Çiftçi Kayıt Sistemi

Çiftçi Kayıt Sistemi

Son dakika Çiftçi Kayıt Sistemi haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Çiftçi Kayıt Sistemi ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Çiftçi Kayıt Sistemi haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Çiftçi Kayıt Sistemi

haberleri sayfasında son dakika yaşanan çiftçi kayıt sistemi gelişmeleri de dahil olmak üzere 168 çiftçi kayıt sistemi haberi bulunmuştur. Tüm çiftçi kayıt sistemi haberleri aşağıda listelenmiştir.
e-Devlet'te resmen başladı! 28 Şubat'ta sona erecek
e-Devlet'te resmen başladı! 28 Şubat'ta sona erecekTarım ve Orman Bakanlığı, Çiftçi Kayıt Sistemi'ne (ÇKS) 2023 üretim yılı için başvuruda bulunan çiftçilerin ürün güncelleme taleplerini bugünden itibaren e-Devlet üzerinden yapabileceklerini bildirdi.
1.02.2023Ekonomi
Bakan Kirişci: Teknik personel sahaya inecek
Bakan Kirişci: Teknik personel sahaya inecekTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, bakanlık bünyesinde çalışan teknik personelin bugüne kadar evrak memurluğu yaptığını söyledi. 'Çiftçi Kayıt Sistemi'nin e-Devlet ile entegre edilmesiyle teknik personelin boşa çıkarıldığını belirten Kirişçi, "İnşallah ilerleyen günlerde o kardeşlerimiz, sahaya inecekler. Ahırsa ahır, ağılsa ağıl, kümesse kümes, tarlaysa tarla, bağ ise bağ, bahçeyse bahçe, merada, nerede ihtiyaç varsa bu kardeşlerimize bunlar gidecekler; bu hizmeti verecekler" dedi.
27.01.2023Ekonomi
Bakanlık duyurdu! Son tarih 31 Aralık
Bakanlık duyurdu! Son tarih 31 AralıkTarım ve Orman Bakanlığı, Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) için başvuruların 31 Aralık 2022 tarihinde son bulacağını açıkladı.
29.12.2022Ekonomi
Bakan Kirişçi'den ekmek fiyatlarıyla ilgili açıklama geldi
Bakan Kirişçi'den ekmek fiyatlarıyla ilgili açıklama geldiTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, “Biz biliyorsunuz 7 bin 450 liradan buğdayı üreticiden aldık. Şimdi onlara 4 bin 500 liradan veriyoruz. Yani 2 bin 950 lira biz ekmek yapan fırıncının kullanacağı unu Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) olarak sübvanse ediyoruz. 2 bin 950 lira ton başına. Dolayısıyla bizim üreticilere ödediğimiz paranın 2 bin 950 lira altında bir fiyatla bunu un sanayicisine verip, 'sen de un yap, bundan bunu da fırınlara ver' dediğimizde biz görevimizi bakanlık olarak yapmış oluyoruz” dedi.
8.11.2022Ekonomi
Tarımsal destek ödemeleri yattı mı? Tarımsal destek ödemeleri sorgulama ekranı
Tarımsal destek ödemeleri yattı mı? Tarımsal destek ödemeleri sorgulama ekranıTarım ve Orman Bakanı Kirişci, 513,4 milyon liralık tarımsal destekleme ödemesinin bugün çiftçilerin hesaplarına aktarılacağını belirtti.
4.11.2022Ekonomi
Faizsiz kredi imkanı! Bakan duyurdu
Faizsiz kredi imkanı! Bakan duyurduTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, enflasyonla mücadele döneminde çiftçinin üretmesi için desteklendiğini ve Ziraat Bankası kanalı ile faizsiz kredi imkanı tanındığını belirterek, “25,8 milyar dolar olan 2022 yılı tarımsal desteklerini 2023 yılında 54 milyar dolara çıkarttık" dedi.
25.10.2022Ekonomi
Bakan Kirişci: Tarımsal destekleme bütçemizi 54 milyar liraya çıkarttık
Bakan Kirişci: Tarımsal destekleme bütçemizi 54 milyar liraya çıkarttıkTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, “Tarımsal destek toplamını güncelledik. Toplam tarımsal destekleme bütçemizi 54 milyar liraya çıkarttık. Karadeniz doğal gazının 2023 yılı başında ana hattımıza bağlanması ile birlikte nefes almış olacağız” dedi.
24.10.2022Siyaset
Bakan Kirişci: Sözleşmeli besi işletmeciliği ile üreticimize hem fiyat hem de alım garantisi vereceğiz
Bakan Kirişci: Sözleşmeli besi işletmeciliği ile üreticimize hem fiyat hem de alım garantisi vereceğizTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, “Erzurum’da besi işletmeciliği olan kardeşlerimizin sözleşmeli besicilik yapmalarını sağlayacağız. Üreticimizin asgari 5 yıllık kendi önünü görmesini sağlayacağız. Burada hem fiyat hem de alım garantisi vereceğiz” dedi.
21.10.2022Ekonomi
Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) başvuru tarihleri ne zaman? ÇKS belgesi nasıl alınır? ÇKS yönetmeliğinde değişiklik Resmi Gazete’de!
Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) başvuru tarihleri ne zaman? ÇKS belgesi nasıl alınır? ÇKS yönetmeliğinde değişiklik Resmi Gazete’de!Tarım ve Orman Bakanlığı duyurdu! Çiftçi Kayıt Sistemi yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik Resmi Gazete’de yayımlandı. Yapılan değişikliğe göre Çiftçi Kayıt Sistemi başvuru tarihleri değişti. Peki, Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) başvurular ne zaman başlar, ne zaman biter? Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) nedir, çiftçi kayıtları ne zaman bitiyor? Çiftçi kayıt sistemi başvurusu nasıl, nereden yapılır? e-Devlet’ten ÇKS kayıt nasıl yapılır? ÇKS başvuru tarihleri!
5.10.2022Ekonomi
'Çiftçi Kayıt Sistemi' resmen açıldı, başvurular e-Devlet üzerinden yapılıyor
'Çiftçi Kayıt Sistemi' resmen açıldı, başvurular e-Devlet üzerinden yapılıyorMilyonlarca çiftçiyi ilgilendiren son dakika gelişmesi! Ekim ayı itibarıyla başladı, başvurular e-Devlet üzerinden yapılıyor. İl Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Yavuz Karaca, Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) ile ilgili bilgi verdi. Karaca, Türkiye genelinde ÇKS'de 3 günde 59 bin başvuruya ulaşıldığını belirterek, "Daha önce çiftçi muhtara gidiyordu, 2 aza ile birlikte imza alıyordu. Ziraat odasına, ilçe tarıma gidiyordu. Bu da çiftçiye zaman, ziraat mühendislerimize iş kaybına neden oluyordu" dedi.
4.10.2022Ekonomi
Bakan Kirişci duyurdu! Çiftçileri sevindiren açıklama
Bakan Kirişci duyurdu! Çiftçileri sevindiren açıklamaTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Ziraat Bankası tarafından çiftçilere verilen 100 bin liralık limitli faizsiz kredi limitinin 200 bin liraya çıkarıldığını söyledi.
3.10.2022Ekonomi
Yeni bir dönem başlıyor! ÇKS başvuruları, e-Devlet Kapısı üzerinden 1 Ekim tarihi itibarıyla hizmete açılıyor
Yeni bir dönem başlıyor! ÇKS başvuruları, e-Devlet Kapısı üzerinden 1 Ekim tarihi itibarıyla hizmete açılıyorTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, 'Çiftçi Kayıt Sistemi' başvurularının 1 Ekim tarihi itibarıyla e-Devlet üzerinden yapılabileceğini açıkladı. Bakan Kirişci, yeni başlayacak uygulama için "Çiftçimize, üreticimize, ülkemize ve milletimize hayırlı uğurlu olsun" dedi.
30.09.2022Ekonomi
Milyonlarca çiftçiyi ilgilendiren gelişme! Başvurular e-Devlet'ten yapılıyor
Milyonlarca çiftçiyi ilgilendiren gelişme! Başvurular e-Devlet'ten yapılıyorMilyonlarca çiftçiyi ilgilendiren son dakika gelişmesi! Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) işlemlerinin 1 Ekim’den itibaren e-Devlet üzerinden yapılabileceğini ve sistemin bu geceden itibaren hizmete alacaklarını duyurdu.
30.09.2022Ekonomi
E-Devlet üzerinden yapılacak! 1 Ekim'de başlıyor, ücret ödenmeyecek
E-Devlet üzerinden yapılacak! 1 Ekim'de başlıyor, ücret ödenmeyecekResmî Gazetede yayımlanan kararla, artık Çiftçi Kayıt Belgesi (ÇKS) başvuruları 1 Ekim’den itibaren e-Devlet üzerinden yapılabilecek.
28.09.2022Ekonomi
e-Devlet'ten yapılacak, 1 Ekim’de başlıyor! Yüz binlerce kişiyi kapsıyor
e-Devlet'ten yapılacak, 1 Ekim’de başlıyor! Yüz binlerce kişiyi kapsıyorTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) işlemlerinin 1 Ekim’den itibaren e-Devlet üzerinden yapılabileceğini açıkladı. Kirişci, “Artık e-Devlet üzerinden birçok iş ve işlemi yapabiliyoruz. İnşallah 1 Ekim itibarıyla bütün çiftçilerimiz ÇKS işlemlerini, kayıtlarını e-Devlet uygulamamız üzerinden yapabilecekler. Üreticilerimize hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.
21.09.2022Ekonomi
e-Devlet üzerinden yapılacak! 1 Ekim'de başlıyor, çiftçiler için flaş duyuru
e-Devlet üzerinden yapılacak! 1 Ekim'de başlıyor, çiftçiler için flaş duyuruTarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci, "1 Ekim itibariyle çiftçilerimiz Çiftçi Kayıt Sistemlerine girişleri e-devlet üzerinden yapacaklar. Hayırlı ve uğurlu olsun" dedi.
15.09.2022Ekonomi
Bakan Kirişci: Türkiye’de ekilmeyen alan kalmayacak
Bakan Kirişci: Türkiye’de ekilmeyen alan kalmayacakTarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci Nevşehir’de yaptığı açıklamada “Üretilmeyen alanlar üretime kazandırılsın diye üreticilerimize pek çok üründe yüzde 75 süspansiyonlu tohum dağıttık. Böylece ekilmeyen alanların azalmasını sağladık. Bunda da ciddi bir ivme yakaladık. Ekilmeyen alanların ekilmesiyle ilgili attığımız bu adımlar ile birlikte de üretimimizi artırmanın gayreti içerisinde olduk” dedi.
10.09.2022Siyaset
TMO: Mısır hasadı lokal olarak başladı
TMO: Mısır hasadı lokal olarak başladıToprak Mahsulleri Ofisi (TMO), mısır hasadının ağustos ayının ilk yarısında lokal olarak başladığını, mısır üretiminin geçen yıla göre yüzde 3,7 artışla 7 milyon ton seviyesinde tahmin edildiğini açıkladı.
23.08.2022Ekonomi
Marketlerde yeni dönem başlıyor! Zincir marketlerde de satılacak
Marketlerde yeni dönem başlıyor! Zincir marketlerde de satılacakUcuz ayçiçek yağı, yumurta, un, şeker satışlarıyla ilgili son dakika gelişmesi. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, "Bir zincir market ile Tarım Kredi Kooperatifleri arasında platform oluşturulacak. Bu zincir marketin şubelerinde Tarım Kredi'nin ürünleri satılacak. Bu sayede Tarım Kredi ürünleri daha fazla tüketici grubuna hitap edecek" dedi. Bakan Kirişci bir kez daha mazot ve gübre için desteklerin nakdi olarak değil kart aracılığıyla yapılacağını aktardı. Çiftçi Kayıt Sistemi'ne kayıtlı çiftçiler için kart uygulamasının sonbaharda başlayacağını belirterek, "Sistem oturursa tohum ve ilaç için de uygulanacak" dedi.
23.08.2022Ekonomi
Tarım Bakanlığı destekleme ödemeleri ne zaman yatacak? Tarımsal destek ödemeleri yattı mı? İşte destek ödemeleri sorgulama ekranı!
Tarım Bakanlığı destekleme ödemeleri ne zaman yatacak? Tarımsal destek ödemeleri yattı mı? İşte destek ödemeleri sorgulama ekranı!Tarım Bakanlığı’ndan desteleme ödemeleri açıklaması! Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci duyurdu. Çiftçilerin hesaplarına yatıyor! Bakan Kirişçi, 96 milyon 780 bin 711 TL'lik tarımsal destek ödemesinin çiftçilerin hesaplarına yatırılacağını duyurdu. Peki, Tarım Bakanlığı destekleme ödemeleri ne zaman yatacak? Tarımsal destek ödemeleri yattı mı? İşte Tarımsal destek ödemeleri sorgulama ve şahıs ödemeleri ekranı!
19.08.2022Ekonomi
Çiftçilere destek ödemesi yapılacak! Son başvuru tarihi belli oldu
Çiftçilere destek ödemesi yapılacak! Son başvuru tarihi belli olduDestekleme ödemesi yapılacak. Son başvuru tarihi belirlendi. Toprak Mahsulleri Ofisi’ne (TMO) arpa ve buğday ürünlerini satan ve bu satışlarını belgelendiren çiftçilere buğday için kilogram başına 1 TL, arpa için ise 50 kuruş destekleme ödemesi yapacak. Üreticilerin hububat desteklerinden yararlanabilmeleri için son müracaat tarihi ise 16 Eylül.
25.07.2022Ekonomi
Ayçiçek yağı, şeker, buğday, mercimek fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi! Bakanlık devreye giriyor
Ayçiçek yağı, şeker, buğday, mercimek fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi! Bakanlık devreye giriyorAyçiçek yağı ve şeker fiyatlarıyla ilgili son dakika açıklaması. Mısır, ayçiçeği yağı, mercimek, şeker, buğday, arpa gibi stratejik gıdalar, üreticilerden uygun fiyatlarla alınarak stoklanacak. Bu sayede piyasada üreticiyi zarar ettirecek şekilde fiyat kırılmasının önüne geçilecek. Yüksek miktarda ürün alınacağından, özel sektörün piyasayı bozmasını sağlayacak kadar stok yapmasına da engel olunacak.
23.07.2022Ekonomi
TMO buğday satış fiyatları 2022! TMO prim desteği ne kadar oldu, buğday satış fiyatı belli oldu mu?
TMO buğday satış fiyatları 2022! TMO prim desteği ne kadar oldu, buğday satış fiyatı belli oldu mu?TMO buğday satış fiyatları 2022 ile TMO buğday alım fiyatları için yapılan aramalar arttı. TMO'ya yapacağı buğday satışına kilogram başına 1 TL, arpa satışlarına ise kilogram başına 0.5 TL TMO alım primi desteği verilecek.
22.07.2022Ekonomi
Çiftçiye prim desteği! Hesaplara yatacak
Çiftçiye prim desteği! Hesaplara yatacakÇiftçi milyonlarca vatandaş için güzel haber. Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararına göre Çiftçi Kayıt Sistemi'ne (ÇKS) kayıtlı çiftçilere buğday ürünü için kilogram başına 1 TL, arpa ürünü için kilogram başına 0.50 TL 'TMO Alım Primi Desteği' ödenecek.
21.07.2022Ekonomi
Çiftçileri yakından ilgilendiren gelişme! Ton başına 14 bin lira
Çiftçileri yakından ilgilendiren gelişme! Ton başına 14 bin liraToprak Mahsulleri Ofisi (TMO), kabuklu kırmızı mercimek alım fiyatı ton başına 14 bin TL olarak belirlendiğini açıkladı.
5.07.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Çiftçi Kayıt Sistemi ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki çiftçi kayıt sistemi haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.