Gazete Vatan Logo

Büyükçekmece'de halıya ve zincire bağlı halde bulunmuştu! Yeni detaylar ortaya çıktı

Büyükçekmece’de halıya sarılı haldeki cesedi denizden çıkartılan 24 yaşındaki Sedef Güler cinayeti ile ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. Gözaltındaki Fırat B. emniyetteki ifadesinde "Arkadaşım beni aradı. Eve gittiğimde kız ölmüştü. Cesetten kurtulmak için plan yaptık. Nalburdan zincir alıp cesede sardık. Sonra otomobille götürüp köprüden aşağı attık" dedi. Öte yandan cinayetin işlendiği evi bulan polis olay yerinde inceleme yaptı. Genç kızın boğularak öldürüldüğü değerlendirilirken, evde bulunan, boğarken kullanıldığı düşünülen kaşkol, eşarp, ip gibi bazı eşyalara incelemek üzere el koydu. Olayın firari şüphelisi olarak aranan Yavuz G. hakkında ise uyuşturucu kullanmak suçundan çok sayıda suç kaydı bulunduğu ayrıca 8 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunduğu öğrenildi.

Büyükçekmece'de halıya ve zincire bağlı halde bulunmuştu! Yeni detaylar ortaya çıktı

Büyükçekmece’de önceki gün denizde balıkçılar tarafından halıya sarılmış kadın cesedi bulunmuştu. Olay yerine gelen polis ekipleri yaptıkları incelemede genç kadının cesedinin ayrıca bir zincirle sarıldığını ve ağırlık yapması için 10 kilogramlık bir ağırlık takıldığını tespit etmişti. Elleri ve ayakları bağlı olan cesedin yüzünün de tanınmaz halde olduğu belirlenmişti. 

CESEDİN KİMLİĞİ PARMAK İZİNDEN TEŞHİS EDİLDİ

Polis yaptığı inceleme sonucu 20-30 yaşında olduğu düşünülen ve yeni öldürüldüğü tespit edilen cesedin parmak izi kayıtlarından Sedef Güler adlı genç kadına ait olduğunu tespit etmişti. Bu gelişme üzerine Sedef Güler’in cep telefonu kayıtlarından genç kadınla son görüşen kişiler tespit edildi. Çevrede bulunan tüm güvenlik kameraları da inceleme altına alındı.

Büyükçekmecede halıya ve zincire bağlı halde bulunmuştu Yeni detaylar ortaya çıktı

3 KİŞİ TESPİT EDİLDİ 2’Sİ GÖZALTINA ALINDI

Polis yaptığı çalışmalar sonucu olayla ilgili olarak 3 kişinin kimliğini tespit etti. İlk önce genç kadınla sosyal medya üzerinden son olarak konuşan O.Ö. adlı kişi yakalandı. Gözaltına alınan şüpheli olayla bir ilgisinin bulunmadığını söyledi.

Haberin Devamı

CESEDİ ATTIKLARI ANLARI GÜVENLİK KAMERALARI KAYDETTİ

Daha sonra çevrede yapılan güvenlik kamera incelemesinde bir otomobilin Büyükçekmece köprüsü üzerine gelerek kısa süre durduğu ve araçtan bir şeyler atıldığı görüldü. Bu gelişme üzerine otomobilin plakası tespit edildi. Otomobilin Yavuz G. adlı kişi tarafından kullandığı belirlendi. İstihbarat çalışması sonucu olay sırasında araçta Fırat B. adlı şüphelinin de olduğunun tespit edilmesi üzerine operasyon için düğmeye basıldı.

Büyükçekmecede halıya ve zincire bağlı halde bulunmuştu Yeni detaylar ortaya çıktı

CİNAYETİN İŞLENDİĞİ EV BULUNDU

Polis, Fırat B.’yi Beylikdüzü’nde oturduğu kiralık evde gözaltına aldı. Yapılan incelemede cinayetin bu evde işlendiği tespit edildi. Polis evde yaptığı incelemede boğularak öldürüldüğünü değerlendirdiği Sedef Güler’i, öldürmekte kullanılmış olabilecek kaşkol, eşarp ve ip gibi eşyalara el koydu. Bu deliller incelenmek üzere kriminal polis laboratuvarına gönderildi.

HER ŞEYİ ANLATTI

Cinayet Büro Amirliğinde yapılan ilk sorgusunda olayı anlatan Fırat B. olay sırasında kendi evinde olmadığını arkadaşının telefonu üzerine eve gittiğini söyleyerek “Ben gittiğimde kız ölmüştü. Cesetten nasıl kurtulacağımızı konuşarak plan yaptık. Nalburdan zincir aldık. Cesedi battaniyeye koyup, üzerine ağırlık yapması için zincir sardık. Evde bulduğumuz bir dambılıda zincire bağladık. Sonra otomobile koyarak gidip köprüden aşağı attık" dedi. 

Haberin Devamı

ARANAN ŞÜPHELİNİN 8 YIL KESİNLEŞMİŞ HAPİS CEZASI VAR

Polis, cesedin taşındığı otomobilin bulunduğunu, incelemenin sürdüğünü belirterek olayın firarisi olarak aranan Yavuz G.’nin uyuşturucu kullanmak suçundan çok sayıda polis geliş kaydı olduğunu ayrıca hakkında 8 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunduğunu tespit etti. Şüpheliyi yakalamak için operasyonların sürdüğü öğrenildi. Yetkililer olayla ilgili soruşturmanın çok yönlü sürdüğünü, gözaltındaki şüphelilerle ilgili savcılıktan ek gözetim izni alındığını belirttiler.