Artış

Artış

Son dakika artış haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan artış ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını artış haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Artış

haberleri sayfasında son dakika yaşanan artış gelişmeleri de dahil olmak üzere 30.840 artış haberi bulunmuştur. Tüm artış haberleri aşağıda listelenmiştir.
Türkiye'nin doğurganlık oranı hızla düşüyor! Nüfus azalmaya başlayabilir
Türkiye'nin doğurganlık oranı hızla düşüyor! Nüfus azalmaya başlayabilirUzmanlar, Türkiye'nin doğurganlık hızının Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerin ve dünya ortalamasının altına inmesinin ardından gelecekte karşılaşılabilecek olası risklere dikkati çekti.
12.07.2024Gündem
Son 23 yılın en kurak haziran ayını geçirdi: En fazla Adana ve çevre illlerde hissedildi
Son 23 yılın en kurak haziran ayını geçirdi: En fazla Adana ve çevre illlerde hissedildiTürkiye'de bu yılın haziran yağışları, normaline göre yüzde 65, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 80 azaldı. Böylece Türkiye genelinde son 23 yılın en düşük haziran ayı yağışı gerçekleşti.
12.07.2024Adana
SSK, BAĞ-KUR emeklilerine zam müjdesi! Maaş hesabı değişti: Fark ödemesi yüzde 100'ü aşacak
SSK, BAĞ-KUR emeklilerine zam müjdesi! Maaş hesabı değişti: Fark ödemesi yüzde 100'ü aşacakEn düşük emekli maaşı alanlar dikkat! Bu ay yatacak maaşlara yansıyacak mı? Milyonlarca emekliyi ilgilendiren en düşük emekli maaşına yapılacak olan artışa ilişkin çalışmalar devam ediyor. SSK ve BAĞ-KUR emeklilerini kapsayacak olan ek artış tutarının maaşların yatacağı tarihe kadar netleşmesi bekleniyor.
12.07.2024Ekonomi
Borsa İstanbul'dan kapanış rekoru geldi
Borsa İstanbul'dan kapanış rekoru geldiBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, yüzde 2,62 değer kazancıyla günü 11.024,33 puandan tamamlayarak tüm zamanların en yüksek günlük kapanışını gerçekleştirdi.
11.07.2024Ekonomi
Ek dersler neden yatmadı? Ek ders ücreti 2024 Temmuz ne zaman yatacak?
Ek dersler neden yatmadı? Ek ders ücreti 2024 Temmuz ne zaman yatacak?Temmuz ayının ikinci haftası geride kalırken ek ders neden yatmadı, sorusu gündeme geldi. Öğretmenler ek ders ücreti ödeme tarihini merakla takip ediyor. Ek ders ücretleri genellikle her ayın 1'inden itibaren öğretmenlerin hesaplarına aktarılıyor. Ek ders ücreti, 105 TL'den 125 TL'ye yükselirken, temmuz ayının da 3. Haftası gelirken MEB açıklamaları dikkatle dinleniyor. Peki, Öğretmenlerin ek dersi ne zaman yatacak? Ek dersler neden yatmadı?
TÜİK açıkladı: Türkiye nüfusu yaşlanıyor!
TÜİK açıkladı: Türkiye nüfusu yaşlanıyor!Türkiye'de son 3 yılda çocuk ve genç nüfus oranları azaldı, yaşlı nüfus arttı. 2021'de nüfusun yüzde 26,9'u, 2022'de yüzde 26,5'i, 2023'te yüzde 26'sını çocuklar oluşturdu. Yaşlı nüfus 2021'de yüzde 9,7, 2022'de yüzde 9,9, 2023'te yüzde 10,2 olarak gerçekleşti.
11.07.2024Gündem
Merkez Bankası rezervlerinde bir yeni rekor daha
Merkez Bankası rezervlerinde bir yeni rekor dahaMerkez Bankası rezervleri, 5 Temmuz haftasında bir önceki haftaya göre 5 milyar 538 milyon dolar artışla 148 milyar 448 milyon dolara çıkarak rekor kırdı.
11.07.2024Ekonomi
Bakan Şimşek'ten kur, enflasyon ve KKM açıklaması
Bakan Şimşek'ten kur, enflasyon ve KKM açıklamasıHazine ve Maliye Bakanı Şimşek, TÜSİAD YİK toplantısında önemli açıklamalarda bulunarak, "Enflasyonda en zoru geride kaldı. Kolay bir süreç değil. Dezenflasyonda Türkiye tecrübeli ama hiç de başarılı değil. 1970'lerde hükümetler geldi, enflasyon yukarı çıktı, 80'de muazzam çaba sonuç zayıf. 90'larda denenmedik hükümet kalmadı, her seçimde yeni bir siyasi kompozisyon ve ortalama enflasyonun yüzde 70'li civarlarda olduğu enflasyondan bahsediyoruz" ifadelerini kullandı.
11.07.2024Ekonomi
Borsa İstanbul güne yükselişle başladı
Borsa İstanbul güne yükselişle başladıBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, güne yüzde 0,83 yükselişle 10.832,87 puandan başladı.
11.07.2024Ekonomi
Bakan Şimşek açıkladı: Enflasyonu düşüreceğiz, gelir dağılımını iyileştireceğiz
Bakan Şimşek açıkladı: Enflasyonu düşüreceğiz, gelir dağılımını iyileştireceğizHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Kararlılıkla uyguladığımız programla enflasyonu düşüreceğiz ve gelir dağılımını iyileştireceğiz" dedi.
10.07.2024Ekonomi
Bakan Uraloğlu açıkladı: Limanlarda elleçlenen ürün miktarında artış
Bakan Uraloğlu açıkladı: Limanlarda elleçlenen ürün miktarında artışUlaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, 2024 yılının ilk yarısında limanlarda elleçlenen yük miktarının bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 3,2 artarak 269 milyon 182 bin 694 ton, elleçlenen konteyner miktarının ise bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 11,2 artarak 6 milyon 781 bin 483 TEU’ya ulaştığını duyurdu.
10.07.2024Ekonomi
Kira zammı ile ilgili dikkat çeken açıklama! Eylül ayı işaret edildi
Kira zammı ile ilgili dikkat çeken açıklama! Eylül ayı işaret edildiEv sahibi ve kiracıları yakından ilgilendiriyor. Özellikle ev sahipleri mülkünü kiraya vermek için Temmuz ayını bekliyordu. Konut kiracılarını korumak için 2 yıldır yüksek enflasyon döneminde uygulanan ‘yüzde 25 zam sınırı’ kaldırıldı. Kira artışı eskisi gibi 12 aylık TÜFE ortalamasına göre yapılacak. Peki bu sınırın üzerinde artış yapılması mümkün mü? İşte detaylar..
10.07.2024Ekonomi
Adana Şakirpaşa Havalimanı'nda yolcu rekoru! 2 milyonu aştı
Adana Şakirpaşa Havalimanı'nda yolcu rekoru! 2 milyonu aştıDHMİ istatistiklerine göre, Adana Havalimanı\’ndan iç ve dış hatlarda Mayıs ayı itibariyle 5 aylık dönemde taşınan yolcu sayısı yaklaşık 2 milyonu aştı.
9.07.2024Adana
TÜİK enflasyonu nasıl hesaplıyor? TÜİK enflasyon hesaplama yöntemi nasıl?
TÜİK enflasyonu nasıl hesaplıyor? TÜİK enflasyon hesaplama yöntemi nasıl?Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Başkanı Erhan Çetinkaya, TÜİK Toplantı Salonu'nda basın kuruluşlarının Ankara temsilcileri ve ekonomi haber müdürleriyle bir araya gelerek gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Enflasyon hesaplamalarına ilişkin tepkilere yanıt veren Çetinkaya dünyada enflasyon nasıl hesaplanıyorsa Türkiye'de de öyle hesaplandığını belirtti. Çetinkaya "TÜFE ve Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) arasında oluşan fark da sadece Türkiye'ye özgü değil" ifadelerini kullandı.
9.07.2024Ekonomi
Kira artışları için uzmanlardan uyarı! Artış için oran hesaplandı
Kira artışları için uzmanlardan uyarı! Artış için oran hesaplandıKira artışında yüzde 25'lik sınırının sona ermesiyle yeni dönemde kira artışının TÜFE oranına göre belirleneceğini söyleyen uzmanlar, kiracı ve ev sahiplerinin mağdur olmadan anlaşarak ortak nokta bulmalarını tavsiye ediyor.
9.07.2024Ekonomi
Fransa erken genel seçimlerinde sandıktan sol ittifakı birinci çıktı
Fransa erken genel seçimlerinde sandıktan sol ittifakı birinci çıktıFransa'da erken genel seçimlerin 2. turunda sandık çıkış anketlerine göre, sol ittifak ilk sıraya yerleşirken; Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un ittifakı ikinci oldu, ilk turun birincisi aşırı sağ ise üçüncü sıraya geriledi.
7.07.2024Dünya
İstilacı balon balığını yakalayanlara ödül Her adedi için 10 lira ödeme gerçekleştirilecek.
İstilacı balon balığını yakalayanlara ödül Her adedi için 10 lira ödeme gerçekleştirilecek.Antalya'da bu yıl 16 bin 552 istilacı balon balığı avlayan 30 balıkçıya, 218 bin 470 lira ödeme yapılacak.
6.07.2024Gündem
Eylem Tok ve oğlu Timur Cihantimur iade edilecek mi? Adalet Bakanı Tunç açıkladı
Eylem Tok ve oğlu Timur Cihantimur iade edilecek mi? Adalet Bakanı Tunç açıkladıAdalet Bakanı Yılmaz Tunç, bir gazetecinin Eylem Tok ve oğlu Timur Cihantimur'un iade süreciyle ilgili sorusuna, "Bir kişinin ölümüne ve diğer kişilerin yaralanmasına neden olduktan sonra Türk yargısından kaçmak olmaz. Dolayısıyla biz hemen kırmızı bülten kararlarımızı çıkardık ve iade taleplerimizi gönderdik. Bu kapsamda da yakalama ve tutuklama gerçekleşti. Tutuklama devam ediyor ve sonrasında da iade yargılaması sonrasında da Türkiye'ye gönderileceğini umut ediyoruz" diye cevap verdi.
5.07.2024Gündem
6 aylık üretici enflasyonu rakamları açıklandı: ÖTV Zammı sonrası alkol ve sigaraya büyük zam!
6 aylık üretici enflasyonu rakamları açıklandı: ÖTV Zammı sonrası alkol ve sigaraya büyük zam! TÜİK'in açıkladığı üretici enflasyonu rakamları sonrası, akaryakıt, alkollü içkiler ve tütün mamullerinde ÖTV arttı. İçki markaları da ÖTV zammının yanı sıra kendi zamlarını ekledi. Birçok alkollü içkiye zam geldi.
5.07.2024Ekonomi
ABD istihdam verileri saat kaçta açıklanacak? ABD temmuz ayı istihdam verisi ne zaman açıklanacak?
ABD istihdam verileri saat kaçta açıklanacak? ABD temmuz ayı istihdam verisi ne zaman açıklanacak?Küresel piyasalar, dünya genelinde yoğunlaşan seçim takvimi ve makroekonomik verilerden alınan sinyallerle karışık bir seyir izlerken, bugün ABD'de açıklanacak istihdam raporu verileri yatırımcıların odağında bulunuyor. Peki, ABD istihdam verileri saat kaçta açıklanacak? ABD temmuz ayı istihdam verisi ne zaman açıklanacak?
5.07.2024Ekonomi
Havalimanlarında yolcu rekoru! 6 ayda 105 milyon yolcu uçtu
Havalimanlarında yolcu rekoru! 6 ayda 105 milyon yolcu uçtuUlaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Haziran ayında Türkiye genelindeki havalimanlarında toplam 22 milyon 723 bin 642 yolcuya hizmet verildiğini belirterek, “2024 yılının Haziran ayında hizmet verilen yolcu trafiği 2023 yılının aynı ayı ile kıyaslandığında toplam yolcu trafiği yüzde 7,9 artış gösterdi” dedi.
5.07.2024Ekonomi
Kirada bir dönem kapandı! Ev sahipleri Temmuz'u bekledi, 6 bin lira fark var
Kirada bir dönem kapandı! Ev sahipleri Temmuz'u bekledi, 6 bin lira fark varEv sahibi ve kiracıları yakından ilgilendiriyor. Uzun bir sürenin ardından kira artışında yeni bir dönem başlıyor. Kiraya zam sınırı sona erdi, yeni dönemin ilk zammı açıklandı. Konut kiralarında yıllık zam oranında yeniden TÜFE 12 aylık ortalamasına göre uygulama başladı. Buna göre ortalama 20 bin lira kira için 13 bin lira zam yapılacak. Bu oran üzerinde her türlü zam talebi ise geçersiz olacak. Peki bundan sonra kiracıları nasıl bir süreç bekliyor? Uzmanlar uyardı. İşte detaylar...
5.07.2024Ekonomi
Gümüş altının yerini almaya hazırlanıyor! Tarihi zirveye ulaştı, Ekonomistlerden yıl sonu tahmini: 45 dolara çıkabilir
Gümüş altının yerini almaya hazırlanıyor! Tarihi zirveye ulaştı, Ekonomistlerden yıl sonu tahmini: 45 dolara çıkabilirGümüş fiyatı geçen hafta yüzde 2.4 yükselişle ons başına 30.437 doları aşarak 11 yılı aşan dönemin en yüksek seviyesine ulaştı. Böylelikle gümüş yılbaşından itibaren bu zamana yüzde 28 artış göstererek altındaki yükselişi de geride bırakmış oldu. Ekonomistler gümüşteki yükseliş eğiliminin Orta Doğu’da yaşanan gerilimler olduğunu değerlendirirken diğer metal emtialarından buna bağlı olarak artış göstermeye devam edeceğini dikkat çekti.
5.07.2024Ekonomi
İstanbul'da pet şişe suyun fiyatı 10 lira oldu!
İstanbul'da pet şişe suyun fiyatı 10 lira oldu!İstanbul'da son iki ayda 0.5 litrelik pet şişe suyun fiyatı yüzde 100 artarak 10 liraya ulaştı. Birçok zincir markette farklı markalara ait sular 10 TL'den satılmaya başlandı. Bazı markaların fiyatları ise 10,70 TL'yi buluyor.
4.07.2024Gündem
Bankacılık sektörünün kredi hacminde artış
Bankacılık sektörünün kredi hacminde artışBankacılık sektörünün kredi hacmi, 28 Haziran haftası 175 milyar 423 milyon lira artarak 13 trilyon 803 milyar 204 milyon liraya yükseldi.
4.07.2024Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Artış ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki artış haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.