Geri Dön
GündemUçuşlar iptal mi 26 Ocak? İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen’de iptal edilen uçuşlar hangileri, THY, Anadolu Jet, Pegasus uçak seferleri iptal mi oldu?

Uçuşlar iptal mi 26 Ocak? İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen’de iptal edilen uçuşlar hangileri, THY, Anadolu Jet, Pegasus uçak seferleri iptal mi oldu?

Uçuşlar iptal mi 25-26 Ocak, İstanbul Havalimanı uçuşlar ne zaman açılacak? Türkiye'yi etkisi altına alan kar yağışı uçak seferlerinin de iptal olmasına neden oldu. Yolculuğu olan binlerce vatandaş ise şimdi uçak seferleri hakkında aramalarını yoğunlaştırdı. Peki, uçuşlar ne zaman başlayacak? 26 Ocak uçuşlar durduruldu mu? İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen’de uçuşlar iptal mi edildi?

Uçuşlar iptal mi 26 Ocak? İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen’de iptal edilen uçuşlar hangileri, THY, Anadolu Jet, Pegasus uçak seferleri iptal mi oldu?

Türkiye genelinde kar yağışı nedeniyle birçok uçak seferi iptal edildi. Olumsuz hava koşulları sebebiyle  Sabiha Gökçen ve İstanbul Havalimanı tabanlı yurtiçi seferlerin durumu merak ediliyor. Uçuşları iptal eden havayolu firmaları, peş peşe açıklama yapıyor. Peki, Uçuşlar iptal mi? 26 Ocak uçuşlar durduruldu mu, İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen’de uçak seferleri var mı?

UÇUŞLAR İPTAL Mİ, UÇUŞLAR NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, bugün saat 13.00'ten sonra İstanbul Havalimanı'nda uçuşlara başlanacağını bildirmişti, ancak THY yeni bir açıklama yaparak İstanbul Havalimanı'ndan yapacağı tüm uçuşları, saat 00.00'a kadar durdurduğunu açıkladı.

Ekşi, Twitter'daki hesabından yaptığı açıklamada, İstanbul Havalimanı'nın aşırı kar yağışından operasyona kapalı olması nedeniyle yurt içine 33 uçak yönlendirildiğini belirtti.

Toplam 5 bin 420 yolcunun otellerde misafir edildiğini kaydeden Ekşi, "İstanbul Havalimanı'nda pistleri ve operasyon alanlarını kardan temizlemek için yoğun çalışma devam etmektedir. Saat 13.00'ten sonra havalimanı uçuş faaliyetlerine başlayacaktır." ifadelerini kullandı.

Uçuşlar iptal mi 26 Ocak İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen’de iptal edilen uçuşlar hangileri, THY, Anadolu Jet, Pegasus uçak seferleri iptal mi oldu

İSTANBUL HAVALİMANI’NDAN SON DURUM

İstanbul'da etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle bugün saat 13.00'e kadar tüm uçuşların iptal edildiği İstanbul Havalimanı'nda yağışının durmasıyla birlikte apronda kar temizleme çalışmaları devam ediyor.

Kar yağışının şiddetini arttırması nedeniyle dün saat 14.00´ten itibaren uçuşların durdurulduğu İstanbul Havalimanı'nda kar yağışının şiddetini kaybetmesinin ardından günün ilk saatiyle birlikte çalışmalar hız kazandı.

Havalimanı işletmecisi İGA, kar nedeniyle kapanan pist ve taksi yollarını temizleme çalışmalarını hızlandırdı. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte uçuşların saat 13.00'te yeniden başlaması planlanırken, seferleri iptal olan yolcular ise geceyi terminalde geçirdi.

Yolcular için kara tarafındaki yeme içme alanlarında yüzde 30 indirim uygulanırken daha önce bir saat olan ücretsiz kablosuz internet hizmeti ise 24 saate uzatıldı.

Sabah saatlerinde yolların kısmen açılmasıyla birlikte havalimanı ile şehir arasında ulaşımı sağlayan otobüs servisleri havalimanı çıkışlı olarak tek yönlü olarak hizmet vermeye başladı.

SABİHA GÖKÇEN’DE SON DURUM

İstanbul'da etkili olan şiddetli kar yağışı hava trafiğini dün tamamen durdurmuştu. Sabiha Gökçen Havalimanı'nda operasyonlar yeniden başlasa da uçaklar dakikalarca havada tur atmak zorunda kalıyor.

İstanbul ve Atatürk havalimanlarında dün operasyonların durudurulmasından sonra kar yağışının şiddetini artırmasından sonra Sabiha Gökçen Havalimanı'nda da gece saatlerinde uçuş trafiği durmuştu. Pegasus'a ait Trabzon-İstanbul ve Erzurum-İstanbul seferini gerçekleştiren uçaklar İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na iniş yapmak zorunda kalmıştı. Saat 08.50 itibariyle Sabiha Gökçen Havalimanı'nda operasyon zor da olsa devam ediyor. İptal edilen seferlerden dolayı zaman zaman uçak park sıkıntısı yaşanıyor.

Ayrıca personelin havalimanına ulaşması konusunda da güçlükler yaşanıyor. Buna rağmen havalimanında uçuşlar kısıtlı da olsa yapılabiliyor.