Gazete Vatan Logo

7 Şubat hangi illerde okullar tatil edildi? Hangi illerde kar tatili var? İstanbul’da okullar tatil olacak mı?

Türkiye kış mevsiminin en soğuk ve karlı günlerini yaşıyor. Birçok şehir kar yağışından etkilenmiş durumda. Öğrenciler ve veliler, yaşadıkları ildeki okulların tatil olup olmadıklarını araştırıyor. Peki 7 Şubat hangi illerde okullar tatil edildi? Hangi illerde kar tatili var? İstanbul’da okullar tatil olacak mı? İşte detaylar…

7 Şubat hangi illerde okullar tatil edildi? Hangi illerde kar tatili var? İstanbul’da okullar tatil olacak mı?

Türkiye soğuk havaların etkisi altında. Kış mevsiminin çetin geçen günleri, vatandaşların yaşamlarını da etkiliyor. Okula giden öğrenciler ve veliler, yaşadıkları illerdeki okulların tatil olup olmadıklarını araştırıyor. Peki 7 Şubat hangi illerde okullar tatil edildi? Hangi illerde kar tatili var? İstanbul’da okullar tatil olacak mı? İşte konuyla ilgili ayrıntılar…

DENİZLİ

Denizli'de dün gece başlayan kar yağışı, sabaha kadar aralıklarla etkili oldu. Kar kalınlığı kent merkezinde 5, yüksek kesimlerde ise 15 santimetreyi geçti. Yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle bugün için Çameli ilçesinde okullar tatil edildi. Çal ve Bekilli ilçelerinde ise taşımalı eğitim verilen okullarda eğitime 1 gün ara verildi.

ERZİNCAN

Erzincan'ın Refahiye ilçesinde etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle taşımalı sistemle eğitime bugün ara verildi. Refahiye Kaymakamlığı'ndan yapılan açıklamada, "Refahiye ilçemizde olumsuz hava şartları nedeniyle taşımalı eğitim kapsamında olan öğrencilerin eğitimine bir gün ara verilmiştir" denildi.

Haberin Devamı

BURDUR

Burdur'un 3 ilçesinde kar yağışı ve buzlanma nedeniyle eğitime bugün ara verildi.

Burdur Valiliği’nden yapılan açıklamada, kar yağışı ve buzlanma nedeniyle Altınyayla ilçesinin tamamında, Çavdır ve Gölhisar ilçelerinde ise taşımalı öğrenciler için 7 Şubat Cuma günü eğitime bir gün ara verildiği kaydedildi.

MANİSA

Manisa’nın Kula ilçesinde gece saatlerinden bu yana etkisi gösteren kar yağışı, ara ara trafikte aksamalara sebep olurken, eğitime de kar tatili verildi. Kaymakam Kemal Duru yaptığı açıklama 07 Şubat 2020 Cuma günü eğitime bir gün ara verildiğini açıkladı.

BİNGÖL

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

İSTANBUL’DA YARIN (8 ŞUBAT) OKULLAR TATİL Mİ?

İstanbul Valiliği’nden henüz kar tatili ile ilgili bir açıklama yapılmadı ve şu anki durumda yarın eğitime devam edilecek. Kar yağışının ulaşımı etkileyecek boyutlara gelmesi durumunda ise valilikten açıklama yapılabilir.