Gazete Vatan Logo

Daha önce bıçakladığı eşini tahliye olduktan sonra katletti! Bebeğinin yanında kanlar içinde bulundu...

Ümraniye'de Mehmet Dinç, konuşmak için gecekondunun penceresine çağırdığı dini nikahlı eşi Fatoş Çetin'i bıçaklayarak öldürdü. Genç kadının cesedi, yanında bebeği ile birlikte sabah ailesi tarafından kanlar içinde bulunurken, Çetin'in yaklaşık 4 ay önce de Mehmet Dinç tarafından bıçaklandığı belirtildi.

Daha önce bıçakladığı eşini tahliye olduktan sonra katletti! Bebeğinin yanında kanlar içinde bulundu...

Olay, Ümraniye Ihlamurkuyu Mahallesi'nde dün sabah saatlerinde meydana geldi. İddiaya göre, Mehmet Dinç, çocuğunun annesi olan imam nikahlı eşi 25 yaşındaki Fatoş Çetin'in Ümraniye'de yaşadığı gecekonduya geldi. Çetin'i pencereye çağıran Mehmet Dinç, yanında getirdiği bıçakla Çetin'i boğazından ve vücudunun çeşitli yerlerinden bıçakladı. Mehmet Dinç, olay yerinden kaçtı.

BABASI KANLAR İÇİNDE BULDU

Sabah saatlerinde kızının kaldığı odaya gelen baba Erdal Çetin, kızını cansız halde, kanlar içinde yerde buldu. İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri, Fatoş Çetin'in öldüğünü belirledi. Polis ekipleri olay yerinde uzun süre çalışma yaptı. Yapılan çalışmanın ardından Fatoş Çetin'in cansız bedeni, İstanbul Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Kaçan saldırgan ise akşam saatlerinde Ataşehir'de yakalandı.

Daha önce bıçakladığı eşini tahliye olduktan sonra katletti Bebeğinin yanında kanlar içinde bulundu...

3 AY ÖNCE DE BIÇAKLAMIŞ

Mehmet Dinç'in başka bir kadınla resmi nikahı olduğu ancak boşandığı, bu evlilikten 3 çocuğu olduğu öğrenildi. Fatoş Çetin'in de imam nikahlı kocası Mehmet Dinç'ten bir çocuğunun olduğu belirtildi. Mehmet Dinç'in 4 ay önce de Fatoş Çetin'i bıçakla yaraladığı, bir süre cezaevinde kaldıktan sonra tahliye olduğu öğrenildi. Öte yandan bıçaklanarak yerde yatan Fatoş Çetin'in çocuğunun, sabaha kadar annesinin yanında kaldığı iddia edildi.

"3-4 AY CEZAEVİNDE YATTI"

Olayla ilgili konuşan baba Erdal Çetin, "Sabah 09.00 civarıydı. Kalktığımızda eşime, "Kızımı uyandır da kahvaltı yapalım" dedim. Kapıya vurmuş, kapı açılmayınca pencereden odayı kontrol edince kızımın yerde yattığını görmüş. Beni çağırdı. Kapıyı ittim açılmadı. Kızım düştüğünde kafası kapıya gelmiş. Bebeği de üzerinde yatıyordu. Kapıyı iterek açtım. Baktım çocuğumun her tarafı kan içinde. Kucağıma aldığımda ölmüştü. Hiçbir şekilde ses duymadım. Bir ses olsa duyardım. Zaten onu sürekli kandırıyordu. Kızım sessiz biriydi. Pencereye çağırmış, tutmuş ve bıçaklamış. 3-4 ay önce yine gelmişti, mutfakta meyve bıçağıyla bıçaklamıştı. Meyve bıçağı kırılmıştı. Biz şikayet edince tutuklandı. 3-4 ay cezaevinde yattı. Kızım ona istemediğini söyleyip gitmesini istiyordu. Katilin de resmi nikahlı eşi vardı. Ondan da 3 tane çocuğu vardı. Ondan boşandı. Benim çocuğumu kaçırmıştı, çocuğum onun yanında 1-1.5 sene kaldı. Sonra çocukları oldu. Kızımı evde sopayla, kemerle dövermiş. Kızım, sığınma evine gitmişti. Bu kadar ileriye gideceğini bilemezdik" diye konuştu.

Daha önce bıçakladığı eşini tahliye olduktan sonra katletti Bebeğinin yanında kanlar içinde bulundu...

"BÖYLE İNSANLARI İDAM ETSİNLER"

Olayla ilgili konuşan Fatoş Çetin'in akrabası Serdal Geçer, "Saat 09.00 gibi amcam 'Çocuğumu öldürmüşler' diye bağırdı. İçeriye girdiğimde yerde kan içinde yatıyordu. Kocasıyla imam nikahlıydı. Olayın nasıl olduğunu bilmiyoruz. Allah kahretsin, mahvetti. Çocuk annesiz kaldı. Kim bakacak bu çocuğa? Onları assınlar. İdam etsinler. İdam tekrar getirilsin, böyle insanları assınlar. Kadınlara kıymasınlar" dedi. 

1 EYLÜL'DE CEZAEVİNDEN ÇIKMIŞ

Ümraniye'de dini nikahlı eşi Fatoş Çetin'i bıçaklayarak öldürdükten sonra yakalanan Mehmet Dinç (27), polisteki ifadesinde suçunu itiraf etti. Fatoş Çetin'i 2023 yılının Mart ayında bıçaklayan ve cezaevine giren Mehmet Dinç'in 1 Eylül 2023 tarihinde tahliye olduğu, hakkında 6 ay uzaklaştırma kararı bulunduğu öğrenildi.

Daha önce bıçakladığı eşini tahliye olduktan sonra katletti Bebeğinin yanında kanlar içinde bulundu...

KISA SÜREDE YAKALANDI

Ümraniye'de dün meydana gelen olayda Fatoş Çetin'in kanlar içindeki cesedi sabah saatlerinde eve gelen babası tarafından bulunmuştu. Polis olayla ilgili başlattığı soruşturmada Fatoş Çetin'in imam nikahlı eşi Mehmet Dinç tarafından öldürüldüğünü tespit etmişti. Cinayet Büro Amirliği ekipleri kısa süre içinde Ataşehir, Mimar Sinan Mahallesinde bir eve yapılan baskında şüpheli Mehmet Dinç'i gözaltına aldı. Şüphelinin olayda kullandığı bıçak ise attığı çöp konteynırında ele geçirilmişti.

SUÇUNU İTİRAF ETTİ

Cinayet Büro Amirliğine getirilen Mehmet Dinç yapılan sorgusunda cinayeti itiraf etti. Olaydan bir gün önce imam nikahlı eşinin yanına gittiğini anlatan Mehmet Dinç'in aralarında tartışma çıktığını söylediği öğrenildi. Tartışma sırasında dini nikahlı eşini öldürdüğünü söyleyen şüphelinin o anlık panikle olay yerinden kaçtığını anlattığı belirtildi.

DAHA ÖNCEDE BIÇAKLAMIŞ

Polis soruşturması sonucunda şüphelinin İzmir'de Fatoş Çetin'le birlikte yaşarken aralarında çıkan tartışma sonucu onu bıçakladığı ve polis tarafından yakalandığı tespit edildi. 2023 yılının Mart ayında meydana gelen bu olaydan sonra cezaevine giren Mehmet Dinç'in 1 Eylül 2023 tarihinde tahliye edildiği ortaya çıktı. Cezaevinden tahliye olduktan sonra 6 Eylül 2023 tarihinde şüpheli hakkında Fatoş Çetin'den 2 ay uzaklaştırma kararı verildiği, bu kararın 15 Eylül 2023 tarihinde 6 aya çıkarıldığı belirlendi.

12 suç kaydı bulunan Mehmet Dinç'in halen süren evliliğinden 3, öldürdüğü Fatoş Çetin'den bir çocuğu olduğu tespit edildi. Asayiş Şube Müdürlüğünde işlemleri tamamlanan şüpheli, Anadolu Adliyesine sevk edildi.