Gazete Vatan Logo

Asgari ücret 3. toplantısı ne zaman? Üçüncü asgari ücret toplantısının tarihi belli oldu.

Asgari ücret 3. toplantısı ne zaman? Üçüncü asgari ücret toplantısının tarihi belli oldu. Asgari ücrette 2. toplantı 14 Aralık tarihinde gerçekleşti. Türk-İş Genel Sekreteri Kavlak yaklaşık 2.5 saat süren toplantıda rakam konuşulmadığını dile getirmişi gözler bu kez Asgari ücrette 2. toplantıya çevrilmişti. Buradan da ücret çıkmayınca Asgari Ücret Tespit Komisyonu 3. toplantı tarihi kamuoyu tarafından araştırılmaya başlandı.

Asgari ücret 3. toplantısı ne zaman? Üçüncü asgari ücret toplantısının tarihi belli oldu.

Asgari ücret 3 toplantısı ne zaman? Asgari ücrette 3'üncü toplantı tarihi belli oldu Asgari ücret 3. toplantısı merak ediliyor. Asgari Ücret Tespit Komisyonu ikinci toplantısı işçi ve işveren temsilcilerinin katılımıyla 14 Aralık tarihinde yapıldı. Asgari ücrette net rakam merak edilirken, gözler üçüncü toplantının gerçekleşeceği tarihe çevrildi. Asgari ücret 3. toplantı ne zaman, asgari ücret ne zaman açıklanacak?

Asgari ücret 3. toplantısı ne zaman?

Asgari ücrette 3'üncü toplantının 20 Aralık'ta gerçekleşeceği bildirildi.

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Genel Sekreteri Akansel Koç da toplantıda işveren desteği için taleplerini bir kez daha yinelediklerini ifade etti. Koç ''Nihai rakam için yeniden toplanacağız'' dedi.

Pazarlık çerçevesinin belirlenmesi açısından önem taşıyan bu toplantıda, temel ekonomik veriler masaya yatırıldı. Hazine ve Maliye ile Ticaret bakanlıkları ve Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) temsilcilerinin, ekonomik veri ve raporları komisyonla paylaşıldı.