Filipinler

Filipinler

Son dakika filipinler haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan filipinler ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını filipinler haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Filipinler

haberleri sayfasında son dakika yaşanan filipinler gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.406 filipinler haberi bulunmuştur. Tüm filipinler haberleri aşağıda listelenmiştir.
Dünya göçebe oyunları nedir, Dünya göçebe oyunları ilk ne zaman gerçekleşti? Katılan ülkeler, spor ve dalları!
Dünya göçebe oyunları nedir, Dünya göçebe oyunları ilk ne zaman gerçekleşti? Katılan ülkeler, spor ve dalları!Dünya Göçebe Oyunları bugün İznik'te başlıyor. Özel oluşturulan alanda 2 Ekim’e kadar sürecek oyunlara 13 branşta 102 ülkeden 3 binin üstünde sporcu katılacak. Peki, Dünya göçebe oyunları nedir, Dünya göçebe oyunları ilk ne zaman gerçekleşti? Katılan ülkeler, spor ve dalları…
29.09.2022Şampiy10
Filipinleri vurması beklenen Noru Tayfunu nedeniyle yaklaşık 8 bin 500 kişi tahliye edildi
Filipinleri vurması beklenen Noru Tayfunu nedeniyle yaklaşık 8 bin 500 kişi tahliye edildiFilipinleri vurması beklenen Noru Tayfunu nedeniyle alınan önlemler kapsamında yaklaşık 8 bin 500 kişi tahliye edilirken, yarın için eğitim öğretime ara verildi ve devlet dairelerinin çalışmaları askıya alındı.
25.09.2022Dünya
ABD'de alarm! Ian fırtınası bekleniyor
ABD'de alarm! Ian fırtınası bekleniyor Kanada’nın Atlantik Okyanusu kıyılarındaki eyaletlerinde Fiona fırtınası hayatı olumsuz etkilerken, kıyılardaki bazı evlerin denize sürüklendiği açıklandı. Öte yandan Filipinler, kategori 3 ila 5 şiddetinde etkili olacak Noru süper tayfununa hazırlanmak için kıyı bölgelerinde tahliyelere başladı. ABD’nin Florida kıyılarında gelecek hafta etkili olması beklenen Ian fırtınası sebebiyle NASA, Artemis 1 roketinin Salı günü planlanan fırlatma işlemi için bugün karar verecek.
25.09.2022Dünya
10 yaşında internetten izlediği video ile ailesinin hayatını değiştirdi
10 yaşında internetten izlediği video ile ailesinin hayatını değiştirdiİzmir’de hayvancılık yaparak geçimini sağlayan Kavak ailesinin hayatını 10 yaşındaki kızları değiştirdi.
30.08.2022Yaşam
Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! Çok sayıda büyükelçinin görev yerinde değişikliğe gidildi
Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! Çok sayıda büyükelçinin görev yerinde değişikliğe gidildiSon dakika gelişmesi. Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararı'na göre, birçok büyükelçinin görev yeri değişti. Kore Cumhuriyeti Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Durmuş Ersin Erçin merkeze çekildi, yerine Salih Murat Tamer atandı. İşte tüm atamalar...
5.08.2022Gündem
Pelosi kimdir, Pelosi uçağı canlı nasıl takip edilir? Tayvan uçağı canlı takip…
Pelosi kimdir, Pelosi uçağı canlı nasıl takip edilir? Tayvan uçağı canlı takip…Tayvan gazetesi China Times'ın haberinde, Pelosi'nin bugün yerel saatle 22.30'da (TSİ 17.30) Taipei'ye geleceği ve geceyi Ada'da geçireceği ileri sürüldü. Amerika Birleşik Devletleri Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi'nin Hint-Pasifik temasları çerçevesinde Çin'in giderek şiddetlenen uyarılarına rağmen Tayvan'ı ziyaret etme olasılığı Amerikan donanmasını hareketlendirdi. Peki, Pelosi kimdir, Pelosi uçağı canlı nasıl takip edilir? İşte Pelosi Tayvan uçağı canlı takip linki ve diğer gelişemeler…
2.08.2022Dünya
Eymen El Zevahiri öldü mü? El Kaide lideri Eymen Zevahiri kimdir, kaç yaşındaydı, radikalleşme süreci nasıl oldu?
Eymen El Zevahiri öldü mü? El Kaide lideri Eymen Zevahiri kimdir, kaç yaşındaydı, radikalleşme süreci nasıl oldu?El Kaide lideri Eymen El-Zevahiri CIA tarafından Kabil'de düzenlenen operasyonla öldürüldü. ABD Başkanı Joe Biden beyaz Saray'da yaptığı açıklamada, "Adalet yerini buldu ve bu terörist lider artık yok" dedi. Peki, Eymen El Zevahiri kimdir? El Kaide lideri Eymen Zevahiri nasıl öldü, kaç yaşındaydı, radikalleşme süreci nasıl oldu?
2.08.2022Dünya
Bakan Muş: 250 milyar dolar ihracat hedefine ulaşacağımızdan eminiz
Bakan Muş: 250 milyar dolar ihracat hedefine ulaşacağımızdan eminizUzak Ülkeler Stratejisi tanıtım toplantısında konuşan Ticaret Bakanı Mehmet Muş, "Bu yılın ilk yarısında ihracatımız yüzde 20 artışla 125,9 milyar dolar seviyesine yükselerek makroekonomik göstergelerimizi olumlu yönde etkilemeye devam etmektedir. Bu güçlü performans ile sayın cumhurbaşkanımızın yıl sonu için işaret ettiği 250 milyar dolar ihracat hedefine ulaşacağımızdan eminiz." dedi.
6.07.2022Ekonomi
Gıda fiyatlarına zam! Yeni kriz geliyor, işte gıda fiyatlarındaki artışın perde arkası...
Gıda fiyatlarına zam! Yeni kriz geliyor, işte gıda fiyatlarındaki artışın perde arkası...Gıda fiyatlarıdaki fahiş fiyat artışı vatandaşın gündemindeki yerini koruyor. Yapılan zamlar özellikle alt ve orta gelir seviyesindeki kişileri ekonomik olarak zorlarken uzmanlardan art arda endişelendiren açıklamalar geliyor. Avrupa'nın ‘ekmek sepeti’ ve dünyanın ‘tahıl ambarı’ olarak anılan Ukrayna’daki savaşın ardından ‘gıda krizi derinleşiyor’ uyarıları çok daha yüksek sesle dile getirilmeye başlandı. Uluslararası toplum, limanlarda bekleyen milyonlarca ton tahılın küresel pazara nasıl güvenli bir şekilde taşınacağına yönelik çareler arıyor. Tarımsal güç merkezi iki ülkenin arasındaki çatışmaların yanı sıra küresel ticarette yeni eğilimler de gözlemleniyor.
4.07.2022Ekonomi
Filipinler'de 6 büyüklüğünde deprem!
Filipinler'de 6 büyüklüğünde deprem!ABD Jeolojik Araştırma Merkezi (USGS), Filipinlerin Namuac bölgesinin 50 kilometre kuzeydoğusunda 6 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini bildirdi.
30.06.2022Dünya
Bakanlardan gökyüzü gözlemi!
Bakanlardan gökyüzü gözlemi!Diyarbakır Zerzevan Gökyüzü Gözlem Etkinliği’nin ilk gece gözlemine Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu katıldı. Gece saatlerinde başlayan gözlem sırasında Zerzevan Kalesi ve çevresine kurulmuş teleskoplardan yıldızları, gezegenleri ve gök cisimlerini inceleyen bakanlar, gençlerle birlikte uzay gözlemi yaptı. Ayın kaybolmasıyla birlikte başlayan gözlem sabah saatlerine kadar devam etti.
10.06.2022Siyaset
İsmail Demir: 4 milyar doların üstünde ihracat rakamına ulaşacağımıza inanıyorum
İsmail Demir: 4 milyar doların üstünde ihracat rakamına ulaşacağımıza inanıyorumCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, "Başkanlığımız, Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliği (SSİ), vakıf ve özel şirketler ile KOBİ'ler hep beraber el ele vererek yıl sonunda 4 milyar doların üstünde bir ihracat rakamına ulaşacağımıza inanıyorum" dedi.
20.04.2022Ekonomi
Filipinler'de yük gemisinde yangın: 1 ölü
Filipinler'de yük gemisinde yangın: 1 ölüFilipinler'in Talisay kenti açıklarında bir yük gemisinde yangın çıktı. Bir kişi öldü, 3 kişi yaralandı.
18.04.2022Dünya
Dışişleri Bakanlığı'ndan taziye mesajı
Dışişleri Bakanlığı'ndan taziye mesajıDışişleri Bakanlığı, Filipinler’deki Megi kasırgası sonucunda meydana gelen sel ve heyelan felaketleri nedeniyle hayatını kaybedenlere ve hükümetine taziye mesajı yayımladı.
14.04.2022Gündem
Ülkede 'Megi' kabusu, onlarca ölü var!
Ülkede 'Megi' kabusu, onlarca ölü var!Filipinler’de tropikal fırtına Megi’nin yol açtığı sel ve toprak kayması felaketinde 24 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.
11.04.2022Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan 'yeni bir safhaya geçiyoruz' dedi ve açıkladı: Fahiş fiyat, enflasyon ve alım gücü...
Cumhurbaşkanı Erdoğan 'yeni bir safhaya geçiyoruz' dedi ve açıkladı: Fahiş fiyat, enflasyon ve alım gücü...Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'yi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri yapma kararlarından asla geri adım atmadıklarını belirterek, "Bu hedefi, milletimizin yeni kızıl elması olarak görüyoruz. Salgın dönemindeki ara hedefimize, yani istihdamı koruma ve geliştirme gayemize ulaştığımıza göre; şimdi yeni bir safhaya geçiyoruz. Bu safhadaki ara hedefimiz, insanlarımızın fahiş fiyat artışları ve yüksek enflasyon sebebiyle gerileyen alım gücünü, eskisinin de üzerine çıkartmaktır" dedi.
6.04.2022Siyaset
ATAK helikopterleri Filipinlere teslim edildi
ATAK helikopterleri Filipinlere teslim edildiCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, bugün Filipinler'e ihraç edilen 2 Atak helikopterinin teslim törenine katıldı. Taarruz helikopteri Atak helikopterinin ilk yurt dışı teslimatı Filipinler'e yapılırken Col Jesus Villamor Hava Üssü’nde yapılan törende konuşan Demir, tarihi bir ana tanıklık etmekten mutluluk duyduğunu belirtti.
Yeni büyükelçiler belli oldu! Atama kararı Resmi Gazete'de yayımlandı
Yeni büyükelçiler belli oldu! Atama kararı Resmi Gazete'de yayımlandıBazı büyükelçilerin görev değişikliğiyle ilgili atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran Zagreb Büyükelçisi oldu. Brüksel Büyükelçiliği'ne Bekir Uysal, İslamabad Büyükelçiliği'ne de Mehmet Paçacı atandı. Listede 36 isim bulunuyor. İşte yeni karara göre atanan büyükelçiler...
6.04.2022Gündem
Savunma Sanayi Başkanı duyurdu! ATAK'ta yeni gelişme
Savunma Sanayi Başkanı duyurdu! ATAK'ta yeni gelişmeSavunma Sanayi Başkanı İsmail Demir, “ATAK helikopterlerimizi yurt dışında ilk kez Filipinler’e teslim ediyoruz” dedi.
5.04.2022Gündem
Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na 3 yeni İHA!
Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na 3 yeni İHA!Milli Savunma Bakanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde görev yapacak olan 2 ANKA-S ile 1 AKSUNGUR insansız hava araçlarının (İHA) envantere alındığını açıkladı.
Üçüncü ülkeler listesi! Üçüncü ülke vatandaşı nedir, Türkiye 3. ülke vatandaşı mı?
Üçüncü ülkeler listesi! Üçüncü ülke vatandaşı nedir, Türkiye 3. ülke vatandaşı mı?“Üçüncü ülke vatandaşı nedir? ve “Türkiye 3. ülke vatandaşı mı?” sorularına yanıt aranıyor. Rusya, üçüncü ülkelere beyaz şeker ve şeker kamışı ihracatını, Avrasya Ekonomik Birliğine (AEB) de tahıl ihracatını geçici olarak yasakladı.
15.03.2022Dünya
Türkiye'den Filipinler'e Atak helikopteri ihracatı
Türkiye'den Filipinler'e Atak helikopteri ihracatı Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Filipinler'e ihraç edilen 6 adet T129 Atak helikopterinden 2'sinin ülkeye teslim edildiğini duyurdu.
Filipinler’de 5.6 büyüklüğünde deprem
Filipinler’de 5.6 büyüklüğünde depremFilipinler’in ikinci en büyük adası olan Mindanao açıklarında 5.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
20.02.2022Dünya
Omicron varyantıyla ilgili önemli uyarı! Ciddi hastalıklara sebep oluyor
Omicron varyantıyla ilgili önemli uyarı! Ciddi hastalıklara sebep oluyorOmicron corona virüs varyantının alt mutasyonu olan BA.2 virüsünün diğer mutasyonlara göre daha hızlı yayılmasının yanı sıra daha ciddi hastalıklara neden olabileceği belirtildi. Japonya’da yapılan araştırmada, BA.2’nin virüse karşı sahip olunan tedavileri engelleme yeteneği de olduğunun altı çizildi.
18.02.2022Sağlık
Maskeler ne zaman çıkacak? Maske zorunluluğu kalkıyor mu?
Maskeler ne zaman çıkacak? Maske zorunluluğu kalkıyor mu? Türkiye ve pek çok ülkede baskın varyant haline gelen Omicron ile ilgili mücadele sürerken Sağlık Bakanlığı yetkilileri koronavirüs ile ilgili iyimser senaryo ile ilgili öngörülerini paylaştı. Yetkililere göre, salgının artış hızı azalırken, baskın varyant Omicron ise en çok yaşlıları ve aşısızları etkiliyor. Mart başında pik yapması beklenen virüsün ayın sonlarına doğru düşüşe geçmesi bekleniyor. Yeni varyant çıkmazsa maske ile ilgili önemli kararlar da alınabilir. Peki, Maskeler ne zaman çıkacak? Vaka sayıları düşüyor mu? Maske zorunluluğu ne zaman kalkacak? İşte detaylar...
15.02.2022Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

Filipinler ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki filipinler haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.