Geri Dön
GündemCamide karate eğitimi!

Camide karate eğitimi!

Camide karate eğitimi!

Seyhan Müftülüğüne bağlı Karabucak Camisi'nde düzenlenen yaz Kur'an kurslarına katılan çocuklara karate eğitimi de veriliyor.

Camideki kursa ilgiyi artırmak ve çocukların sosyalleşmesini sağlamak amacıyla gönüllü eğitmen Hüseyin tarafından çocuklara, karate teknikleri konusunda uygulamalı eğitim veriliyor.

Camide karate eğitimiSeyhan Müftüsü Halil Uzun, gazetecilere yaptığı açıklamada, öğrencilerin yaz tatilini değerlendirmeleri amacıyla "Gel bu yaz Kur'an'ı kalbine, gönlüne yaz" sloganı ile kurs düzenlediklerini söyledi.

Camide karate eğitimiÇeşitli spor dallarında da eğitim vererek, çocukların gelişimine katkı sunmaya çalıştıklarını ifade eden Uzun, "Hüseyin Güler kardeşimiz burada gönüllü olarak çocuklarımıza karate öğretiyor. Çocuklarımıza önce dini bilgileri, ardından Kur'an-ı Kerim'i anlatıyoruz. Sonra da herkesin yeteneği neyse o doğrultuda eğitim veriyoruz. Bu camide de karate ile ilgili eğitimler veriliyor. Bu hizmeti tüm camilere yayacağız. Kurslarda başarılı olanlara bilgisayar ve bisiklet hediye edeceğiz" dedi.Uzun, kurslara ilginin yoğun olduğunu da sözlerin ekledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler