Geri Dön
EkonomiMerkez Bankası ağustos ayı faiz kararı ne zaman açıklanacak, TCMB toplantısı hangi gün, saat kaçta? MB faiz kararı ne olur, düşer mi, artar mı?

Merkez Bankası ağustos ayı faiz kararı ne zaman açıklanacak, TCMB toplantısı hangi gün, saat kaçta? MB faiz kararı ne olur, düşer mi, artar mı?

Merkez Bankası ağustos ayı toplantısı ekonomiyi yakından takip edenler tarafından dört gözle bekleniyor. Son sekiz toplantıda değişiklik yapılamayan politika faizi geçtiğimiz ay da sabit bırakıldı. Peki, Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacaktoplantısı hangi gün ve saat kaçta?

Merkez Bankası ağustos ayı faiz kararı ne zaman açıklanacak, TCMB toplantısı hangi gün, saat kaçta? MB faiz kararı ne olur, düşer mi, artar mı?

Merkez Bankası toplantısına az bir süre kaldı. Dünyada faizler yükseldiğinden, Merkez Bankası’nın alacağı tutum merak konusu oldu. Peki, Merkez Bankası ağustos ayı faiz kararı ne zaman açıklanacak, TCMB toplantısı hangi gün, saat kaçta? MB faiz kararı ne olur, düşer mi, artar mı?

MERKEZ BANKASI TOPLANTISI NE ZAMAN? 

18 Ağustos Perşembe saat 14.00'te açıklanacak.

MERKEZ BANKASI TEMMUZ AYI FAİZ KARARI NE OLMUŞTU? 

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası temmuz ayında faizlerde değişikliğe gitmeyerek yüzde 14 olan faiz oranını sabit tutmuştu.

Piyasa katılımcılarıyla gerçekleştirilen faiz kararı beklenti anketi henüz yayınlanmadı. Ağustos ayı faiz kararı beklentisinin önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor.