Geri Dön

Oylum Talu kimdir? | Oylum Talu’nun yaşı kaçtır, evli midir?

Türkiye’nin yerli otomobil tanıtım programında sunuculuk yapan Oylum Talu kimdir? Sorusunun günün merak edilen soruları arasına girdi. Oylum Talu bir ara Yetenek Sizsiniz programında da jüri üyeliği yapmıştı.

Oylum Talu kimdir? | Oylum Talu’nun yaşı kaçtır, evli midir?

Türkiye'nin yerli otomobil projesi tanıtım sunumunda sunucu olarak yer alan Oylum Talu, bugünün en çok merak edilen isimlerinden biri oldu. Peki Oylum Talu kimdir?

Oylum Talu kimdir?

Oylum Talu, 9 Ağustos 1976 tarihinde İzmir’de doğmuştur. Babası kimya mühendisi olup, Aliağa Rafinerisi’nin işletme müdürüdür. Annesi ise coğrafya öğretmenidir. Amerika’da yaşayan bir abisi vardır. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema TV Bölümü’nde okudu. Teyzesi Aysel Okan ilk kadın gazetecilerdendir.

Bir ara “Yetenek Sizsiniz Türkiye” yarışmasında Hülya Avşar’ın yerine geçici olarak jürilik yaptı. Habertürk’te “Burası Haftasonu” ile “Bir Yaz Gecesi Rüyası” programını ve Bloomberg HD’de ise Faruk Bayhan’la birlikte “İkonoskop” isimli progamı sundu. “Emlakta Bugün” programını sundu.

6 Nisan 2011 tarihinde 2010 Yılı Televizyon Yıldızları ödül töreninde sunuculuk yaptı. Oylum Talu, piyano ve gitar çalıyor.

Oylum Talu, Müjdat Gezen Sanat Okulu’nda televizyon, röportaj ve söyleşiler dersi veriyor. Aynı zamanda Müjdat Gezen Sanevizyon bölüm başkanı. Ve kendisi de eğitimine devam ediyor, Kadir Has Üniversitesi’nde doktora yapıyor. Oylum Talu, ekim 2005 tarihinde, iş adamı Mert Çelet ile hatam dediği bir evlilik yaptı. Daha sonra ocak 2007 tarihinde de boşandı. Boşanmasının üstünden çok geçmedi HABERTÜRK’ten ayrıldı, Hakan Yangın’la evlenmek için ağabeyinin yaşadığı ABD’ye gitti. Ama evlenmeden ayrıldılar.

Çok başarılı bir yazar olan Kahraman Tazeoğlu, “‘Kayıp Yüzyılın Prensesi Oylum Talu” adında onun için kitap yazdı.

20 Nisan 2013 tarihinde Methi Bengisu ile evlenmiştir.2016 yılında ikiz bebekleri doğmuştur