Gazete Vatan Logo

Sezai Aydın kimdir? Sezai Aydın kaç yaşındaydı?

Seslendirmeleriyle tanınan tiyatro, sinema, dizi oyuncusu Sezai Aydın hayatını kaybetti. Tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Sezgin Aydın, Rocky'den Fred Çakmaktaş'a kadar pek çok filmde ana karakterlere seslendirme yapmıştı. Peki, Sezai Aydın kimdir? Sezai Aydın kaç yaşındaydı? Sezai Aydın neden öldü? İşte detaylar...

Sezai Aydın kimdir? Sezai  Aydın kaç yaşındaydı?

Ünlü sanatçıdan acı haber! Tiyatro, sinema, dizi oyuncusu ve seslendirme sanatçısı Sezai Aydın 69 yaşında hayatını kaybetti. Usta oyuncu, bir süredir tedavi gördüğü Ümraniye'deki özel bir hastanede hayata veda etti.

SEZAİ AYDIN ÖLÜM NEDENİ NE?

Corona virüs nedeniyle ölen Sezai Aydın, John Rambo, Rocky Balboa, Bill Cosby, Fred Çakmaktaş karakterlerini seslendirmişti. Aydın'ın seslendirdiği isimler arasında Al Pacino, Robert de Niro da vardı.

SEZAİ AYDIN KİMDİR?

Sezai Aydın, 15 Şubat 1952 tarihinde Ankara'da doğdu. Ankara Üniversitesi İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'nden mezun olan Aydın, Şehir Tiyatroları sanatçısı olarak, birçok yapımda rol aldı.

Bir dönem Keçiören Belediyesi'nde "Cumartesi Cumartesi" adlı çocuk eğlence programını sunan Sezai Aydın, yıllarca birçok ünlü yerli ve yabancı karakterin seslendirmesini yaptı.

"Yahşi Cazibe", "Kınalı Kar" ve "Kaynanalar"ın da arasında bulunduğu birçok dizi, sinema filminde de rol alan Aydın, ayrıca Başkent İletişim Bilimleri Akademisi'nde, seslendirme ve oyunculuk dersleri verdi.

Haberin Devamı