Gazete Vatan Logo

Meka Beton halka arz kaç lot verir? Meka Beton Santralleri halka arz ne zaman, hangi bankalarda var, katılım endeksine uygun mu? Meka Beton hisse fiyatı

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), beton kırma, işleme ve üretimi alanında makina üreticisi ve tesis tasarımcısı Meka Beton Santralleri İmalat Sanayi şirketinin halka arzına izin verdi. SPK bültenine göre halka arz sermaye artırımı ve ortak satışı yöntemiyle gerçekleştirilecek. Sermayenin 62,5 milyon liraya yükseltilmesi kapsamında ihraç edilecek 12,5 milyon lira nominal değerli hisse ile kurucu Mehmet Kaybal'a ait 4,4 milyon lira nominal değerli hisse satılacak.

Meka Beton halka arz kaç lot verir? Meka Beton Santralleri halka arz ne zaman, hangi bankalarda var, katılım endeksine uygun mu? Meka Beton hisse fiyatı

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) beton ekipman ve tesisi üreticisi Meka Beton'un halka arzına izin verdi. Şirket halka arz gelirinin neredeyse tamamı yatırım harcamaları ve işletme sermayesi ihtiyaçları için kullanılacak. Şirkete giren paranın yüzde 42-45'i yatırım harcamaları, yüzde 42-45'i ise işletme sermayesi ihtiyaçları için kullanılacak. Geri kalanı ise güneş enerjisi santrali kurulumu ve Ar-Ge ile ürün geliştirme harcamalarına ayrılacak.

MEKA BETON SANTRALLERİ HALKA ARZ NE ZAMAN?

Meka Beton Santralelri halka arz talep toplama tarihleri henüz belli olmadı. Talep toplama tarihleri kesinleştiğininde haberimize eklenecek.

MEKA HALKA ARZ KAÇ LOT VERİR?

Böylece Meka Beton Santralleri halka arzında toplamda 16.900.000 TL nominal bedelli paylar satışa sunulacak. Buna göre; Meka Beton Santralleri İmalat San. ve Tic. A.Ş. Halkaz arzda toplam 16,900,000 Lot veriyor.

MEKA HALKA ARZ FİYATI NE KADAR?

Halka arz hisse başına 25 liradan gerçekleştirilecek. Hisselerin tamamının satılması halinde halka arz büyüklüğü 422,5 milyon lira, yani 15,4 milyon dolar, halka açıklık oranı ise yüzde 27 olacak.

Haberin Devamı