Emekli Yaş

Emekli Yaş

Son dakika emekli yaş haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan emekli yaş ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını emekli yaş haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Emekli Yaş

haberleri sayfasında son dakika yaşanan emekli yaş gelişmeleri de dahil olmak üzere 2.914 emekli yaş haberi bulunmuştur. Tüm emekli yaş haberleri aşağıda listelenmiştir.
1800 günde emeklilik! 4/a, 4/b ve 4/c'lileri kapsıyor, yaş şartı yok
1800 günde emeklilik! 4/a, 4/b ve 4/c'lileri kapsıyor, yaş şartı yokErken emeklilik fırsatı! Pek çok çalışanı doğrudan ilgilendiriyor. SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı mensubu çalışanları kapsıyor. Yaş şartı aranmıyor. Erken emeklilik hayali kuranlar bazı durumlarda bu hayalini gerçekleştirebiliyor. Erkekler askerlik borçlanması, kadınlar ise doğum borçlanması yaparak emeklilik tarihini öne çekebiliyor. Ayrıca bazı sağlık sorunları da erken emekli olma hakkı doğuruyor. Kalp hastalıklarında erken emeklilik imkanı sağlanıyor. İşte çalışanların merak ettiği konun detayları...
8.06.2022Emekli
Erken emeklilik imkanı! Yaş şartı geri çekiliyor, 5 yıl...
Erken emeklilik imkanı! Yaş şartı geri çekiliyor, 5 yıl...Çalışan milyonlarca kişi erken emekli olmanın yollarını araştırıyor. Erken emekli olmanın çeşitli yolları bulunuyor. Yasalarımızla borçlanarak erken emeklilik imkanı bulunuyor. Kadınlar için doğum borçlanması, erkek çalışanlar için ise askerlik borçlanması ile emeklilik tarihi öne çekilebiliyor. Ayrıca borçlanma yapılmadan da bazı meslek grupları için erken emekli olma imkanı tanınıyor. Yıpranma hakkı ile 5 yıla kadar erken emekli olmak mümkün.
17.05.2022Emekli
Emeklilikte yaş şartı yok! Erken emeklilik için prim yetiyor! On binlerce kişiyi kapsıyor...
Emeklilikte yaş şartı yok! Erken emeklilik için prim yetiyor! On binlerce kişiyi kapsıyor...Emekli olmak isteyen on binlerce kişiye güzel haber geldi. Emeklilik için yaş şartı aranmıyor. Engelli çalışanlar için emeklilikte yaş şartı yok. Belli bir süreyi ve primi doldurduklarında emekli olma imkanına kavuşuyorlarSosyal güvenlik mevzuatımızda bazı rahatsızlıkları ya da engelleri bulunan vatandaşlar için erken emeklilik imkânları bulunuyor. Bunlar malulen emeklilik ve engelli emekliliği. Bu iki emeklilik arasında önemli farklar var. Ancak çoğu zaman karıştırılıyor. Malulen emeklilik sigortalı olduktan sonra ortaya çıkan rahatsızlıklarla gerçekleşiyor. Ya da iş kazası ile oluyor.
14.05.2022Emekli
Erken emeklilik imkanı! Yaş şartı ve prim günü...
Erken emeklilik imkanı! Yaş şartı ve prim günü...Emeklilik şartları ile ilgili önemli bir detay dikkat çekiyor. Bu şartı taşıyanlar erken emekli oluyor ve hemen maaş bağlanıyor. SGK'ya bizzat başvuran ve gerekli şartları taşıyanların prim ödeme gün sayılarının dörtte biri, ödenen prim gün sayılarına eklenerek emeklilik yaş hadlerinden indiriliyor. Böylece erken emekli olmak mümkün oluyor. Peki kimler erken emeklilikten yararlanabiliyor? Emeklilik yaşını öne çekmenin bazı yolları bulunuyor. Örneğin doğum ve askerlik borçlanması ile hem kadın hem de erkekler daha erken emekli oluyor. Ancak bunun dışında da erken emeklilik imkanı sağlayan durumlar bulunuyor. Engelli çocuğu olan kadınlar Sosyal Güvenlik Kurumu'na başvurarak erken emekli olabiliyor. SGK emeklilik talebi olan kişiyi sağlık kurumuna yönlendiriyor. Engellilik durumunun belgelenmesinin ardından emeklilik işlemleri başlıyor.
23.03.2022Uzmana Sor
Erken emeklilik hakkı! Yaş şartı yok, 2003 ve sonrası işe başlayanlar...
Erken emeklilik hakkı! Yaş şartı yok, 2003 ve sonrası işe başlayanlar...Erken emeklilik imkanı! Çalışma hayatına başlayan pek çok kişi bir süre çalıştıktan sonra emeklilik tarihini hesaplamaya başlıyor. Erken emekli olmak isteyenlerin sayısı ise bir hayli fazla. Bazı durumlarda çalışanlara erken emeklilik hakkı tanınıyor. Bu haktan yararlanmak isteyenler için sigorta başlangıç tarihi büyük önem taşıyor. Ayrıca prim gün sayısı da erken emekliliği etkiliyor. Engelli vatandaşlara erken emeklilik imkanı sağlanıyor. Engelliler diğer sigortalılardan farklı olarak yaş şartına tabi olmaksızın emekli olabiliyorlar. Bunun için ilk olarak engellilerin engellilik oranlarının tespit edilmesi gerekiyor. Bu oran engellilerin emekliliğinde kritik nokta olarak dikkat çekiyor. Engellilik oranına göre emeklilik koşulları farklılık gösteriyor. Peki kimler erken emeklilik imkanından yararlanabiliyor? Erken emekli olma şartları neler? İşte merak edilen detaylar...
23.02.2022Emekli
Emeklilikte yeni formül! 'Yumuşak geçiş'
Emeklilikte yeni formül! 'Yumuşak geçiş'Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor. Emeklilik ile ilgili çok önemli bir değişiklik gündemde. Emekliliğe yumuşak geçiş modeli geliyor. Çalışanları sevindirecek gelişme. Geniş olanaklar sağlanıyor. Türkiye, ekonomi reform paketi ile yeni dönemde "kısmi süreli, evden, uzaktan, vardiyalı" çalışmanın ardından emekliliğe geçiş modelinden uydu ofislere kadar birçok yeni çalışma modeli ile tanışacak. Yeni çalışma modelleri yaygın hale gelirken çalışanların hakları yasal olarak korumaya alınacak. Ücret ve çalışma koşulları net şekilde ortaya konulacak. Emeklilik ile ilgili de çok önemli değişiklikler olacak.
19.03.2021Ekonomi
Emeklilikle ilgili flaş detay! 3600 gün ile...
Emeklilikle ilgili flaş detay! 3600 gün ile...Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor. Emeklilik bekleyenler nasıl daha erken emekli olabileceklerini araştırıyor. Birçok kişi ise ne zaman emekli olacağını net olarak hesaplayamıyor. Emeklilik hesabında yaş ve işe başlama tarihi iki önemli kriter olarak karşımıza çıkıyor. 3600 prim ile emekli olmak ise mümkün. Kimler 3600 gün ile emekli olabilir? Bu şekilde emekli olanların maaşları düşük mü ödeniyor? İşte merak edilen tüm detaylar...
11.03.2021Emekli
TSK Personel Kanunu teklifi kabul edildi
TSK Personel Kanunu teklifi kabul edildiTBMM Milli Savunma Komisyonu'nda, Milli Savunma Bakanlığı kadrolarında görevli personelin tecrübelerinden daha uzun süreli ve etkin şekilde yararlanılması, özlük haklarının iyileştirilmesi gibi düzenlemeleri içeren TSK Personel Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi kabul edildi.
28.01.2021Memur
Erken emeklilik ve ikramiye: 5 yıl...
Erken emeklilik ve ikramiye: 5 yıl...Milyonlarca kişiyi çok yakından ilgilendiriyor. Tek tek açıklandı sayı artıyor, 3 yıl erken emekli oluyorlar. Erken emeklilik yanında ikramiye de alıyorlar. Yıpranma gün sayısı, yapılan işe göre 5 ile 8 yıl arasında değişiyor; işçi ve memurun emekli olacağı yaş haddinden düşüyor. Bu, prim sorunu olmayan işçi ya da memurun 3 yıl erken emekli olmasını sağlıyor. Aynı zamanda memurların yararlandıkları yıpranma sürelerine emeklilik ikramiyesi de ekleniyor. İşte erken emekli olunan meslekler...
15.10.2020Emekli
Erken emeklilik! 5 yıl kazanmak mümkün
Erken emeklilik! 5 yıl kazanmak mümkünSGK ve Bağkur'lu yüz binlerce çalışanı ilgilendiriyor. 3 ayda emekli olma fırsatı. Bu şartlara sahipseniz hemen başvurun 3 ayda emekli olun. Yaşa takılmadan erken emekli olmak isteyenler için önemli bir fırsat gündemde. Erken emekli olabilmek için bazı şartları taşıyor olmak gerekiyor. Bu şartları taşıyanlar 5 yıl erken emekli olabiliyor.
6.10.2020Emekli
Sigorta girişi 1988 olan 1965 doğumlu kişi 3600 prim gününden nasıl emekli olur?
Sigorta girişi 1988 olan 1965 doğumlu kişi 3600 prim gününden nasıl emekli olur? Emekli olma hayalini kuran vatandaşlar SGK emeklilik robotu üzerinden ya da arama motorları üzerinden akıllarına takılan sorulara yanıt arıyor. Peki, 1988 sigorta girişi olan 65 doğumlu kişi 3600 günden nasıl emekli olur?
17.09.2020Emekli
Memur, işçi, Bağkur'lu yüz binlerce kişi için geçerli! Yaş şartı yok
Memur, işçi, Bağkur'lu yüz binlerce kişi için geçerli! Yaş şartı yokÇalışmaya başlayan herkes belirli bir süre geçtikten sonra ne zaman emekli olacağını merak ediyor. Belirli koşullarda erken emekli olmak mümkün. Erken emekli olabilmek için çalışma gücünde yüzde 40 ve daha üzerinde kayıp olduğunun herhangi bir sağlık kurumu tarafından tespit edilmiş olması gerekiyor. Engelliler, belirli koşulları yerine getirmeleri halinde yaşa bakılmaksızın emekli olabiliyorlar. Engellilerin emeklilik koşulları, hangi statüde çalıştıklarına ve ilk defa çalışmaya başladıkları tarihe göre değişiyor.
1.09.2020Emekli
Emeklilik ve yaş şartı aranmıyor! 7.000 günü dolduran kıdemini alır
Emeklilik ve yaş şartı aranmıyor! 7.000 günü dolduran kıdemini alırMilyonlarca kişiyi ilgilendiriyor. Emeklilik ve yaş şartı aranmıyor... İşten istifa ettiğinizde kıdem tazminatı alma hakkınız var ancak emeklilik ve yaş şartı haricinde bazı şartları taşımanız gerekiyor. İşten çıkarma yasağının olduğu dönemde de bu haklar kullanılabiliyor. 7.000 gün prim ödeme süresini dolduran kadın ve erkek emekli olma hakkına sahip oluyor. Yani 8 Eylül 1999’dan sonra sigortalı olanlar, 19 yıl 5 ay 10 gün prim ödeyenler SGK’dan yazı alarak çalıştığı yerden istifa edip kıdem tazminatını yasal olarak alabiliyor. İşte tüm detaylar...
Emekli olmak isteyen herkesi ilgilendiriyor! Belli oldu 941 lira...
Emekli olmak isteyen herkesi ilgilendiriyor! Belli oldu 941 lira...Emeklilik bekleyen milyonlarca kişiyi çok yakından ilgilendiriyor. Ve belli oldu. SGK'ya başvurmak yeterli oluyor. Çalışmadan emeklilik için ayda 941,76 ile 7 bin 062 lira arasında isteğe bağlı sigorta pirimi ödemek gerekiyor. Bu rakamlar her yıl değişiyor. Peki kimler isteğe bağlı sigorta yaptırabilir? İsteğe beğlı sigortalılar kaç yılda emekli olur?
9.06.2020Emekli
Nasıl ve ne zaman emekli olabilirim?
Nasıl ve ne zaman emekli olabilirim?Memur, işçi, emekli, SGK, SSK, Bağkur'lu milyonlarca kişi merak ediyordu. Tek tek açıklandı. İş hayatına başlayan herkes özellikle uzun süre çalıştıktan sonra ne zaman emekli olacağını merak ediyor. Yıllar içerisinde değişen mevzuatlar nedeniyle birçok kişi ne zaman emekli olacağını ise tam olarak bilmiyor. İşte emeklilikle ilgili tüm detaylar...
4.02.2021Emekli
Ne zaman emekli olurum? Çalıştığım süreyi  SGK’ya nasıl ispat ederim?
Ne zaman emekli olurum? Çalıştığım süreyi SGK’ya nasıl ispat ederim?Bütün çalışanlar ve işverenler için geçerli. Çalışanlarını SGK’ya bildirmeyen işveren yanar. Bunun tespit edilmesi halinde sigortasız işçi çalıştıran işveren hem ağır bir ceza öder hem de bütün teşvikleri geri alınır.
13.12.2019Ekonomi
Malulen emeklilikte yaş şartı yok
Malulen emeklilikte yaş şartı yokTürkiye'de engellilerin ve malul olanların emeklilikleri diğer çalışanlara göre daha kolay oluyor. Engelliler en az yüzde 40 vergi indirimi almaları ile yaş şartına bakılmadan erken emekli olabiliyor. Malulen emeklilik ise daha farklı. İşte malulen emekli olma şartları...
19.06.2019Ekonomi
Engelliler yaşa bağlı olmadan erken emekli olabiliyorlar
Engelliler yaşa bağlı olmadan erken emekli olabiliyorlarDoğuştan engeli olan çalışanlar yaş şartı aranmaksızın belli bir süreyi doldurduklarında emekli olabiliyor.
17.03.2019Ekonomi
Ne kadar emekli maaşı alırım? İşte cevabı...
Ne kadar emekli maaşı alırım? İşte cevabı...Emekliliğini bekleyen onlarca kişi ne kadar emekli maaşı alacaklarını merak ediyor. Emekli maaşınızı hemen öğrenebilirsiniz. İşte yapmanız gerekenler...
7.03.2019Ekonomi
Ne zaman emekli olacaksınız? İşte cevabı...
Ne zaman emekli olacaksınız? İşte cevabı...Belli bir sürenin üzerinde çalışan birçok kişi ne zaman emekli olacağını merak ediyor. Emeklilik durumu hesaplanırken yaş, işe giriş tarihi, cinsiyet gibi faktörler nedeniyle farklılıklar bulunduğu için çalışan çoğu kişi ‘Ne zaman emekli olurum?’ sorusunun net bir cevabını bulamıyor. Hürriyet gazetesinden Noyan Doğan bugünkü köşesinde bu sorun cevabını veriyor.
6.03.2019Ekonomi
Emekliliği işe ilk giriş tarihi belirler
Emekliliği işe ilk giriş tarihi belirlerMilyonlarca kişi ne zaman emekli olacağını merak ediyor. Milliyet'ten Cem Kılıç bugünkü köşesinde herkesin kendi emeklilik yaşını hesaplayabileceği tabloları da kullanarak bir yazı kaleme aldı.
4.02.2019Ekonomi
İptal kararımız memuru  ayrıcalıklı sınıf yapmadı
İptal kararımız memuru ayrıcalıklı sınıf yapmadıAnayasa Mahkemesi, Sosyal Sigortalar Yasası’na getirdiği kısmi iptalin gerekçelerini ortaya koydu. Mahkeme, “Çalışma yaşamında memurun değişik kurallara bağlı tutulması diğer çalışanlardan ayrıcalıklı duruma gelmeleri anlamı taşımaz” dedi
31.12.2006Ekonomi
Bu ayıp bize yeter
Bu ayıp bize yeterBingöl depreminde devletin yaptığı çürük okul binasında ölen yavrular için "Büyüyünce en çok asgari ücret alırlar" diye komik tazminatlar hesaplandı
29.09.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Emekli Yaş ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki emekli yaş haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.