Gazete Vatan Logo

8 Kasım günlük burç yorumları!

Astrolojinin uzantısı olarak burç yorumları artık oldukça sık okunan bir köşe haline gelmiştir. Burç Yorumları birçok insanı etkisi altına başarmış başarılı bir bilim dalı olan astrolojik çalışmaların sonuçlarıdır. Burç yorumlarına ulaşmak ise günümüz teknolojisinin sayesinde oldukça kolaydır.

8 Kasım günlük burç yorumları!

Astroloji son zamanlarda vatandaşların oldukça dikkatini çeken bir konu haline gelmiştir. Astroloji oldukça geniş kapsamlı ve kökeni oldukça eski bir geçmişe dayanan köklü bir daldır. Mezopotamya yıllarına dayanan ilk bulgularından bu yana günümüze kadar gelişerek gelen bir bilim dalıdır. Bilimsel tarafı ise oldukça eskiye dayanır. Ünlü düşünürlerin ünlü mucitlerin hobi olarak hatta bazılarının ünlenmesine sebep olan bu çalışma alanı şüphesiz astrolojidir. Astroloji gök yüzünde gerçekleşen olayların ve birbirleri ile yaptıkları açıların insan karakterine ve kaderine etkisi olduğu düşünen bu yönde çalışmalarını sürdüren bir bilim dalıdır. Bu dalın gelişmesine yardımcı olan ünlü ve büyük isimler görebilirsiniz. Astroloji oldukça geniş kapsamlı bir daldır. İnsanların doğum tarihlerini baz alarak insanların karakteri gök yüzündeki olaylar esnasında değişmektedir. Ancak bu olaylardan her insanın etkilenme durumu da farklılık göstermektedir. Bunun sebebi ise astrolojiye göre on iki ayı temsil eden on iki burç vardır. Bu burçlar insanların doğu tarihlerine göre değişkenlik göstermektedir. Bu burçların farklı karakteristik özelliklerinden dolayı da bu durumlardan etkilenme oranı kişiden kişiye değişmektedir. Toplam on iki adet bulunan bu burçlar her bir ayı temsil etmektedir. Astrolojik olayların incelenmesi sonucu da burç yorumları ortaya çıkmaktadır. Bilen kişilerin yani astrologların yaptığı bu burç yorumları günlük aylık hatta yıllık olarak bile değişmektedir. Günümüzde artık insanlar burç yorumlarını okumadan önemli bir işe imza atmamakta ve hatta karar bile almamaktadır. Günümüzde gün geçtikçe önem kazanan burç yorumlarının sizlere genel özelliklerinden bahsedelim;

Haberin Devamı

Koç Burcu: Yeniliklere daima açık olan koç burçları için öncelik ile insan yapısı önemlidir. İyi niyetli olması her zaman oldukça iyi bir durum olsa da en kötü özelliklerinden biri de herkesi kendileri kadar iyi sanmalarıdır.

Boğa Burcu: Sessizlikten hoşlanan boğa burçları için her zaman huzur ve rahatlık önemlidir. Eğer kendilerini rahat hissetmedikleri bir ortamda bulunuyorlarsa bu kolaylık ile yüzlerinden anlaşılır.

Haberin Devamı

İkizler Burcu: Halk arasında pek hoşlanılmayan bir burç olsa da ikizler burcu aslında dışarıdan görüldüğü gibi değildir. Oldukça arkadaş canlısı olan ikizler burcu uyum konusunda uzmandırlar.

Yengeç Burcu: Oldukça hayalperest olan yengeç burçları ince zekası ve düşünceliliği ile bilinirler. Su grubundan oldukları için de oldukça hassas bir ruha sahiptirler.

Aslan Burcu: Cömert bir yapıya sahip olan aslan burçları her zaman ön planda olmayı tercih ederler. Oldukça canlı olan aslan burçları liderlik özellikleri taşımaktadırlar.

Başak Burcu: İnce zekası ile oldukça detaycı bir yapıya sahip olan başak burçları başladıkları işi yarım bırakmayı sevmezler.

Terazi Burcu: Uyumluluk konusunda uzmanlığı ile herkesi kendine hayran bırakan terazi burçları nezaketleri ile de göz doldurmaktadırlar.

Akrep Burcu: Hayal gücü oldukça geniş olan akrep burçları genelde kimseye kendileri ile ilgili bir durumdan bahsetmezler. En kötü özellikleri ise kurnaz olmalarıdır.

Haberin Devamı

Yay burcu: Özgürlüğü temsil eden yay burçları için özgürlük her zaman ilk plandadır. Aktivitelerde bulunmayı her zaman seven yay burçları aynı zamanda öğrenmeye de meraklıdırlar.

Oğlak Burcu: Oldukça ağır başlı bir yapıya sahip olan oğlak burçları için takdir edilesi davranışlarda bulunulması oldukça önemlidir.

Kova Burcu: Gelecek hakkında gerçekçi planlar yapmayı seven kova burçları özgün olmayı oldukça severler. Entelektüel özgürlük onların yaşam felsefesi haline gelmiştir.

Balık Burcu: Herkese bir kucak olabilmeyi başaran balık burçlarının oldukça hassas bir yapıları vardır.