Geri Dön
GündemMurda gözaltına mı alındı, serbest mi? Murda lakaplı rapçi Önder Doğan kimdir?

Murda gözaltına mı alındı, serbest mi? Murda lakaplı rapçi Önder Doğan kimdir?

Murda lakaplı rapçi Önder Doğan önceki gün Sabiha Gökçen Havalimanı'nda gözaltına alındı. Seslendirdiği şarkılarıyla uyuşturucu kullanımını özendirdiği iddia edilen şarkıcı, daha sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. İŞte Murda lakaplı rapçi Önder Doğan hakkında merak edilenler…

Murda gözaltına mı alındı, serbest mi? Murda lakaplı rapçi Önder Doğan kimdir?

Kliplerinde ve şarkılarında uyuşturucu kullanımını özendirici ifade ve içerik kullandığı iddia edilen, "Duman", "Pahalı" ve "Eh baba" isimli şarkılarında yer alan bir takım sözlerin uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımını özendirdiği belirlenen 'Murda' lakaplı Hollanda uyruklu Rap şarkıcısı Önder Doğan, önceki gün Sabiha Gökçen Havalimanı'nda gözaltına alındı.

MURDA SERBET Mİ?

Şarkı ve klipleri video paylaşım sitelerinde yayınlanan Hollandalı müzisyene, Türk Ceza Kanunu'nun 190/2 maddesinden işlem yapılarak dün adliyeye sevk edildi. Önder Doğan, çıkarıldığı hakimlikçe hakkında 'adli kontrol' hükümleri uygulanarak serbest bırakıldı.

MURDA KİMDİR?

30 Ocak 1984 yılında Hollanda Amsterdam’da doğan sahne adıyla Murda olan Önder Doğan, Türk-Hollandalı rapçi ve söz yazarıdır.

Hollanda'nın Amsterdam şehrinde doğmuştur. Bir dönem yaşantısını İspanya’nın Madrid şehrinde sürdürmüştür. Daha sonra tekrar Hollanda’ya dönmüş ve müzik ile ilgilenmeye başlamış, ilk EP’sini ise 2008 yılında çıkarmıştır. Murda; Bizzey, Kraantje Pappie ve Ronnie Flex dahil birçok ünlü isim ve Hollandalı Hip hop sanatçısı ile çalışmalar yapmıştır. Ezhel ile YouTube sayesinde tanışmışlardır ve Doğan bundan sonra kariyerini Türkiye'de devam ettirme kararı almıştır.

Aya" isimli şarkısı video paylaşım sitesi YouTube’da 140 milyon izlenmiştir. Ardından Ezhel ve Murda, ocak ayında "Bi’ Sonraki Hayatımda Gel" isimli bir şarkı daha çıkardıktan sonra en son "Made In Turkey" isminde bir şarkı daha çıkarmıştır. Murda bir süredir Exxen'de yayınlanan O Ses Türkiye Rap programının jüri koltuğunda oturuyor.

Murda'nın ilk Türkçe sözlü Rap albümü “Doğa” 14 Şubat 2020'de piyasaya çıktı. Murda, albüme kızı Doğa'nın ismini verdi.Albümde, Türkiye'den DJ Artz, Zeynep Bastık ve Ezhel eşlik ederken, Almanya'dan Eno ve Summer Cem gibi isimler eşlik ediyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler