Gazete Vatan Logo

ALES/2 sınavı ne zaman yapılacak? ÖSYM'den tarih geldi...

ALES/2 sınavının ne zaman düzenleneceği merak ediliyor ve araştırılıyor. Binlerce kişinin gündemde merakla araştırdığı ALES/2 sınavı için tarih belirlendi. ÖSYM, ALES sonuçlarının hangi tarihte açıklanacağını da duyurdu.

ALES/2 sınavı ne zaman yapılacak? ÖSYM'den tarih geldi...

ALES/2 sınavı için heyecanlı bekleyiş başladı. ÖSYM hem ALES/2 sınavının yapılacağı hem de sonuçlarının açıklanacağı tarihi duyurdu. İşte tüm detaylar...

ALES/2 SINAVI NE ZAMAN?

ALES/2 sınavı 30 Eylül tarihinde yapılacak. Adalar başvuruları 24 Temmuz - 2 Ağustos arasında gerçekleştirdi.

ALES SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik/Y.U. Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden, mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir.

Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. İnternet sayfasındaki duyurular, sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir. Sonuç bilgileri, Türkçe ve İngilizce olacaktır. Sonuçlarda, adayların sınavın bölümlerine ait doğru ve yanlış cevap sayıları, ALES puanları ve bu puanlara göre başarı sıraları yer alacaktır. ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır.

Haberin Devamı

Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.

ALES sonuçları 25 Ekim tarihinde ilan edilecek.