Geri Dön
Gündemİstanbul yol durumu! Tem otoyolu, E-5, D 100 karayolu açık mı, İstanbul canlı trafik durumu ve kapalı yollar nasıl sorgulanır? İstanbul trafik durumu canlı izleme linki!

İstanbul yol durumu! Tem otoyolu, E-5, D 100 karayolu açık mı, İstanbul canlı trafik durumu ve kapalı yollar nasıl sorgulanır? İstanbul trafik durumu canlı izleme linki!

İstanbul yol durumu ve trafik durumu aramaları yoğunlaştı. İstanbul yoğun kar yağışının etkisi altında. Pazar akşam saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı, 24 Ocak Pazartesi günü kuvvetlendi. Etkili olan kar yağışı nedeniyle, İstanbul'da trafik durdu, bazı yollar trafiğe kapatıldı; vatandaşlar otoyollarda mahsur kaldı. İstanbul'da kar yağışının devam edeceğinin duyurulmasının ardından trafiğe kapatılan yollar hakkındaki aramalar arttı. Peki, Tem otoyolu, E-5 karayolu açık mı, İstanbul canlı trafik durumu nasıl sorgulanır? İşte İstanbul yol ve trafik durumu…

İstanbul yol durumu! Tem otoyolu, E-5, D 100 karayolu açık mı, İstanbul canlı trafik durumu ve kapalı yollar nasıl sorgulanır? İstanbul trafik durumu canlı izleme linki!

İstanbul'da özel araçla trafiğe çıkılması bugün saat 13.00'e kadar kısıtlandı. Vali Yerlikaya dün katıldığı TV programında "TEM'de 4 nokta, Kuzey Marmara Otoyolunda 4 nokta. Kuzey Marmara Otoyolu Odayeri-Yassıören arasında ve Havalimanı bağlantısında mahsur kalan vatandaşlarımız var. TEM'de Hadımköy Avcılar'da mahsur kalan vatandaşlarımız var. İkitelli Mahmutbey'de mahsur kalan vatandaşlarımız var. Selimpaşa - Kumburgaz yönünde mahsur kalan vatandaşlarımız var. Hadımköy'de mahsur kalan vatandaşlarımız var" ifadelerini kullanmıştı, bugün de İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul'da yaşanan kar felaketinin son durumu ile ilgili AKOM'da bilgilendirme toplantısı düzenledi. Peki, kapalı olan yol var mı? Tem otoyolu, D 100, E-5 karayolu açık mı? İstanbul yol durumu ile İstanbul trafik durumu canlı izleme linki…

İSTANBUL YOL DURUMU, KAPALI YOL VAR MI?

İmamoğlu İstanbul’da son zamanlarda görünen en yoğun kar yağışının yaşandığına dikkat çekerek “Ani bastıran, bu ani baskınla beraber bir anda kar yığını şeklinde olan, fırtınalı, gök gürültülü kar yağışını uzun süre boyunca yaşadık. Şu an itibariyle tedbirimiz daha büyümüştür” dedi. İmamoğlu, İstanbul'da ana arterlerde kapalı yol bulunmadığını söyledi.

İSTANBUL TRAFİK VE YOL DURUMU CANLI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

İmamoğlu şöyle devam etti:

* Allah korusun ki bir kötü haber almaksızın sadece mağdur olan vatandaşlarımıza  katkı sunma yollarını açma, onlara erişme hususunda titiz bir çalışmanın sürdüğümüzü  ifade edelim.

*İstanbul’un doğusundan batısına şu anda E-5 diye bildiğimiz D-100'den sahil yoluna kadar kapalı yolumuz yoktur. Ana arterlerde keza aynı şekilde kapalı bir yolumuz yoktur.

*Karın yoğunlaştığı Hadımköy örneğini verdiğim gibi Arnavutköy’ün  girişinde birkaç ana caddesinde şu anda çalışmaların sürdüğünü ifade edelim.

*Avrasya Tüneli’nde Asya-Avrupa gidiş istikametinin trafiğe kapalı olduğunu da duyuralım.”

İstanbul yol durumu Tem otoyolu, E-5, D 100 karayolu açık mı, İstanbul canlı trafik durumu ve kapalı yollar nasıl sorgulanır İstanbul trafik durumu canlı izleme linki

HADIMKÖY GİŞELERDE YOL AÇMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

D-100 Karayolu'nun çok yoğun bir bölge olduğuna dikkat çeken İmamoğlu  “Büyükçekmece, Beylikdüzü, Avcılar istikametinde uzun saatler uğraş verdiğimizi belirtmek isterim. Bu hatta açılmamış bir bölge kalmadı. Ve bütün akışı sağladık. Şu anda sadece Beylikdüzü TÜYAP bölgesinden Hadımköy gişeler güzergahında açma işlemleri devam etmektedir” dedi. Metrobüs hattının bütün gece çalıştığını anlatan İmamoğlu “Özellikle TEM, Mahmutbey ve Kuzey Çevre Yolu’nda mağdur olan uzun süre ulaşılamayan vatandaşlarımız olduğunu biliyorum. Valiliğimizin de paylaştığı  görüntülerde gördüğünüz gibi hem  Silahlı Kuvvetler'den hem diğer güvenlik güçlerinden, Karayolları ekipleriyle beraber  bizim kahraman  itfaiyecilerimiz uzun bir çalışmayla insanlara ulaşarak, erişerek onların ihtiyaçlarını giderme noktasında azami gayret gösterilmiştir” diye konuştu.

60 KG KAR DÜŞTÜ

21 Ocak itibari ile kar yağışının yoğunlaştığını özellikle dün çok yoğun bir yağış yaşandığını dile getiren İmamoğlu “Özellikle saat 15.00 itibariyle Arnavutköy ve Eyüpsultan bölgesinde yoğun bir biçimde başlayan kar yağışı 18.00 sonrası İstanbul’un özellikle batı tarafında Başakşehir-Esenyurt-Küçükçekmece-Beylikdüzü-Büyükçekmece hattında çok yoğun etkisini gösterdi. 8 saatte metrekareye 60 kg kar düştü. Yağmur ölçüsü ile ifade ediyorum. Normalde 24 saatte bir yede 50 kg yağmur düştüğünde çok yoğun yağmur yağışı deriz. Biz bunu 8 saatte  kar yağışıyla elde eden bir bölge haline dönüştük” dedi.

Düzce'de 30 aracın karıştığı kaza!Kar yağışının etkili olduğu Düzce'de TIR ve otomobillerin karıştığı zincirleme trafik kazası meydana geldi. Kazaya 30 aracın karıştığı ve yaralıların olduğu öğrenildi.

1 METREYİ BULDU

Kar kalınlığının 80 cm'yi bulan noktalar olduğunu aktaran İmamoğlu özellikle  kuzey hattındaki bazı yığılmalarla yollarda bir metreyi aşan yoğunluklara ulaşıldığını kaydetti.

İmamoğlu şehir genelindeki ortama kar kalınlığının 30-35 santim arasında olduğunu söyledi.

VATANDAŞLARI UYARDI

Kar yağışının dün olduğu gibi bugün de akşam itibariyle 18.00'den sonra yine yoğun biçimde devam edeceğini belirterek bütün vatandaşları yapılan uyarılara uymaya çağırdı.

İmamoğlu “Belli bölgelerde özellikle kar yağışı yine etkili olacak. Yapılan uyarılara, bütün açıklamalara, bütün vatandaşlarımızın hassasiyetle uymasını istiyoruz. Lütfen bu akşam kar yağışı olduğunu bilelim. Belli noktalarda çok etkili olacak. Yarın ve bir sonraki gün de kar ihtimali var” dedi. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'nın yaptığı duyuruları da paylaşan İmamoğlu  TEM otoyolunda,  Kuzey Çevre Yolu’nda ve D-100 kara yolunda aracını bırakmış olan vatandaşların araçlarını almalarına izin verileceğini belirterek yolların kapalı kalmasına neden olan bu araçların çekilmesinin görevlilerin işlerini kolaylaştıracağını kaydetti.

“TUZ STOĞU İLE İLGİLİ SORUN YOK”

İBB'nin 7 bin 421 personel, bin 582 araç ve iş makinesi, 30 adet kurtarıcı vinç ile sahada olduğunu yineledi. 133 bin 360 ton tuz stoğuna sahip olduklarını, 4 günde 54 bin ton tuz ve 21 ton solüsyon kullandıklarını açıklayan İmamoğlu “İBB'nin tuz stoku ile ilgili sorunu yok” dedi.