Geri Dön

Bakan Koca: Ambulansa yol vermeyenlere 118 bin TL ceza uygulandı

Fatih'te ambulansa yol vermeyen düğün konvoyundakilere toplam 118 bin 487 TL idari para cezası kesildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Kurala uymak varken, mutlu bir güne kötü bir anı eklemeye değer miydi?" dedi.

Bakan Koca: Ambulansa yol vermeyenlere 118 bin TL ceza uygulandı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, Fatih Karagümrük'te ambulansa yol vermeyen düğün konvoyunda bulunan 5 aracı tespit etti .Araç sürücüleri olan R.A.İ., M.H.N., A.A.H., H.K. ve Z.T. ile araçlarda bulunan M.E.İ., İ.E.İ., M.E. ve İ.E.İ. yakalandı. Şüphelilere, "Emniyet kemeri takmamak"tan 436 TL, "Yetki belgesiz araçtan taşımacılık hizmeti almak"tan bin 353 TL para cezası uygulanırken, yakalanan araç sürücülerine ise; "Korsan taşımacılık" maddesinden 20 bin 342 TL, "Cam filminde" 951 TL, "Geçiş üstünlüğü olan araca yol vermemek"ten 436 TL, "Saygısızca araç kullanmak"tan 436 TL para cezası kesildi. Ayrıca, A.İ. isimli sürücüye "İzinsiz reklam logo" maddesinden 436 TL, tüm şüphelilere toplamda 118 bin 487 TL idari para cezası uygulandı.

Korsan taşımacılıkta kullanılan araçlar da 60 gün süreyle trafikten men edildi. Yakalanan 5 sürücü hakkında "Trafiği Tehlikeye Düşürmek" suçundan adli işlem başlatıldı.

Bu arada sosyal medya hesabından açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "İstanbul Fatih'te ambulansa yol vermeyen düğün konvoyundaki 5 aracın sürücüsüyle yolcularına 118.487 TL para cezası verildi. Karayolları Trafik Kanununun ihlali sebebiyle araçlar 60 gün trafikten men edildi. Kurala uymak varken, mutlu bir güne kötü bir anı eklemeye değer miydi?" dedi.

 

Bakan Koca: Ambulansa yol vermeyenlere 118 bin TL ceza uygulandı