Geri Dön

Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir: Ambargoları bir bir aşıyoruz!

Yurt dışından temin edilirken ambargoya konu olan Helikopter Yakalama ve Transfer Sistemi, ilk kez yerli imkanlarla geliştirildi. Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir: Ambargoları bir bir aşıyoruz!

Kanada'dan tedarik edilirken kısıtlama getirilen Helikopter Yakalama ve Transfer Sistemi için Türk savunma sanayii bünyesinde başarılı bir yerlileştirme çalışması yürütüldü.

Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir, yerli imkanlarla üretilen Helikopter Yakalama ve Transfer Sistemi'nin yapıldığını söyledi.

"HANGARA ÇEKİLMESİNİ SAĞLAYACAK"

Demir sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: "Ambargoları bir bir aşıyoruz! Yurt dışından temin edilirken ambargoya maruz kalan Helikopter Yakalama ve Transfer Sistemi, yerli imkanlarla ilk kez geliştirildi. Sistem, helikopterlerin gemiye güvenle inmesini, sabitlenmesini ve hangara çekilmesini sağlayacak.

"EMEĞİ GEÇENLERİ TEBRİK EDİYORUM"

İlk görevine bu yıl hizmete alınacak milli firkateyn İSTANBUL ile başlayacak sistem, envantere girecek yeni gemilerde de yerini alacak, milli gemilerdeki yerlilik oranımızı artıracak, savunma sanayiinin ihracat kalemleri arasına katılacak. Emeği geçenleri tebrik ediyorum."