İstifa

İstifa

Son dakika İstifa haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan İstifa ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını İstifa haber sayfamızda bulabilirsiniz.

İstifa

haberleri sayfasında son dakika yaşanan istifa gelişmeleri de dahil olmak üzere 16.880 istifa haberi bulunmuştur. Tüm istifa haberleri aşağıda listelenmiştir.
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum: Eser siyaseti yapmaya devam edeceğiz
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum: Eser siyaseti yapmaya devam edeceğizÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, AK parti olarak eser üreten, eser siyaseti yapan tarafta olmaya devam edeceklerini söyledi.
13.05.2022Ekonomi
MEB'de yeni dönem! Resmen duyuruldu ve tamamen değişti! Artık zorunlu, 2 yıl...
MEB'de yeni dönem! Resmen duyuruldu ve tamamen değişti! Artık zorunlu, 2 yıl...Milli Eğitim Bakanlığı'ndan son dakika kararı! Yeni dönem başlıyor. Tamamen değişti, yeni karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Zorunlu oluyor ve yüz binlerce kişiyi kapsıyor. MEB'den öğretmenlere ilişkin açıklama geldi. 'Aday Öğretmenlik ve Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yönetmeliği' ile ilgili detaylar belli oldu. Aday öğretmenlerin adaylık süresi 2 yıldan fazla olamayacak. Öğretmenler yetiştirme programına tabi tutulacak. Katılım eğitimlerin tamamı için zorunlu olacak. Öğretmenlik 3 kariyer basamağına ayrılacak. Yazılı sınav yapılacak. Sınavdan muaf olacak olanlar ve başvuru şartları da tek tek açıklandı. Aynı zamanda özel okul öğretmenleri de sınava başvuru yapabilecek. Yazılı sınavlar yılda 1 defa yapılacak. Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer de yönetmeliğe ilişkin açıklamada bulundu. Son dakika haberin detayları...
12.05.2022Eğitim
107 bin eleman alınacak! Net maaş 8 bin lira! İşsiz birçok kişiyi ilgilendiriyor
107 bin eleman alınacak! Net maaş 8 bin lira! İşsiz birçok kişiyi ilgilendiriyorİş arayan binlerce kişiyi ilgilendiriyor ilgilendiriyor! Net 8 bin lira maaşla 107 bin eleman aranıyor. İşsiz milyonları yakından ilgilendiriyor. İŞKUR’a, işverenlerden gelen eleman taleplerini incelediğimde de büyük çoğunluğunun ara eleman diye adlandırılan meslekler olduğu da görülüyor. Gazaltı kaynakçısı, torna tezgahı operatörü gibi imalat sanayinde en çok ihtiyaç duyulan, üniversitelerde okutulmayan, okutulsa da üzerinden şöyle geçilen ama asıl meslek liselerinde okutulan ve uzmanlaştırılan meslekler. İşte işverenler de bu işlere eleman arıyor. Durumu anlamak için hem uzmanlarla hem de sanayicilerle konuştum. İmalat sanayinde, ara eleman olarak aranan kişilere ödenen net maaş 7-8 bin liralardan başlıyor.
Sağlık Bakanlığı duyurdu! 2022 yılı istifa sonrası açıktan atama kurası başvuruları başladı!
Sağlık Bakanlığı duyurdu! 2022 yılı istifa sonrası açıktan atama kurası başvuruları başladı!Sağlık Bakanlığı 2022 yılı istifa sonrası açıktan atama kurası ilanı yayımlandı. Sağlık Bakanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nin hükümleri gereğince; Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlar ile diğer kamu kurumlarında ilan edilen unvanlarda çalışmış olup, çeşitli nedenlerle bu görevlerinden ayrılmış olanlar ile Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanununa tabi sağlık astsubayı olarak görev yapmakta iken kendi istekleri ile görevinden ayrılmış olanlar için açıktan atama kura başvuruları bugün başladı. Peki, Sağlık Bakanlığı personel alımı kura başvurusu nasıl yapılır? Sağlık Bakanlığı açıktan atama kura başvuru şartları ne? İşte Sağlık Bakanlığı personel alımı 2022 duyurusu!
Gaziantep FK'dan flaş Erol Bulut kararı! '2022-2023 sezonunda...'
Gaziantep FK'dan flaş Erol Bulut kararı! '2022-2023 sezonunda...'Gaziantep FK'da bu sezon sergilediği performansla pek de iç açmayan Erol Bulut'un önümüzdeki sezon da takımın başında olacağı kaydedildi.
11.05.2022Gaziantepspor
İki ödeme birden! Maaş yükseldikçe artıyor
İki ödeme birden! Maaş yükseldikçe artıyorİhbar tazminatı ve kıdem tazminatı ile ilgili son dakika açıklaması! Kıdem tazminatı ile ilgili çok az kişinin bildiği detay ortaya çıktı. Emeklilik, askerlik, kadınlar için evlilik nedeniyle işten ayrılanlar dikkat! Çifte tazminat alma hakkı doğabilir. 7 bin gün ya da 25 yıl 4500 gün prim günü şartı bulunuyor. Şartları tamamlayanlar SGK’dan yazı alarak işyerlerinden tazminatlarını alıp ayrılabiliyor. İşte detaylar...
Kıdem tazminatı hakkı ile ilgili flaş karar! Emekliliği beklemeye gerek yok
Kıdem tazminatı hakkı ile ilgili flaş karar! Emekliliği beklemeye gerek yok Kıdem tazminatı hakkı ile ilgili son dakika açıklaması! Milyonlarca çalışanı doğrudan ilgilendiriyor. Kıdem tazminatı aynı iş yerinde bir yıl ya da daha uzun süreli olarak çalışanların işten çıkartılması durumunda tanınan bir hak. Ancak bazı durumlarda işten çıkarılmadan da kıdem hakkı doğuyor. 1 Mayıs 2008 ve sonrası sigortalı olanlar kademeli olarak 4600 gün ile 5400 prim günü koşullarını sağlayarak kıdem tazminatı alabiliyor.
Askerlik nedeniyle işten ayrılma nasıl olur? Askere gidecek olan işçi tazminat alabilir mi? İşte askerlik nedeniyle işten ayrılan işçinin hakları!
Askerlik nedeniyle işten ayrılma nasıl olur? Askere gidecek olan işçi tazminat alabilir mi? İşte askerlik nedeniyle işten ayrılan işçinin hakları!Çalışanın, askerlik nedeniyle işten ayrılma sürecinde yasal hakları bulunuyor. Kıdem tazminatından, askerlik bittikten sonra işe geri dönüş sürecine kadar tüm haklar İş Kanunu’na göre düzenlenmiştir. Vatani görevini yapacak olan çalışanlar askerlik işlemleri için nasıl bir yol izleyeceklerini kimi durumlarda kafa karışıklığına neden oluyor. Askerlik yüzünden işinden ayrılmak durumunda kalanların işyerinden alacağı tazminat detayına dikkat etmeleri gerekiyor. Peki, Askerlik nedeniyle işten ayrılma nasıl olur? Askere gidecek olan işçi tazminat alabilir mi? Askerlik nedeniyle işten ayrılma dilekçesi nasıl yazılır? Askerlik nedeniyle işten ayrılma kaç gün önceden bildirilmeli? İşte askerlik nedeniyle işten ayrılan işçinin hakları ve bilinmesi gerekenler…
Dün akşam maç 0-0 bitti Galatasaray'da deprem oldu! 'En az 10 futbolcu gönderiliyor'
Dün akşam maç 0-0 bitti Galatasaray'da deprem oldu! 'En az 10 futbolcu gönderiliyor'Dün akşam Başakşehir karşısında vasat bir futbol ortaya koyarak taraftarlarını çıldırtan Galatasaray'da Domenec Torrent hedef tahtasına kondu. İspanyol teknik adam için istifa çağrıları yapılırken, takımda en az 10 futbolcunun gönderilmesi yönündeki serzenişler dikkat çekti.
8.05.2022Galatasaray
8 Mayıs ne günü, Anneler Günü mü? Anneler Günü ne zaman?
8 Mayıs ne günü, Anneler Günü mü? Anneler Günü ne zaman?Annelerimizin özel günü Türkiye'de her yıl mayıs ayının ikinci Pazar günü kutlanıyor. Bu özel günde annelerini mutlu etmek isteyenler hediye seçimi yapmaya başlarken, gönderecekleri mesajlar için de araştırmaya yapmayı sürdürüyor. Peki, Anneler Günü ne zaman? 8 Mayıs ne günü, Anneler Günü mü?
7.05.2022Gündem
Burak Elmas bombası! Liste çalışmalarına başladı bile
Burak Elmas bombası! Liste çalışmalarına başladı bileHaziran ayı için seçim tarihi açıklayan Burak Elmas'ın başlattığı projeleri yarım bırakmamak adına yeniden aday olacağı öğrenildi.
4.05.2022Galatasaray
Neden istifa etmediği belli oldu! 45 milyon euro'luk çılgın bonservis geliri
Neden istifa etmediği belli oldu! 45 milyon euro'luk çılgın bonservis geliriCamianın 'istifa et' çağrısına kulaklarını tıkayan ve Haziran ayında seçimlerin olacağını açıklayan Burak Elmas'ın 3 yıldız için 45 milyon euro'luk bonservis geliri elde etmeyi planladığı, hatta Elmas'ın bu transferleri bitirdiği iddia edildi. İşte Galatasaray'da yaşanan flaş transfer gelişmesi...
3.05.2022Galatasaray
Güle güle Torrent! İşte İspanyol teknik adamın tazminatı ve G.Saray'ın yeni teknik direktörü
Güle güle Torrent! İşte İspanyol teknik adamın tazminatı ve G.Saray'ın yeni teknik direktörüBurak Elmas tarafından Fatih Terim'in yerine göreve getirilen ve Galatasaray'da beklenen çıkışı bir türlü yapamayan Domenec Torrent'le yollar ayrılıyor. Sarı kırmızılı yönetim takımın başına 3 maçlık bir teknik direktör getirme formülünü buldu. İşte sarı kırmızılı cephede yaşanan sıcak gelişmeler...
3.05.2022Galatasaray
Ezeli rakipler transfer peşinde Galatasaray daha seçim derdinde!
Ezeli rakipler transfer peşinde Galatasaray daha seçim derdinde!Dün seçimlerin iptal olmasının ardından açıklamalarda bulunan Burak Elmas " Seçimlerin önünü açmak için istifa etmeye gerek yok. Galatasaray’da tartışılmaz denilen konuları tartıştırdık, üyelerimize birçok rakamları paylaştık. Bu birilerini rahatsız etti." ifadelerini kullandı.
30.04.2022Galatasaray
KPSS şartı yok, maaşları 8000 lirayı buluyor! 81 ilde başvurular başladı...
KPSS şartı yok, maaşları 8000 lirayı buluyor! 81 ilde başvurular başladı...Binlerce bekçi alımı yapılacak. KPSS şartı bulunmuyor, en az lise ve dengi okul mezunu olmak gerekiyor. 81 ile 3.250 erkek bekçi alımı yapılacak. Başvurular bugünden itibaren alınmaya başlandı. 2022 bekçi alımı şartları ve süreç tek tek açıklandı. 2022 yılı bekçi alımı için Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) yeni ilan ile duyurdu. Başvurular e-Devlet üzerinden yapılacak. İl il kontenjan sayısı da belli oldu. Sınavlar ise yazılı sınav, fiziki yeterlilik sınavı ve sözlü sınav şeklinde yapılacak. Söz konusu sınav sonuç listeleri Polis Akademisi Başkanlığı internet sayfasından ilan edilecek. Ön başvurular için son tarih 13 Mayıs. 2022 bekçi alımı ile ilgili tüm bilgiler...
Kerem şampiyon teknik adama '4 yılımı çaldı' dedi G.Saray'da istifa depremi şok etti
Kerem şampiyon teknik adama '4 yılımı çaldı' dedi G.Saray'da istifa depremi şok ettiGalatasaray'ın yıldız futbolcusu Kerem Aktürkoğlu 'Vole'ye' çok özel açıklamalarda bulundu. Yıldız futbolcunun Başakşehir döneminde yaşadıkları futbolseverleri adeta şok etti. İşte 23 yaşındaki milli forvetin o ifadeleri ve ardından gelen istifa söylentileri...
29.04.2022Galatasaray
Fenerbahçe'den kovuldu Fransa'da tarih yazdı
Fenerbahçe'den kovuldu Fransa'da tarih yazdıBir dönem Fenerbahçe'de Sportif Direktörlük yapan Damien Comolli'nin başkanlığını yaptığı Toulouse Fransa 2'de 76 puan topladı ve Lig 1'e çıkmaya hak kazandı.
26.04.2022Fransa
Beşiktaş Kasımpaşa'yı ağırladı! 90 dakika sonunda şoke eden skor
Beşiktaş Kasımpaşa'yı ağırladı! 90 dakika sonunda şoke eden skorBeşiktaş, Spor Toto Süper Lig'in 34. haftasında Vodafone Park'ta Kasımpaşa'yı konuk etti. Kasımpaşa, Vodafone Park'ta Beşiktaş'ı 3-0 mağlup etti.
25.04.2022Süper Lig
OnlyFans fenomeni Yasmin Baker’i paylaşımları yaktı! ‘Alay ettiler ama zengin oldum’
OnlyFans fenomeni Yasmin Baker’i paylaşımları yaktı! ‘Alay ettiler ama zengin oldum’Bir hastanede yönetici olarak çalışan Yasmin Baker isimli bir kadın bir yanda da ek gelir olması amacıyla OnlyFans hesabı üzerinden içerik üretiyordu. İş arkadaşlarından gizli bir şekilde OnlyFans hesabını yönettiğini ifade eden Baker bir arkadaşının durumu keşfetmesi üzerine istifa etmek zorunda kaldığını açıkladı. Şimdilerde ise kendisiyle alay eden eski çalışma arkadaşlarına, “Alay ettiler ama zengin oldum” diyerek cevap verdi.
22.04.2022 Magazin
Nihat Kırmızı açıkladı! Galatasaray'da seçim 2 ay...
Nihat Kırmızı açıkladı! Galatasaray'da seçim 2 ay...Galatasaray Sportif A.Ş. yöneticisi Nihat Kırmızı " Mevcut tabloya göre seçim belki bir iki ay gecikebilir. Ama elbet olacak. Biz bu süreçte kulübü sahipsiz bırakmayız." ifadelerini kullandı.
22.04.2022Galatasaray
Galatasaray Başkanı Burak Elmas'tan flaş hamle! Listesinde bomba isim var
Galatasaray Başkanı Burak Elmas'tan flaş hamle! Listesinde bomba isim varGalatasaray'da son dakika gelişmesi...Eğer yarın mali genel kurulun üzerindeki tedbir kararı kalkmazsa Başkan Burak Elmas istifa edip seçimin önünü açacak. Bu durumda aday olma yolu açılacak olan Elmas’ın çok güçlü bir yönetimle seçime gireceği, Ali Dürüst’ün de ekibinde yer alacağı öğrenildi.
21.04.2022Galatasaray
Doktorluktan istifa eden OnlyFans fenomeni kazancıyla dudak uçuklattı!
Doktorluktan istifa eden OnlyFans fenomeni kazancıyla dudak uçuklattı!21 yaşındaki Mercedes Valentine isimli OnlyFans fenomeni doktorluktan istifa ettikten sonra seksi fotoğraf ve videolarını sattığı OnlyFans hesbaını kurdu. Yetişkinlere yönelik olarak paylaşım yapılan ve aylık abonelik sistemine dayalı site sayesinde doktorken kazandığı maaşın 5 katına ulaştığını iddia eden Valentine kendisini eleştirenlere “Pişman değilim” diyerek seslendi.
21.04.2022Magazin
Doktorlarla ilgili flaş gelişme! Bakan Koca 'Bir defaya mahsus' diyerek duyurdu
Doktorlarla ilgili flaş gelişme! Bakan Koca 'Bir defaya mahsus' diyerek duyurduSağlık Bakanı Fahrettin Koca, doktorlarla ilgili yeni bir gelişmeyi duyurdu. Bakan Koca, memuriyetten istifa etmiş ve son TUS sınavındaki başarısıyla bir uzmanlık eğitimi programına yerleşenlerin bir defaya mahsus olarak kanunda belirtilen süreleri beklemeksizin asistanlığa başlayabileceğini açıkladı.
20.04.2022Gündem
Balıkesir milletvekili İsmail Ok kimdir, nerelidir, hangi partiden? İsmail Ok neden istifa etti ve AK Parti’ye geçti?
Balıkesir milletvekili İsmail Ok kimdir, nerelidir, hangi partiden? İsmail Ok neden istifa etti ve AK Parti’ye geçti?Balıkesir Bağımsız Milletvekili İsmail Ok, AK Parti'ye katıldı. Ok, 2020'nin Şubat ayında İYİ Parti'den istifa etmişti. Peki, Balıkesir milletvekili İsmail Ok kimdir, nerelidir, hangi partiden? İsmail Ok neden istifa etti ve AK Parti’ye geçti?
20.04.2022Siyaset
Sıcak hava balonu caddeye acil iniş yaptı! 12 kişiyi taşıyordu
Sıcak hava balonu caddeye acil iniş yaptı! 12 kişiyi taşıyorduAvustralya’nın Melbourne kentinde içinde 12 kişinin bulunduğu sıcak hava balonu caddedeki evlerin arasına iniş yaptı.
20.04.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

İstifa ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki istifa haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.