Geri Dön
GündemMarmaris'teki orman yangınında flaş gelişme! Ormanı yaktığını itiraf etti

Marmaris'teki orman yangınında flaş gelişme! Ormanı yaktığını itiraf etti

Muğla'nın Marmaris ilçesinde ormanlık alanda çıkan yangına havadan ve karadan müdahale ediliyor. Bakan Soylu yangınla ilişkili olarak bir kişinin gözaltına alındığını ve bu şüphelinin ormanı yaktığını itiraf ettiğini açıkladı. Soylu 'Yakalanan kişi aile arasındaki bir ticari anlaşmazlık sebebi ile ormanı yaktığını söyledi.' dedi. Bakan Koca yaptığı açıklamada, "Son durum itibariyle yangından 29 kişi etkilendi. Bunlardan 12’si olay yerindeki ambulanslarla hastaneye nakledildi, 17 kişi ise nakle ihtiyaç duymadı. Hastanede tedavisi devam eden 2 kişi var." ifadelerini kullandı.

Marmaris'teki orman yangınında flaş gelişme! Ormanı yaktığını itiraf etti

Muğla'nın Marmaris ilçesinde ormanlık alanda başlayan yangına müdahale devam ederken, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan bir açıklama geldi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 3 gündür devam eden ve 3 bin hektar alanda etkili olan orman yangınıyla ilgili gözaltına alınan şüpheli 34 yaşındaki S.A.’nın suçunu itiraf ettiğini söyledi. Bakan Soylu, açıklamasında, şu ifadelere yer verdi:

1988 doğumlu S.A. isimli şüpheli suçunu itiraf etti. Olay yerinde 2 adet benzin bidonu ele geçirildi. Şüpheli, ailesiyle arasındaki ticari bir husumetten dolayı olayı gerçekleştirdiğini söyledi. Hatta kendisini öldürmek istediğini de belirtti. Şu anda şüpheli gözaltında.

Orman yangınının başladığı Küfre mevkisinde yakalanan şüphelinin olay anında alkollü olduğu da öğrenildi.

Marmaristeki orman yangınında flaş gelişme Ormanı yaktığını itiraf etti