Geri Dön

Askerlik tecil ettirme! Askerlik işlemleri e devlet nasıl yapılır, askerlik erteleme başvurusu nasıl yapılır?

Askerlik erteleme nasıl yapılır, askerlik tecil ettirme şartları nelerdir? Yoklama kaçağı mesajının ardından askerlik tecil ettirme sürecine ilişkin aramalar arttı. E-devlet üzerinden Giriş yaparak askerliği erteleme yani tescil başvurusu yapılabiliyor. Peki askerlik tecil başvurusu nasıl yapılır? Askerlik erteleme başvurusu ve tecil ettirme sürecine ilişkin merak edilenler…

Askerlik tecil ettirme! Askerlik işlemleri e devlet nasıl yapılır, askerlik erteleme başvurusu nasıl yapılır?

Askerlik işlemleri e devlet üzerinden rahatlıkla yapılabiliyor. E devlet dışında işlemleri şubeye giderek de tecil ettirmek mümkün. Peki, Askerlik işlemleri e devlet nasıl yapılır, askerlik erteleme başvurusu nasıl yapılır?

Askerlik tecil ettirme nasıl yapılır?

T.C. kimlik numarası ve şifresi ile e devlet girişi yaptıktan sonra, Milli Savunma Bakanlığı asal yoklama başvurusu bölümüne bağlanır.

Burada gerekli işlemleri tamamlamak için askerlik erteleme ve tecil işlemi gerçekleşmektedir. Burada önemli olan tecil ettirme nedenin elzem önem taşımasıdır.

Şubeye gitmek için ise adayın oturduğu ve ikamet ettiği bölge itibariyle, ilgili askerlik şubeye giderek başvuru yapabilir.

Askerlik tecil başvurusu askerlik tecili için gerekli belgeler 

Mezuniyet diploması 4 adet fotokopisi

Nüfus cüzdanı ve 4 adet fotokopisi

Yakın zaman içerisinde çekilmiş olan 6 adet vesikalık fotoğraf

Eğer ehliyet var ise ehliyet ve 2 adet fotokopisi 

Bu belgeleri tamamlandıktan sonra hem internet üzerinden hem de askerlik şubesine kullanarak başvuruda bulunulabilir.