Gazete Vatan Logo

Ulaştırma Bakanlığı'nda devir teslim töreni

Ulaştırma Bakanlığı'nda devir teslim töreni düzenlendi. Adil Karaismailoğlu, görevi Abdülkadir Uraloğlu'na devretti. Karaismailoğlu ve Uraloğlu devir teslim töreninde önemli açıklamalarda bulundu.

Ulaştırma Bakanlığı'nda devir teslim töreni

Ulaştırma Bakanlığı'nda devir teslim töreni düzenlendi. Adil Karaismailoğlu, görevi Abdülkadir Uraloğlu'na devretti. Karaismailoğlu ve Uraloğlu devir teslim töreninde önemli açıklamalarda bulundu.

Adil Karaismailoğlu açıklamasında şu ifadeleri kullandı:
7-24 yoğun mesai harcadık yeni yatırım, yeni planlamalar ülkemizin planladığı işleri bitirmesi, yerli ve milli mühendisliklerle yapmamız onur verici işlerimizdi. Yaptığımız işleri sadece açtığımız projelerin adlarını saymaya kalksak saatler alır. Global projeleri bitirip ülkemizin hizmetine sunduk.

Ülkemizin gelişmesi büyümesi için projelerle istihdamda, üretimde, sanayide, teknolojide, tarımda ve hayvancılıkta olağanüstü katkılar sağladık.

Bu yatırımlarla birlikte Türkiye lider ülkelerden birisi olacaktır. Türkiye sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde 21 yıldır doğru zamanda doğru yatırımlar yaparak ülkenin önünü açmıştır.

Bugün 26 milyon araç trafikte seyrederken trafik sıkışıklığından hiç bahsedilmemesi trafik kazalarının yüzde 82 oranında azalması hakikaten romanlara konu olacak büyük bir meseledir. O da işte Sayın Cumhurbaşkanımızın vizyonu ve güçlü kadrolarla oluyor.

Türkiye çok büyük başarılar elde etmiştir. Bundan sonra bu yatırımlarla birlikte önüne konulacak çalışmalarla birlikte ülkemiz dünyanın lider ülkesi olacaktır.

Fizibilitesi uygun projelerle kamu özel iş birlikleri yaparken ülkemizin dört bir köşesinde kamu bütçesinde aynı anda yaparak ülkemizin hizmetine sunan bir bakanlık haline geldik.

Pandemi ile başladık peşinden seller, depremler afetler hep birlikte Abdülkadir Bey’le yol arkadaşlığı yaptık. Bu kadar zorluklar içerisinde hiçbir yatırımdan geri duymadık çok daha hızlandırdık. Çok büyük mühendislik hikayeleri yazıldı. İnşallah onlar içerisinde bizim de adımızın geçmesi büyük bir onurdur.

En son depremle birlikte Türkiye ve dünyanın en büyük afeti ile mücadele ederken projelerin aksamadan yapılması onurdur. 17 yıldır bitmeyen Bolu Dağı Tüneli’nden 5 yılda biten Zigana Tüneli kolay iş değildir."

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu açıklamasında şu ifadeleri kullandı: "Sayın Bakanım kıymetli katılımcılar değerli basın mensupları devir teslim törenimize hoş geldiniz. Öncelikle sayın Cumhurbaşkanımızın yeni dönemini yeni Bakanlar Kurulumuzu tebrik ediyorum.

21 yıldır Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yaptığımız özverili çalışmalarla Türkiye olarak çağ atladık. Dünyanın gıpta ile baktığı projeleri hayata geçirdik. Karayollarına baktığımızda güven hizmet yaptık. Ülkemizi sadece bölünmüş yollarla planlamadık, köprüler, otoyollar inşa ettik. Bu projelerimize devam edeceğiz. Aydın-Denizli otoyolunu bitireceğiz. Başakşehir-Nakkaş otoyolunu yakından takip ederek yürüteceğiz.

Özellikle ağırlık verdiğimiz demiryollarına aynı şekilde ağırlığı vererek onları takip edeceğiz. Önemli projelerden bahsedecek olursak Ankara-İzmir hızlı tren hattı, Bursa’nın hızlı trenle buluşturulması, Halkalı-Havalimanı metrosu, Kazlıçeşme-Sirkeci tren hattını yakından takip edeceğiz. Dünya denizciliğinden daha fazla pay almak için çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz. Türkiye Yüzyılı’nda Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın Kabine’sinde Ulaştırma Bakanı olmanın şerefini yaşıyorum.