Geri Dön

Yaş çay alım fiyatı ne kadar oldu? Destekler ne kadar oldu? Cumhurbaşkanı Erdoğan Yaş çay alım fiyatını açıkladı! İşte Çaykur yaş çay fiyatı 2022!

Rize-Artvin Havalimanı'nın açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan müjde! Cumhurbaşkanı Erdoğan yaş çay alım fiyatını açıkladı. Peki, Yaş çay alım fiyatı ne kadar oldu? İşte Çaykur yaş çay fiyatı 2022!

Yaş çay alım fiyatı ne kadar oldu? Destekler ne kadar oldu? Cumhurbaşkanı Erdoğan Yaş çay alım fiyatını açıkladı! İşte Çaykur yaş çay fiyatı 2022!

Rize-Artvin Havalimanı'nın açılış töreninde bölge halkına seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çay alımları ile ilgili müjdeyi verdi. Geçtiğimiz yıl kg 3,87 TL olan yaş çay alım fiyatını yüzde 73'ün üzerinde artırdıklarını belirterek 2022 yaş çay alım fiyatını açıkladı. Peki, Yaş çay alım fiyatı ne kadar oldu? İşte Çaykur yaş çay fiyatı 2022!

2022 YAŞ ÇAY ALIM FİYATI NE KADAR OLDU?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize-Artvin Havalimanı’nın açılışında yaşa çay taban fiyatını desteklemeler ile birlikte 7 TL olarak açıkladı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rize-Artvin Havalimanı açılışında yaptığı konuşmada “Çay üreticilerine bugün burada 2022 yılı yaş çay alım fiyatlarının da müjdesini de sizlerle paylaşmak istiyorum. Bilindiği gibi geçtiğimiz yıl yaş çay alım fiyatı kilogramda 3,87 liraydı. Bu yıl yaş çay alımlarında uygulanacak taban fiyatı yüzde 73’ün üzerinde bir artışla 6 lira 70 kuruşa, kilogramda 13 kuruş olan destekleme fiyatını yüzde 130 üzerinde artışla 30 kuruşa çıkartıyoruz. Böylece üreticilerimiz çaylarını geçen yıla göre destekleme ile birlikte ortalaması yüzde 75’e gelen bir artışla kilogramı 7 liradan fabrikaya verebilecek. Yeni çay alış fiyatının bölgemize ve siz değerli hemşehrilere hayırlı olmasını diliyorum” dedi.