Geri Dön
GündemUEFA son 16 turu kura çekimi ne zaman? Galatasaray'ın rakipleri kimler olur? İşte UEFA Avrupa Ligi kura çekimi tarihi!

UEFA son 16 turu kura çekimi ne zaman? Galatasaray'ın rakipleri kimler olur? İşte UEFA Avrupa Ligi kura çekimi tarihi!

UEFA son 16 kura çekimi için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Avrupa Ligi'nde grubunu lider tamamlayan 8 takımla, Play-Off'tan çıkacak 8 takım, son 16 Turu’nda karşılaşacak. Lazio karşısında aldığı beraberliğin ardından grubu liderlikle tamamlayan Galatasaray, Son 16 Turu mücadelesini sürdürecek. Son 16 Turu’nda ilk maçlar 10 Mart 2022'de, rövanşlar 17 Mart 2022'de oynanacak. Peki, UEFA Avrupa Ligi son 16 turu kura çekimi ne zaman? UEFA son 16 turu maçları ne zaman? Galatasaray'ın rakipleri belli oldu mu? İşte detaylar...

UEFA son 16 turu kura çekimi ne zaman? Galatasaray'ın rakipleri kimler olur? İşte UEFA Avrupa Ligi kura çekimi tarihi!

Galatasaray'ın da rakipleri için gözler Avrupa Ligi'nde Play-Off kurasına çevrildi. Grubunu 2. sırada tamamlayan takımlar son 16 turunda seri başı olacak ve Şampiyonlar Ligi'nde grubunu 3. sırada tamamlayan takımlarla eşleşecek. Lazio karşısında aldığı beraberliğin ardından grubu liderlikle tamamlayan Galatasaray da, Son 16 Turu mücadelesini sürdürecek. Peki, UEFA Avrupa Ligi son 16 turu kura çekimi ne zaman? UEFA son 16 turu maçları ne zaman? Galatasaray'ın rakipleri belli oldu mu? İşte detaylar...

Galatasaray'ın UEFA Son 16 kura çekimi ile rakipleri belli olacak. Avrupa Ligi'nde grubunu lider tamamlayan 8 takımla, Play-Off'tan çıkacak 8 takım, son 16 Turu’nda karşılaşacak. Liderler kurada seri başı olacak ve rövanşa kendi sahasında çıkacak. Son 16 Turu’nda ilk maçlar 10 Mart 2022'de, rövanşlar 17 Mart 2022'de oynanacak. Bu turu geçen takımlar, Avrupa Ligi'nde çeyrek finale yükselecek. Galatasaray'ın muhtemel rakipleri 17 Şubat 2022 ve 24 Şubat 2022'de oynanacak maçların ardından belli olacak.

UEFA AVRUPA LİGİ KURA ÇEKİMİ NE ZAMAN, SAAT KAÇTA, HANGİ KANALDA?

Galatasaray'ın da rakiplerinin belli olacağı Avrupa Ligi'nde Play-Off kurası 13 Aralık'ta çekilecek. Grubunu 2. sırada tamamlayan takımlar seri başı olacak ve Şampiyonlar Ligi'nde grubunu 3. sırada tamamlayan takımlarla eşleşecek. Avrupa Ligi'ndeki ikinciler, Play-Off'taki ilk mücadeleye kendi sahasında çıkacak.

GALATASARAY MUHTEMEL RAKİPLERİ KİM OLUR?

UEFA Avrupa Ligi E Grubu'nu namağlup lider tamamlayan Galatasaray, Son 16'ya direkt katılım hakkı elde etti.

Grup lideri olarak doğrudan son 16 turuna kalan Galatasaray, ikinci sırada bitirseydi, Play-Off turuna kalacaktı ve Şampiyonlar Ligi'nden gelecek bir grup üçüncüsüyle eşleşecekti. Devler Ligi'nden Galatasaray'ın karşısına çıkma ihtimali bulunan rakipler ise şu şekildeydi:

- Leipzig
- Porto
- Dortmund
- Sheriff
- Barcelona
- Atalanta
- Sevilla
- Zenit

GALATASARAY'IN MUHTEMEL RAKİPLERİ

Real Sociedad
Rangers
Olympiakos
Napoli
Lazio
Braga
Dinamo Zagreb
Real Betis

SON 16 MAÇLARI NE ZAMAN?

Avrupa Ligi'nde grubunu lider tamamlayan 8 takımla, Play-Off'tan çıkacak 8 takım, son 16 Turu’nda karşılaşacak. Liderler kurada seri başı olacak ve rövanşa kendi sahasında çıkacak. Son 16 Turu’nda ilk maçlar 10 Mart 2022'de, rövanşlar 17 Mart 2022'de oynanacak. Bu turu geçen takımlar, Avrupa Ligi'nde çeyrek finale yükselecek. Galatasaray'ın muhtemel rakipleri 17 Şubat 2022 ve 24 Şubat 2022'de oynanacak maçların ardından belli olacak. İlk maçlar 17 Şubat 2022'de, rövanşlar 24 Şubat 2022'de oynanacak. Turu geçenler, son 16'ya kalacak.