Geri Dön
GündemAÖF sınav giriş yerleri belli oldu! Açık öğretim sınav yeri sorgulama

AÖF sınav giriş yerleri belli oldu! Açık öğretim sınav yeri sorgulama

AÖF sınavı için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Milyonlarca kişinin merakla beklediği AÖF sınav giriş yerleri açıklandı. Haberimizdeki linkten AÖF sınav belgesini sorgulayabilirsiniz.

AÖF sınav giriş yerleri belli oldu! Açık öğretim sınav yeri sorgulama

Açıköğretim Fakültesi Güz Dönemi ara sınavları için az zaman kala sınav giriş yerleri de belli oldu.

AÖF SINAV GİRİŞ YERLERİ SORGULAMA EKRANI

AÖF vizeleri 24-25 Kasım tarihlerinde yapılacak. Hafta sonu yapılacak olan sınavların giriş yerlerinin bir iki gün içerisinde yayınlanması bekleniyor. AÖF sınav giriş belgeleri AÖF resmi internet sitesi aracılığıyla temin edilecek.

AÖF SINAVINA KATILACAKLAR İÇİN ÖNEMLİ BİLGİLER
-Sınava gireceğiniz binayı, sınavdan en geç 1 gün önce görmeniz yararınıza olacaktır.
-Sınava girebilmeniz için gerekli olan "Sınav Giriş Belgesi" ve "Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik" (Fotoğraflı, soğuk damgalı ve T.C. Kimlik Numaralı nüfus cüzdanı/Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı/Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kimlik kartı, süresi geçerli pasaport, Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait mavi kart) belgelerinizi sınava gitmeden önce mutlaka hazırlayın.
-Sınava girebilmeniz için gerekli belgeler dışında, yanınızda kâğıt, kitap, defter, not vb. hiçbir doküman; cep telefonu, bilgisayar, tablet, telsiz, kamera vb. hiç bir iletişim, depolama, kayıt ve veri aktarma cihazı; ruhsatlı veya resmi amaçlı olsa bile silah ve silah yerine geçebilecek hiç bir nesneye izin verilmemektedir.
-Sınav saatinden 1 saat önce sınava gireceğiniz binanın kapısında hazır bulunun.
-Sınavın ilk 15 dakikası dolduktan sonra, her ne sebeple olursa olsun hiçbir öğrenci sınava alınmamaktadır.
-Sınavda yapacağınız işaretlemeler ve yazacağınız yazılar için yanınızda koyu yazan siyah kurşun kalem ve iz bırakmayan silgi bulundurunuz.
-Cevap kâğıdı üzerine test grubunuzu (kitapçık türünü) (A, B, C, D) kodlamayı unutmayınız. Test grubunu (kitapçık türünü) (A, B, C, D) kodlamayan veya birden fazla kodlama yapan öğrencilerin sınavları geçersiz sayılacaktır.
-Sınavda hesap makinesi kullanabilirsiniz. Ancak, kullanacağınız makinede alfabetik tuş takımı (A, B, C, …) ve program yapılmasına, saklanmasına, çalıştırılmasına imkân veren EXE, STORE, RUN vb. tuşlar bulunmamalıdır. Aksi takdirde sınavınız ne yazık ki geçersiz sayılacaktır.
-Resmi kıyafetle (kıtalarından izinli er ve erbaşlar haricinde) sınava giremezsiniz.
-Sınav değerlendirilirken doğru cevaplarınızın sayısından yanlış cevaplarınızın sayısının dörtte biri düşülecek ve kalan sayı sınavla ilgili ham puanınız olacaktır. Bu nedenle, hakkında hiçbir fikriniz olmayan soruları boş bırakınız. Ancak, soruda verilen seçeneklerden birkaçını eleyebiliyorsanız kalanlar arasında doğru cevabı kestirmeye çalışmanız yararınıza olabilir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler