Geri Dön
GündemAtatürk Havalimanı saldırısında ölü sayısı arttı

Atatürk Havalimanı saldırısında ölü sayısı arttı

Atatürk Havalimanı'na yapılan alçak saldırıda ölü sayısı maalesef 44'e yükseldi.

Atatürk Havalimanı saldırısında ölü sayısı arttı

İçişleri Bakanı Efkan Ala yaptığı açıklamada, "Üç kişiden intihar eylemini gerçekleştirenlerden birisinin kimliği ve uyruğu belirlendi. Ölü sayısı 43, şu an da hastanede yatan 94 kişi var. Ölen 43 kişiden 19’u yabancıdır. Patlayıcılar RDX, TNT karışımı, fabrikasyon tipi patlayıcılar. Bu işin uzmanı olanlar bu bilgilerin çok önemli olduğunu bilirler. Konu çok kapsamlı olarak soruşturulmaktadır. Elde edilen verilen saldırıyı DAEŞ terör örgütünün gerçekleştirdiğini göstermektedir.

50 BİN KİŞİYE TERÖR YASAĞI

Dünyada da küresel teröre karşı en fazla mücadele eden bir ülkedir Türkiye. Dünden itibaren ABD’den İngiltere’ye, Almanya’dan Hollanda’ya kadar içişleri bakanları telefon ederek, mesaj göndererek bu acıyı bizlerle paylaşmışlardır. Suriye’deki topraklar çeşitli terör örgütlerinin yaşam alanı haline dönüştü. Sadece benim ülkeme teröristler gelmesin politikası işe yaramaz. 50 bin 177 kişiye bugüne kadar terör faaliyetleri ile ilgili Türkiye’ye giriş yasağı koyduk.

ÖLÜ SAYISI 44'E YÜKSELDİ
Bu açıklamanın ardından saat 16.30'da bir acı haber daha geldi. Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısında hayatını kaybedenlerin sayısı 44'e yükseldi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler