 yılında mucizevi bir şekilde kurtulmuş ve hikâyesini herkese anlatmaya karar vermişti.
31.03.2023Dünya
Palu ailesi tahliye oldu! Yargıtay kararı bozdu
Palu ailesi tahliye oldu! Yargıtay kararı bozduKocaeli'nin Körfez ilçesinde, 15 yıl önce Meryem Tahnal (35) ve kızı Melike Tahnal'ın (8) kaybolmasıyla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında tutuklanan Palu ailesinin 6 üyesinin yargılandığı davada yerel mahkemenin verdiği karar, Yargıtay tarafından 2’nci kez bozuldu. Kararın bozulması ile Tuncel Ustael dışındaki tüm sanıklar tahliye oldu.
31.03.2023Gündem
6 yaşındaki çocuğa istismar davasında yeni gelişme!
6 yaşındaki çocuğa istismar davasında yeni gelişme!Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızı H.K.G.’nin 6 yaşında evlendirilmesine ilişkin davanın üçüncü duruşmasından bugün karar çıkması bekleniyordu. Duruşma 5 Haziran’a ertelendi.
31.03.2023 Gündem
Türkiye'nin kararını böyle duyurdular: Erdoğan verdiği sözü tuttu
Türkiye'nin kararını böyle duyurdular: Erdoğan verdiği sözü tuttuFinlandiya'nın NATO'ya katılım protokolünün onaylanmasına ilişkin kanun teklifinin TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilmesi bugün Finlandiya ve İsveç'in en çok konuşulan konularından biri oldu. Finlandiya basını sancılı sürecin ülkeleri için 'bir ders' olduğunu belirtirken, İsveç basını önlerinde hala net bir tarih olmadığını belirterek "İsveç hala bekliyor ve kapıyı çalıyor." ifadesini kullandı.
31.03.2023Dünya
Şanlıurfa'da terör operasyonunda 23 tutuklama
Şanlıurfa'da terör operasyonunda 23 tutuklamaŞanlıurfa'da terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda gözaltına alınan, aralarında HDP Suruç İlçe Eş Başkanı Yaşar Gündüzalp ve DBP Suruç İlçe Başkanı Rojda Binici'nin de bulunduğu 24 şüpheliden 23'ü tutuklandı.
31.03.2023Gündem
Cumhurbaşkanlığı için 4 aday 44 gün yarış! Propaganda dönemi resmen başladı
Cumhurbaşkanlığı için 4 aday 44 gün yarış! Propaganda dönemi resmen başladıCumhuriyet’in 100’üncü yılına denk gelen cumhurbaşkanlığı seçiminde YSK 4 ismin adaylığını kesinleştirip ilan etti. Erdoğan, Kılıçdaroğlu, İnce ve Oğan arasındaki zorlu yarış ve propaganda dönemi bugün resmen başladı. Erdoğan ve Kılıçdaroğlu’nu zorlu aday listesi ve avantajlı ‘ittifak’ mesaisi bekliyor.
31.03.2023Gündem
3 Nisan üniversiteler açılıyor mu, üniversiteler 3 Nisan'a kadar tatil mi, ne zaman açılıyor? Üniversiteler hibrit mi olacak 2023, yüz yüze mi?
3 Nisan üniversiteler açılıyor mu, üniversiteler 3 Nisan'a kadar tatil mi, ne zaman açılıyor? Üniversiteler hibrit mi olacak 2023, yüz yüze mi?3 Nisan üniversiteler açılıyor mu, üniversiteler hibrit mi olacak 2023? YÖK Başkanı Özvar, üniversitelerin 3 Nisan'dan itibaren hibrit eğitime geçeceğini belirterek, 'İsteyenler okula gidebilecek, devam şartı aranmayacak' dedi.
31.03.2023Eğitim
SPK'dan yasa dışı 18 site için kapatma talebi
SPK'dan yasa dışı 18 site için kapatma talebiSermaye Piyasası Kurulu, 18 internet sitesine erişimin engellenmesi için hukuki işlemlerin yapılmasına karar verdi.
31.03.2023Gündem
Bankada parası olanlar dikkat! Flaş faiz kararı
Bankada parası olanlar dikkat! Flaş faiz kararıKur Korumalı Mevduatlarda faiz oranı üst sınırı bankalar ve mevduat sahipleri arasında serbestçe belirlenmesine ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı.
31.03.2023Ekonomi
2 ilde eğitime kar engeli
2 ilde eğitime kar engeliYoğun kar yağışı sürüyor. Bu çerçevede bazı illerde eğitim-öğretime 1 gün süreyle ara verildi.
30.03.2023Gündem
YSK Başkanı Yener: Erdoğan'ın adaylığında engel yok
YSK Başkanı Yener: Erdoğan'ın adaylığında engel yokYüksek Seçim Kurulu Başkanı Ahmet Yener, "Kurulumuz, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Sayın Muharrem İnce'nin ve Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın geçici aday listesinde yapılan adaylığına yapılan itirazları reddetmiştir" dedi.
30.03.2023Gündem
Ezgi Mola'yı taciz etmekle suçlanan sanık konuştu: Amacım tanışıp samimi bir arkadaşlık kurmaktı
Ezgi Mola'yı taciz etmekle suçlanan sanık konuştu: Amacım tanışıp samimi bir arkadaşlık kurmaktıBir reklam afişinde birlikte fotoğraflarının bulunduğu oyuncu Ezgi Mola'yı ısrarla takip ederek tehditte bulunduğu ve sosyal medya hesabından mesajlar yollayarak cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla 8 yıl 3 aya kadar hapsi istenen Kemal K. hakim karşısına çıktı. Sanık Kemal K. savunmasında, "Amacım tanışıp samimi bir arkadaşlık kurmaktı" diyerek kendisini yanlış ifade etmiş olabileceğini belirtti.
30.03.2023Magazin
YÖK Başkanı Özvar açıkladı: Üniversiteler 3 Nisan'da açılıyor
YÖK Başkanı Özvar açıkladı: Üniversiteler 3 Nisan'da açılıyorYüksek Öğretim Kurumu Başkanı Erol Özvar, 2022-2023 eğitim öğretim yılı bahar dönemine ilişkin açıklama yaptı. Özvar üniversitelerin 3 Nisan'da açılacağını ve isteyenlerin okula gidebileceğini, devam şartının aranmayacağını duyurdu.
30.03.2023Eğitim
Hiranur Vakfı binasında yıkım! 'Ruhsata uygun olmayan alanlar var'
Hiranur Vakfı binasında yıkım! 'Ruhsata uygun olmayan alanlar var'Hiranur Vakfı'nın Sancaktepe'de bulunan vakıf binasında kaçak olduğu belirtilen bölümlerin bir kısmı İBB ekiplerince yıkıldı.
30.03.2023Gündem
Astsubaylara tazminat verilecek mi 2023? Torba yasada astsubaylara tazminat var mı, astsubayların ek göstergesi yükselecek mi, emekli astsubaylara görev tazminatı verilecek mi?
Astsubaylara tazminat verilecek mi 2023? Torba yasada astsubaylara tazminat var mı, astsubayların ek göstergesi yükselecek mi, emekli astsubaylara görev tazminatı verilecek mi?18 maddelik yeni torba yasanın detayları sorgulanıyor. Torba yasayla en düşük emekli maaşı ve bayram ikramiyelerine zam, geçici işçilere kadro konuları gündeme geldi. 2. torba yasanın maddeleri sorgulanırken “Astsubaylara tazminat verilecek mi 2023?” sorusuna yanıt aranıyor. Peki, Torba yasada astsubaylara tazminat var mı? İşte Astsubaylara tazminat hakkında son durum...

Benzer Haber Etiketleri

Karar ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki karar haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.