Geri Dön

Kripto paralarda son durum ne? Bitcoin ne olur? Bitcoin düşer mi, yükselir mi?

Hafta başından beri kripto para borsalarında görülen hareketlilik yatırımcının takibinde. Geçtiğimiz aylarda hızlı düşüş trendine giren kripto paralar piyasalarda şok etkisi yaratmış, yatırımcılar büyük çöküş yaşamıştı. Son günlerde görülen yükseliş umutlandırsa da ekonomistler “Risk iştahıyla kripto paralar ve endekslerde yukarı tepki görebiliriz” yorumları yapıyor. Peki, Kripto paralarda son durum ne? Bitcoin ne olur? Bitcoin düşer mi, yükselir mi? İşte Bitcoin ile ilgili son dakika yorumları…

Kripto paralarda son durum ne? Bitcoin ne olur? Bitcoin düşer mi, yükselir mi?

Kripto para piyasalarında yılbaşından ber görülen inişli çıkışlı bir grafik yılın ilk çeyreğinde çöküşe neden olmuş, küresel anlamda yaşanan ekonomik hava kripto paralarda düşüşe neden olmuştu. Bitcoin yeni haftaya yükselişle başlamasıyla birlikte yatırımcı dikkatini grafiklere çevirdi. Ekonomistler de coinlerle ilgili “Risk iştahıyla kripto paralar ve endekslerde yukarı tepki görebiliriz” yorumları yapıyor. Peki, Kripto paralarda son durum ne? Bitcoin ne olur? Bitcoin düşer mi, yükselir mi? İşte Bitcoin ile ilgili son dakika yorumları…

KRİPTO PARALARDA SON DURUM NE? BİTCOİN DÜŞER Mİ, YÜKSELİR Mİ?

Ekonomist Beste Naz Süllü yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:

"ABD’de bir sene öncesine kadar ‘geçici’ olduğu iddia edilen enflasyon konusu ne kadar gerçekçiyse ABD’nin resesyona doğru gitmesi bir o kadar gerçekçi. Biden ve Yellen'in bu durumun kurtarılabilir olduğunu ifade etmesi piyasanın genelinde iyi bir intiba ve görünüm bırakmamaktadır. Enflasyonu önlemede geç ve yetersiz kalan Fed’in Temmuz ayında 75bp faiz artırma ihtimali dahilinde bir resesyonu da önlemesi oldukça zor duruyor. Son olarak 1994 yılında 75bp faiz artıran Fed, o dönem de ekonominin resesyona girmesini önleyememişti. Bu veriler altında bugün küresel piyasalarda risk iştahı bir önceki güne göre daha iyi. Dün ABD borsaları kapalı olmasına rağmen açık olan vadeli piyasa artıdaydı.

Bu sabah da açılış öncesi ABD vadelileri teknoloji hisseleri önderliğinde %2’ye yakın kazanımlarla (TSİ 11:26) devam etti.  Bitcoin bu sabah %2 kazançla 21.100$ seviyesinden işlem gördü. Risk iştahının da katkısıyla bugün 22.000$ seviyelerinin test edilmesini bekliyoruz. Zincir verilerinde görülen para çıkışları ufak da olsa yerini para girişine bıraktı. Spot BTC hesaplarına alınan BTC’lerde artış, borsalardan da çıkış var. Hal böyle olunca haftanın geri kalan yönü yukarı çevirme ihtimali de söz konusu.

Google Trends’de ‘Bitcoin Öldü’ aramaları ATH yapmış. İsterdik ki fiyat ATH yapsın. Ayrıca aşağı yönlü metriklerin de fazla olmasından ziyade fiyatlanmış olmaları da önemli. Bitcoin teknik olarak 17.600$ seviyesinden itibaren yükselen kanal oluşturdu. Kanal üst bandı da 22.300$ seviyelerinden geçiyor. Bu nedenle eski direnç yeni destek 21.060$ seviyesi aşağısına geçilmediği sürece Bitcoin’de bu birkaç günü yukarı yöne takip edebiliriz."